"Oranžais" brīdinājums: Rīgā – sniegputenis līdz pat naktij, vēja ātrums brāzmās pārsniegs 20 metrus sekundē


foto;kub-kurort.ru
Slikto laika apstākļu dēļ pasliktinājusies redzamība, atsevišķos posmos uz autoceļiem veidojas sniega sanesumi. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs novērtējis laika apstākļus, izsludinot oranžo brīdinājumu.

Sniegputenis plosīsies galvenokārt piejūras apkaimēs. Kurzemes rietumu piekrastē vēja ātrums sasniegs 23-28 metrus sekundē. Visstiprākais vējš gaidāms Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī. Liepājā jau fiksētas vēja brāzmas ar 29 metriem sekundē.

Bet arī Rīgas līcī nav vērojams mierīgs laiks. Vēja brāzmu ātrums Rīgā un Jūrmalā sasniedz 22-26 metrus sekundē, stiprākās brāzmas gaidāmas piejūras reģionos.

Gaisa temperatūra – ap nulle grādiem. Sniegputenis galvaspilsētā turpināsies līdz naktij.

No jūras attālākos reģionos vēja ātrums brāzmās pieņemsies spēkā līdz 16-22 metriem sekundē, savukārt Latgalē, Zemgalē un Vidzemes austrumos, kas atrodas zem ciklona centra, līdz vakaram pūtīs vājš vējš.

Stiprākais vējš gaidāms jūrā, Latvijas sauszemes teritorijā pēc Boforta skalas vējš nesasniegs vētras spēku, tāpēc būtiski zaudējumi nav gaidāmi.

Stipro vēju un sniegputeni Latvijā ienesis ciklons, kura centrs no Igaunijas pārvietojies uz Vidzemi. Ciklons jau zaudē savu spēku, bet tuvākajās dienās noteiks laika apstākļus visā valstī – gaidāms stiprs vējš, ilgstošs sniegputenis.

Baltijas jūrā izsludināts sarkanais brīdinājums, ar kuru apzīmē visaugstāko bīstamību. Latvijā noteikts oranžais brīdinājums.

Pagājušonakt ciklons pametis Ālandu salas, fiksēts Somijas vēja brāzmu rekords – 41,6 metri sekundē.

Agri no rīta Gotlandē vēja ātrums brāzmās sasniedzis 35 metrus sekundē, uz ziemeļiem no Stokholmas – 38,5 metrus sekundē.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli