Ziņas | Daba, Ekoloģija


Nedēļas nogalē vēl gaidāms sniegs

Nedēļas nogalē laika apstākļus lielākoties turpinās noteikt ciklonu darbība, līdz ar to brīžiem gaidāmi nokrišņi. Vējam saglabājoties brāzmainam, vietām iespējama arī neliela putināšana, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Ventspilnieki dos vārdu Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā piedzimušajai roņu meitenei

Ventspils pilsētas pašvaldība aicina Ventspils bērnudārzu un skolu klašu grupas līdz 2017.gada 27.februārim izveidot Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā roņu mātei Kristai piedzimušās roņu meitenes zīmējumu un kopā ar viņas vārda iespējamo versiju iesniegt Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļā, Jūras ielā 36, 3.stāvā, 45.kabinetā vai sūtot uz e-pastu: marketings@ventspils.lv.

Šonedēļ gaidāmi nepastāvīgi laika apstākļi; uz ceļiem var veidoties apledojums

Pirmdien, 13.februārī, laika apstākļus noteiks ciklona dienvidrietumu mala. Pāri Latvijai virzīsies siltā atmosfēras fronte, kas austrumu rajonos nesīs nelielu sniegu un slapju sniegu, uz ceļiem var veidoties arī neliels apledojums. Vējš mēreni stipri pūtīs no dienvidrietumiem, rietumiem, piekrastē brāzmas sasniedzot 15 m/s, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Šonedēļ kļūs arvien aukstāk, vietām gaidāmi -25 grādi

Šonedēļ atmosfēras spiediens turpinās paaugstināties. Tas nozīmē, ka mākoņu sega pakāpeniski izklīdīs – jau pirmdien, 6.februārī, pēcpusdienā saule priecēs Latvijas austrumu daļas iedzīvotājus, bet no otrdienas sauss un lielākoties skaidrs laiks ir gaidāms visā teritorijā, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Nākamnedēļ pastiprināsies sals, vietām gāidāms -20 grādi

Piektdien, 3.janvārī, anticiklona rietumu malas ietekmē būtiskas izmaiņas laika apstākļos nav gaidāmas – debesis Latvijā skaidrosies maz, tomēr diena aizritēs bez ievērojamiem nokrišņim. Pūtīs lēns vējš, un maksimālā gaisa temperatūra būs +1…-3 grādu robežās pēc Celsija, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Šonedēļ gaidāms sauss laiks; naktīs nedēļas lielāko daļu būs sals

Pirmdien, 30.janvārī, valsti šķērsos nokrišņu zona, līdz ar to saglabāsies lielākoties mākoņains laiks un teritorijas lielākajā daļā gaidāmi nokrišņi – slapjš sniegs, sniegs, vietām arī līs un veidosies neliels apledojums, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Informācija par Latvijas Entomoloģijas biedrības izsludināto Gada bezmugurkaulnieku un Gada kukaini

Par gada bezmugurkaulnieku 2017. gadā Latvijas Entomoloģijas biedrība ir izvēlējusies radījumu, kas vienlaikus šķiet viens no visparastākajiem iemītniekiem Latvijas dabā, bet kam tajā pašā laikā piemīt tik daudz apbrīnojamu īpašību - augsnes dižslieku (Lumbricus terrestris).

Šonedēļ nokrišņu būs maz; nedēļas vidū gaidāms sals

Pirmdien, 23.janvārī, laika apstākļus noteiks neliela zema spiediena ieplaka, līdz ar to daudzviet gaidāmi nelieli nokrišņi: pārsvarā lietus un slapjš sniegs. Pūtīs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, un gaisa temperatūra pieturēsies 0…+4 grādu robežās pēc Celsija, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

VARAM parlamentārais sekretārs J.Eglīts: nepieciešams uzsākt darbu pie meliorācijas sistēmu sakārtošanas pilsētās

Lai sakārtotu pašvaldībām tik aktuālos meliorācijas jautājumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iesniegusi priekšlikumus Saeimā, kas paredz meliorācijas sistēmu pārvaldības jautājumus attiecināt ne tikai uz laukiem un mežiem, bet arī pilsētām un apdzīvotām vietām. VARAM aicina Zemkopības ministriju izveidot starpministriju darba grupu, kas sagatavotu nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus.

Šonedēļ Latvijā gaidāms atkusnis; dauzviet veidosies apledojums

Darba nedēļas pirmajās dienās atmosfēras spiediens paaugstināsies, tomēr mākoņi izklīdīs tikai brīžiem un teritorijas lielākajā daļā pa laikam gaidāms arī neliels sniegs, slapjš sniegs. Pūšot lēnam vējam, vietām veidosies dūmaka un sarma, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja