"Clean R" Rīgā pilnībā pārgājis uz 3 konteineru sistēmu

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" 2019. gada rudenī, Rīgā ir noslēdzis pāreju uz 3 konteineru sistēmu. Jaunā, iedzīvotājiem ērtāka konteineru sistēma ir ieviesta visiem "Clean R" klientiem Rīgā un apkārtējos novados, kuri to akceptēja. Rīgā šobrīd ir izvietoti 547 iepakojuma jeb mix konteineri un 547 stikla konteineri, kurus ikdienā apkalpo "Clean R". Šī gada laikā šajos konteineros ir savākti nepilni 43 tūkstoši m3 iepakojuma un 12 tūkstoši m3 stikla.

“Pārejot uz 3 konteineru sistēmu redzam, ka šķiroto atkritumu apjoms pieaug. Pirmkārt, jauktā iepakojuma konteiners iedzīvotājiem ir ērtāk un saprotamāk lietojams. Otrkārt, tas paredz arī vietu metāla iepakojumam. Protams, arī konteineru drošība dara savu. Mainot šķiroto materiālu konteinerus, nodrošinām, lai tie būtu slēgti un grūti izmantojami nešķiroto sadzīves atkritumu izmešanai. Līdz ar to, šķiroto atkritumu apjoms aug un samazinās nekvalitatīvā materiāla apjoms,” skaidro Valerijs Stankevičs, “Clean R” izpilddirektors.

Pāreju uz jauno pieeju "Clean R" sāka 2018. gada vidū, izvietojot Rīgā jaunos, jauktajam iepakojumam paredzētus konteinerus. Tie nomainīja atsevišķi papīram un plastmasai paredzētos konteinerus. Jauktā iepakojuma konteinerā drīkst izmest trīs veidu šķirotos atkritumus – makulatūru un kartona iepakojumu, PET pudeles, plastmasu un iepakojuma plēves, kā arī metālu (piemēram, konservu kārbas, dzērienu bundžas u.c.). Jaunās pieejas būtība ir radīt iedzīvotājiem ērtu atkritumu šķirošanu. Sadzīves atkritumi metami vienā konteinerā, stikls otrā, bet pārējais iepakojums trešajā konteinerā. Pirms izmest atkritumus, ikvienam ir svarīgi pārliecināties, kādam materiālam paredzēts konkrētais konteiners, apskatot uzlīmi uz tā. Jaunā pieeja nodrošina arī to, ka konteineri aizņem mazāk vietas un to loģistika ir vienkāršāka un videi draudzīgāka.

Attīstot sadzīves atkritumu šķirošanu un noslēdzot pāreju uz 3 konteineru sistēmu, vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sāk gatavoties nākamajam šķirošanas posmam. Līdz 2021. gadam tiks ieviesta bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas iespēja, bet līdz 2023. gadam - tekstila.

Par “Clean R”

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" ir nozares līderis Latvijā, kurš dibināts pirms 75 gadiem. "Clean R” nodarbina vairāk kā 1300 darbinieku, un tas sniedz plašāko vides pakalpojumu klāstu vairāk kā 50 000 klientiem visā Latvijā. Klientiem tiek piedāvāti 40 pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanas, īpašumu uzturēšanas, telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanas un labiekārtošanas jomās, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana.

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums