"Mežpils alus" saņem "Zaļi Pakots" sertifikātu


public. foto
Latvijas tirgū novietotās stikla taras apjoms ik gadu pieaug. Pēc Valsts Vides dienesta (VVD) jaunākajiem apkopotajiem datiem, 2018.gadā salīdzinājumā ar 2017.gadu stikla iepakojumu apjoms tirgū palielinājies par 6% un sasniedzis 62 750 tonnas. Veicinot stikla šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, kā arī pārstrādi, "Mežpils alus" astoņu produktu iepakojumi saņēmuši "Zaļi Pakots" sertifikātu, ko izsniedz Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Iepakojuma asociāciju. "Zaļi pakots" apliecina iepakojuma pārstrādājamību un ilgtspēju un sertifikātu saņēmusi visa "Mežpils alus" produktu sērija – septiņi stikla un viens metāla alus iepakojums.

Tas, ka ražotāji izvēlas dzērienus pildīt tieši stikla tarā, ir pozitīva tendence, jo, piemēram, alus stikla pudeles ir iespējams izmantot atkārtoti, kā arī pārstrādāt neierobežotu reižu skaitu. Kā vēsta VVD publiskotie dati, 2018.gadā tirgū realizētas 62 750 tonna stikla taras, kas ir par gandrīz 4 tūkstošiem tonnu jeb 6% vairāk nekā 2017.gadā. No tirgū novietotā stikla taras apjoma, 2018.gadā atpakaļ savāktas 43 452 tonnas stikla jeb 69%. 2017.gadā atpakaļ tika savākti 66% no tirgū novietotā stikla apjoma, kas liecina, ka šķirošanas sistēma ir kļuvusi efektīvāka un iedzīvotāji to aktīvāk arī izmanto.

Pārstrādei der tikai daļai iepakojumu. Tāpēc ikviena uzņēmuma uzdevums ir iepakot savas preces tā, lai izlietoto iepakojumu iedzīvotāji var droši šķirot, jo to varēs pārstrādāt un radīt jaunu vērtību. Savukārt iedzīvotāju uzdevums ir veikala plauktā izvēlēties preces, kas iepakotas ilgtspējīgi. Savu apņemšanos atvieglot iedzīvotājiem šo izvēli, pavisam nesen pierādīja arī “Mežpils alus”, veicot “Zaļi pakots” sertifikāciju. Gan stikla pudeles, gan skārdenes ir pārstrādājami iepakojumi, kam nav jānonāk apglabāšanai poligonā. Vērtējot “Mežpils alus” iepakojumu ņemts vērā arī etiķešu materiāls, to krāsas pārklājums un to ķīmiskā specifika u.c. Jo vairāk uzņēmumi pieņems lēmumu par pārstrādājama iepakojuma izmantošanu, jo mazāk dabas resursu tērēsim un vairāk ietaupīsim,” tā Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Izvēle veikt “Zaļi pakots” sertifikāciju “Mežpils Alus” dzērienu iepakojumiem bija ļoti vienkārša un, mūsuprāt, tā būtu noderīga jebkuram uzņēmumam. Lai arī mūsu kompānijā jau ir izstrādāta un ieviesta Vides un enerģijas politika, lai veidotu un virzītu ilgtspējīgu darbu, ik dienu raugāmies pēc papildu iespējām kļūt videi vēl draudzīgākiem un samazināt mūsu ietekmi uz vidi. Lielākā daļa mūsu produktu ir pakoti stikla pudelēs. Lai arī tā nav no lētākajām izejvielām, taču tajā tiek garantēta teicama produkta kvalitāte, tostarp materiāls neizdala cilvēkam kaitīgās vielas un ir atkārtoti uzpildāms vai pārstrādājams. Pateicoties “Zaļi pakots” sertifikācijas procesam, mums ir iespēja vēl vairāk paplašināt savu redzējumu un kļūt zaļākiem,,” pauž “Mežpils Alus” zīmola vadītāja Alise Pizika.

Latvijas Zaļais punkts kopš pagājušā gada zīmi “Zaļi pakots” piešķīris jau vairāku uzņēmumu iepakojumiem – “Food Union” zīmolam “Valmiera”- skābpiena dzērienam “Tīrkultūra” un dzeramajam jogurtam, “Hanzas Maiznīcai” produktu sērijai “Garšas baudījums”, kā arī šogad - “Mežpils alum”. Iniciatīva “Zaļi pakots” radīta ar mērķi veicināt iepakojuma pārstrādes iespējas, motivējot uzņēmējus savus produktus iepakot atkārtotai apritei derīgos materiālos. Piesakoties sertifikācijai, uzņēmumiem tiek veikts īpašs izvērtējums, kurā tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp iepakojuma pārstrādājamība, materiāla patēriņš, ražošanas enerģijas patēriņš, iepakojuma apsaimniekošanas optimizācija un citi aspekti.

AS „Latvijas Zaļais punkts” ir pirmā un lielākā ražotāju atbildības organizācija Latvijā, kura rūpējas par izlietotā iepakojuma un videi kaitīgo preču šķirošanas, savākšanas un pārstrādes sistēmu izveidi visā Latvijas teritorijā.

 

Latvijas Zaļais punkts
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums