Latvijā pakāpeniski nostiprināsies ziemas laika apstākļi


foto;o-gorod.ru
Šīs nedēļas izskaņā un nākamajā darba nedēļā Latvijā pakāpeniski nostiprināsies ziemas laika apstākļi, īpaši valsts austrumu rajonos zemi pārklās sniegs un pieturēsies neliels sals, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Piektdien, 1.decembrī, Latviju šķērsos ciklona centrs, kas atnesīs nokrišņiem bagātu laiku. Plašā nokrišņu zona Latviju sasniegs jau naktī uz piektdienu, kad visā valsts teritorijā ir gaidāms slapjš sniegs, sniegs, rietumu rajonos arī lietus. Nokrišņi daudzviet mitēsies vien piektdienas pēcpusdienā. Vietām sniega segas biezums pieaugs par 6-10 centimetriem, arī Rīgā sagaidāma intensīva snigšana, kā rezultātā no rīta būs izveidojusies līdz sešiem centimetriem bieza sniega sega. Gaisa temperatūra gan naktī uz piektdienu, gan dienā būs -1…+4 grādu robežās pēc Celsija.

Brīvdienās nokrišņi gaidāmi galvenokārt vairs tikai valsts rietumu daļā. Naktī uz svētdienu pastiprināsies vējš, kas piekrastē brāzmās sasniegs 15-19 m/s. Stiprās vēja brāzmas saglabāsies līdz pirmdienas rītam, kad vējš pakāpeniski sāks pierimt. Gaisa temperatūra sestdien būs +0…+4 grādu robežās, bet, tuvojoties jaunajai nedēļai, Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un svētdienas vakarpusē un naktī uz pirmdienu daudzviet gaisa temperatūra būs jau negatīva un termometra stabiņš noslīdēs līdz -1…-6 grādu atzīmei. Siltāks laiks saglabāsies jūras piekrastē, kur gaisa temperatūra būs 0…+2 grādi.

Nākamajā darba nedēļā galvenokārt saglabāsies vēss laiks un pa laikam Latviju šķērsos nokrišņu zonas, kas nesīs galvenokārt slapju sniegu un sniegu, vien rietumu daļā biežāk iespējams arī lietus. Nedēļas laikā naktīs gaisa temperatūra valsts austrumu rajonos pazemināsies līdz pat -2…-8 grādiem, bet nedaudz siltāks laiks saglabāsies piekrastes zonās un daudzviet Kurzemē, kur gaisa temperatūra arī nakts laikā būs augstāka par 0 grādiem. Arī dienas laikā austrumu rajonos lielākoties saglabāsies neliels sals, tomēr darba nedēļas izskaņā arī šos reģionus varētu skart atkusnis.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija