Vai Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku?


foto;www.livenews.cz
Ekonomikā uz šo jautājumu sniegta apstiprinoša atbilde. Pēdējā oktobra nedēļas nogalē Latvija, kā ierasts, pagriezīs pulksteņa rādītājus vienu stundu atpakaļ.

Pāreja uz ziemas laiku noritēs 28. oktobrī, naktī no sestdienas uz svētdienu, plkst. 4.00. Savukārt martā atkal noritēs pāreja uz vasaras laiku un, iespējams, kaut kas mainīsies tikai 2019. gada rudenī.

Atzīmējam, ka Eiropas Savienībā pašlaik norit aktīvi strīdi par to, vai pulksteņi būtu jāgriež vispār.Augustā Eiropas Komisija veica tiešsaistes balsošanu (tajā piedalījās arī Latvijas iedzīvotāji), lai noskaidrotu viedokli par pāreju uz ziemas un vasaras laiku. Aptaujas rezultāti uzrādījuši, ka 84% eiropiešu (4,6 miljoni respondentu) pulksteņa rādītājus griezt nevēlas. Tā resultātā Eiropas Komisija Eiropas Savienības valstīm 2019. gadā piedāvā uz visiem laikiem atteikties no pulksteņa griešanas, šīs izmaiņas varētu stāties spēkā no nākamā gada oktobra. Par to ziņots pagājušajā mēnesī, 14. septembrī. Taču piedāvājums par pulsteņu griešanu vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas Komisijai. Un pastāv iespēja, ka šis process var aizņemt nevis vienu gadu, bet divus. Iespējams, ES dalībvalstīm ļaus šo lēmumu pieņemt patstāvīgi.

Lielākajā daļā Eiropas valstu tieši "ziemas laiks" sakrīt ar laika joslas astronomiskā laika standartiem

Galvenais pulksteņu griešanas mērķis ir elektrības ekonomēšana. Taču daudzas valstis jau ir nākušas pie secinājuma, ka labums no tā nav jūtams, bet kaitējums cilvēka organismam ir acīmredzams. Cilvēkiem veidojas desinhronizācija, kad dzīves ritms nesakrīt ar laiku, kad jādodas pie miera un jāceļas. Cilvēka organismam nepieciešamas 2-3 nedēļas, lai adaptētos.

Interesanti, ka pirmais ideju par pulksteņu rādītāju pagriešanu 1784. gadā piedāvājis Bendžamins Franklins, kas bija amerikāņu sūtnis Francijā. Šāds piedāvājums izteikts, lai rīta stundās ekonomētu sveces.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli