Aizvadīta starptautiska meža nozares konference "Klimats, nākotne, meži"


public. foto
Jaunās zināšanas un tehnoloģijas koksnes pārstrādē jau šobrīd no koka ļauj saražot gan mums pierastās mēbeles, gan augstvērtīgu bioplastmasu auto industrijai, skaidri apliecinot, ka Eiropā un pārējā attīstītajā pasaulē uzņemtā bioekonomikas kursa mugurkauls būs tieši mežsaimniecība. Šādas kopējās atziņas iezīmēja 22. janvārī Latvijas Universitātes Dabas mājā notikušās meža nozares konferences "Klimats, nākotne, meži" meža zinātnieku, uzņēmēju un politiķu uzrunas.

Jau konferences atklāšanas uzrunās gan kādreizējais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, gan zemkopības ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra, ka meža nozare no Latvijas nav atraujama un tās ietekme uz sabiedrības pārticību un dzīves kvalitāti nākotnē tikai palielināsies.

Eiropas mežu institūta (EFI) direktora vietnieks Lauri Hetemäki uzsvēra, ka šobrīd liela sabiedrības daļa ir atrauta no meža nozares, neapzinoties tās pašreizējo devumu un nākotnes potenciālu. Eiropas Savienības izvirzītie stratēģiskie mērķi dabas piesārņojuma mazināšanā un fosilo resursu lietošanas ierobežošanā nav sasniedzami bez aktīvākas meža nozares iesaistes, īpaši ar koksnes produktiem un no koksnes iegūtiem produktiem aizstājot gan tradicionālos būvmateriālus, tekstilijas un degvielu. “Katram pilsētniekam ir jāzina, ka arī, piemēram, lūpukrāsa ir meža nozares produkts,” norādīja L. Hetemäki.

Konferencē Eiropas mežu īpašnieku konfederācija, Eiropas mežu institūts, Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī tādi nozares uzņēmumi, kā AS “Latvijas finieris”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts un citi apskatīja plašu tēmu loku, analizējot klimata izmaiņu ietekmi uz mežsaimniecību un to iespējamo ietekmi uz kokrūpniecību, kā arī aplūkojot mežu inovāciju tēmu, diskutējot par to, vai koksne var aizstāt fosilos materiālus.

Starptautisko konferenci “Klimats, nākotne, meži” organizēja ir biedrība “Zaļās mājas”.

Par biedrību “Zaļās mājas”

Organizācija, kuras mērķis ir veicināt ekoloģiski, ekonomiski un sociāli ilgtspējīgas dzīves vides kvalitātes paaugstināšanos, palielinot videi draudzīgu un atjaunojamu resursu izmantošanu sabiedriskajā un privātajā dzīves telpā, tādējādi mazinot globālo piesārņojumu un klimata izmaiņu draudus.

Zane Zonne
“P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums