Šonedēļ gaisa temperatūra paaugstināsies un nokrišņi mitēsies


foto;belrynok.ru
Līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, kad laika apstākļus Latvijā noteica ciklona dienvidu mala, kas virs Latvijas daudzviet atnesa īslaicīgu lietu un brāzmainu vēju, arī šī nedēļa iesāksies brāzmaina un vietām, galvenokārt ziemeļu rajonos, gaidāms arī neliels īslaicīgs lietus, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Vienlaikus sinoptiķi ziņo, ka tomēr ciklona nozīme virs Ziemeļeiropas mazināsies un virs Baltijas valstīm sāks pastiprināties anticiklons.

Arī nedēļās vidū virs Latvijas laika apstākļus noteiks anticiklons, tādēļ laiks būs pārsvarā sauss un debesis vien daļēji klās mākoņi. Ar dienvidu puses vējiem Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra katru nākamo dienu būs par pāris grādiem augstāka.

Ja vēl nedēļas sākumā dienās nebūs siltāks par +23 grādiem pēc Celsija, tad darba nedēļas vidū un izskaņā gaiss lielākajā daļā valsts teritorijas iesils līdz +21…+26 grādiem pēc Celsija, bet atsevišķos reģionos, termometra stabiņam pārsniedzot +27 atzīmi,  iespējams pat karsts laiks.

Sākot no piektdienas no dienvidiem Latviju viena pēc otras jau atkal sāks šķērsot atsevišķas nokrišņu zonas, kas dažviet nesīs pērkona lietusgāzes. Pērkona negaisu laikā iespējama arī krusa un krasas vēja brāzmas. Dienvidaustrumu vējus nomainīs rietumu vēji, kas galvenokārt piekrastē būs brāzmaini. Debesis biežāk aizklās mākoņi, tomēr gaisa temperatūra joprojām būs augsta.

Pēc šī brīža prognozēm spriežot, piektdien, 11.augustā, un sestdien, 12.augustā, vietām valsts dienvidu daļā gaisa temperatūra varētu pietuvoties pat +30 grādus pēc Celsija. Savukārt nedēļa noslēgsies jau ar vēsāku laiku, kad gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +18…+23 grādus pēc Celsija.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana