Notiks klimata pārmaiņām veltīta diskusija


2017. gada 14. martā – Ceturtdien, 16. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks lekciju cikla, kas veltīts jautājumam par klimata pārmaiņām, pirmais pasākums – diskusija «Klimata pārmaiņas?». Diskusija notiek sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu (VASSI).

Vai klimata pārmaiņas vispār eksistē? Izskan runas par karstākām vasarām un siltākām ziemām, par to, ka klimats mainās, ledāji kūst un jūras līmenis kāpj, ka tiek piedzīvots arvien lielāks karstums un postoši plūdi vai vētras. Pēdējo 100 gadu laikā vidējā gaisa temperatūra paaugstinājusies par vienu grādu. Vai tas tiešām tā ir un vai šie novērojumi ir dabisku procesu rezultāts vai tomēr cilvēku radītas izmaiņas klimatā?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes tiks meklētas diskusijā, kurā RTU VASSI profesore Dagnija Blumberga pastāstīs, kā mazināt klimata pārmaiņu cēloņu ietekmi ar klimata tehnoloģiju palīdzību, Latvijas Universitātes (LU) profesore Agrita Briede stāstīs par izmaiņām dabā, bet LU docents Jānis Zaļoksnis dalīsies ar savu skatījumu par to, ka klimata pārmaiņas ir biznesmeņu izdomātas. Diskusiju vadīs RTU VASSI profesors Gatis Bažbauers.

Diskusija notiks 16. martā plkst. 17 LNB, Mūkusalas ielā 3, Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra lasītavā. Pasākumu rīko LNB sadarbībā ar RTU VASSI un LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Vides zinātnes nodaļu.

Facebook notikums: goo.gl/xXYSlb

RTU Komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana