Nedēļas gaitā gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies

Nedēļai iesākoties, laika apstākļus Latvijas rietumos noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē rietumos sagaidāms nedaudz mākoņains, bet tomēr vasarīgs un sauss laiks. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +21…+26° pēc Celsija, vien piekrastē diena nebūs siltāka kā +17…+20°, vēsta Vides ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Savukārt austrumos atmosfēras spiediens pirmdien, 19.jūnijā, būs zemāks, un, līdz ar to, mākoņi un  lietus skars Vidzemi un Latgali, iespējams ducinās arī pērkons.

Otrdien, 20.jūnijā, laika apstākļi krasi mainīsies. Virs Zviedrijas un Baltijas jūras izveidosies ciklons, kas strauji kļūs intensīvāks un virzīsies uz austrumiem. Tā dienvidu malas ietekmē Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas nesīs brāzmainu vēju un dažviet arī pērkona negaisu. Aiz šīs zonas ieplūdīs vēsāks gaiss no Skandināvijas. Gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies līdz +17…+22°.

Nedēļas vidu – trešdienu un ceturtdienu – iezīmēs mainīgs mākoņu daudzums. Dienas gaitā veidosies gubu-lietus mākoņi, kas ik pa laikam, pārsvarā pēcpusdienā, nesīs īslaicīgu lietu, bet vietām arī pērkona negaisu. Gaiss dienā iesils vien līdz +13…+18°, bet naktīs atdzisīs līdz +9° valsts lielākajā daļā.

Jaunākāskaitliskā prognožu modeļa dati norāda, ka Līgo un Jāņu dienās gaisa temperatūra pakāpesies vien līdz +15…+20°, bet Līgo naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+12°.

Balstoties uz pašreiz pieejamo informāciju, Līgo naktī neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās, savukārt Jāņu dienā līs jau teritorijas lielākajā daļā, vēsta sinoptiķi.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi