Nedēļas laikā saglabāsies ciklonu aktivitāte, nedēļas noslēgumā nokrišņu būs mazāk

Ar pirmdienu, 9.oktobri, laika apstākļus turpinās noteikt iepriekšminētais ciklons; tā centrs virzīsies pāri Baltijas jūrai uz dienvidiem. Naktī vairāk līs Kurzemē un Latgalē, bet citviet debesis skaidrosies, vietām veidosies migla. Pūtīs mērens dienvidu puses vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no austrumu puses, un piekrastē būs brāzmains, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Arī otrdien un trešdien Latvija atradīsies aktīvu ciklonu ietekmē, tādēļ abas dienas būs lietainas. Vietām lietavas var būt arī stipras.  Līdz ar to Latvijas upēs ūdens līmenis nokrišņu ietekmē pārsvarā turpinās paaugstināties, straujāk Kurzemes un centrālās daļas upēs.  Dominēs rietumu puses vēji, kas piekrastē būs brāzmaini.

Gaiss naktīs atdzisīs līdz +3…+8 grādiem pēc Celsija, skaidras debess apstākļos gan būs aukstāks +1…+2 grādus pēc Celsija, savukārt jūras ietekmē siltāka nakts būs piekrastē – līdz +10 grādiem pēc Celsija. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs +9…+14 grādus pēc Celsija.

Savukārt naktī uz ceturtdienu īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena atzars- lai gan debesis skaidrosies brīžiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Bet jau dienas laikā Latviju no rietumiem sasniegs jauns ciklons un ar to saistītas atmosfēras frontes, kas noteiks laika apstākļus līdz pat sestdienai.

Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies. Lai gan laiks būs mākoņains, biežāk spīdēs saule. Līdz ar to arī lietus pamatā mitēsies, gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus atsevišķos rajonos. Toties Latvijā ar dienvidrietumu vēju ieplūdīs siltāka gaisa masa. Tas nozīmē, ka dienā maksimālā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +12…+15 grādiem pēc Celsija. Savukārt naktī gaiss atdzisīs līdz +7…+12 grādiem pēc Celsija, vietām līdz +4 grādiem pēc Celsija.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana