No Latvijas atkritumu poligoniem izvestas jau vairāk nekā 433 tonnas nolietoto riepu

Līdz augusta vidum no mūsu valsts atkritumu apsaimniekošanas poligoniem ir izvestas jau 433,33 tonnas nolietoto riepu, liecina Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) biedru apkopotā informācija. Tas ir būtisks ieguldījums vēsturiski uzkrāto riepu apjoma samazināšanā.

Šī gada pavasarī, kad tika dibināta Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija, kā vienu no galvenajiem uzdevumiem tās biedri izvirzīja vēsturiskā riepu uzkrājuma samazināšanu. Pirmais solis bija izvietot 10 atkritumu poligonos visā Latvijā nolietoto riepu savākšanas konteinerus, kuros iedzīvotāji varēja nodot savas riepas. Savukārt līdz šī gada beigām bija plānots izvest pārstrādei 1000 tonnas šīs vēsturiski uzkrātās riepas.

“Ar šīs iniciatīvas palīdzību mēs sniedzam savu ieguldījumu ilgtspējīgas riepu apsaimniekošanas veicināšanā, un tādējādi arī nozares sakārtošanā. Lai gan ir paveikts ievērojams darbs, ir svarīgi neapstāties pie sasniegtā. Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija arī turpmāk strādās pie tā, lai savas kompetences ietvaros veicinātu vēsturiskā riepu uzkrājuma samazināšanos,” norāda LRAA vadītāja Tīna Lūse.

Saskaņā ar LRAA informāciju, no atkritumu poligoniem izvests šāds daudzums nolietoto riepu: SIA “AADSO” izvestas 36,3 tonnas, SIA “ALAAS” - 34,46 tonnas, SIA “AP Kaudzītes” – 6,22 tonnas, SIA “Getliņi EKO” – 2,88, SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” – 38,94 tonnas, SIA “Piejūra” – 53,68 tonnas, SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” – 60,71 tonnas, SIA “Vidusdaugavas SPAAO” – 100,08 tonnas, bet SIA ZAAO - 100,06 tonnas nolietoto riepu.

Par Latvijas riepu apsaimniekošanas asociāciju

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) ir dibināta 2018. gada 27. martā un apvieno vadošos riepu realizācijas un apsaimniekošanas uzņēmumus. LRAA misija ir radīt ilgtspējīgu riepu apsaimniekošanas un pārstrādes sistēmu Latvijā, veidojot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņu vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē iedzīvotāji un vidi uzraugošas institūcijas. LRAA ir atvērta jaunu biedru uzņemšanai. Asociācijā var iestāties uzņēmumi, kuru saimnieciskās darbības galvenā nozare ir riepu ražošana, tirdzniecība, pārstrāde vai apsaimniekošana.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli