Ziņas | Daba, Ekoloģija


Tukuma novada Domes lēmums mazina Latvijas izredzes sasniegt enerģētikas un klimata mērķus

Latvijas Vēja enerģijas asociācija (VEA) izsaka nožēlu par Tukuma novada Domes lēmumu noraidīt starptautiska uzņēmuma investīcijas 100-150 milj. EUR apjomā SIA "Pienava Wind" vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecībai un rosina valdību vērtēt, kā šādi pašvaldību lēmumi ietekmēs Latvijas un Eiropas Savienības noteikto enerģētikas un klimata mērķu sasniegšanu.

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" aicina mājsaimniecības, kuras skāris vai skars COVID-19....

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" aicina mājsaimniecības, kuras skāris vai skars COVID-19, parūpēties par sadzīves atkritumu drošu izmešanu
Vīrusa COVID-19 izplatība un ikdienas dzīves paradumi, kas ar to saistīti, ir jaunums un vēl neizpētīta joma ikviena iedzīvotāja un ikviena pakalpojumu sniedzēja darbībā. Tāpēc, lai sniegtu drošu pakalpojumu, "Clean R" pievienojas citu Eiropas valstu piesardzības pasākumiem un aicina iedzīvotājus, īpaši tos, kurus skāris vai skars vīruss un kuri dzīvo karantīnas režīmā, sadzīves atkritumu maisus pirms izmešanas rūpīgi aizsiet, lai izslēgtu jebkuru potenciālo risku.

28. martā tiks atzīmēta ikgadējā Zemes stunda

Pasaules Dabas Fonds aicina Latvijas iedzīvotājus 28. martā piedalīties Zemes stundā, plkst. 20:30 uz stundu izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu. Jau trešo gadu Zemes stundas galvenā tematika ir dabas daudzveidības saglabāšanas nepieciešamība un šogad tā akcentēta ar aicinājumu parakstīties un pievienoties kustībai Balss planētai. Sākot ar simbolisku gaismas izslēgšanu Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas apvieno indivīdus, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās, kas iestājas par aktīvāku vides jautājumu aktualizēšanu.

Neste paraksta Eiropas Plastmasas paktu

Neste kopā ar vairākām Eiropas Savienības dalībvalstīm un citiem uzņēmumiem, kas pārstāv dažādas Eiropas plastmasas nozares jomas, Beļģijas galvaspilsētā Briselē parakstīja Eiropas Plastmasas paktu (European Plastics Pact).

SIA "Eko Kurzeme" Saldū atklāj atkritumu šķirošanas laukumu

Investējot vairāk nekā 50 tūkstošus eiro, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eko Kurzeme" Saldū atklāja atkritumu šķirošanas laukumu. Tā izveides mērķis sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un Latvijas Zaļo punktu ir nodrošināt iedzīvotājiem plašākas iespējas šķirot mājsaimniecībā radītos atkritumus, tādējādi veicinot to otrreizējo pārstrādi. Jaunatklātais šķirošanas punkts turpmāk būs pieejams gan Saldus novada, gan tuvējo, tostarp Brocēnu, Skrundas, Kuldīgas, Vaiņodes novadu iedzīvotājiem.

"Mežpils alus" saņem "Zaļi Pakots" sertifikātu

Latvijas tirgū novietotās stikla taras apjoms ik gadu pieaug. Pēc Valsts Vides dienesta (VVD) jaunākajiem apkopotajiem datiem, 2018.gadā salīdzinājumā ar 2017.gadu stikla iepakojumu apjoms tirgū palielinājies par 6% un sasniedzis 62 750 tonnas. Veicinot stikla šķirošanu un atkārtotu izmantošanu, kā arī pārstrādi, "Mežpils alus" astoņu produktu iepakojumi saņēmuši "Zaļi Pakots" sertifikātu, ko izsniedz Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Iepakojuma asociāciju. "Zaļi pakots" apliecina iepakojuma pārstrādājamību un ilgtspēju un sertifikātu saņēmusi visa "Mežpils alus" produktu sērija – septiņi stikla un viens metāla alus iepakojums.

ZM informē Saeimas komisiju par meža apsaimniekošanas noteikumu izmaiņu pozitīvo ietekmi uz meža nozares ...

ZM informē Saeimas komisiju par meža apsaimniekošanas noteikumu izmaiņu pozitīvo ietekmi uz meža nozares konkurētspēju un klimata politikas mērķu sasniegšanu

Otrdien, 11. februārī, Zemkopības ministrijas (ZM), meža nozares un mežzinātnes eksperti Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātus informēja par ZM izstrādātājiem grozījumiem meža atjaunošanas un koku ciršanas noteikumos.

Saint-Gobain aktivitātes pret klimata pārmaiņām tiek atzītas CDP

Saint-Gobain jau otro reizi kļuvis par "Climate change A List" saraksta biedru, ko sastādīja CDP (Carbon Disclosure Project), globāla bezpeļņas organizācija, kura publiskojusi uzņēmumus, kas iesaistās cīņā pret klimata pārmaiņām.

Veiks meža izstrādes darbus Jaunciemā

SIA "Rīgas meži" veiks meža izstrādes darbus Jaunciemā, lai nodrošinātu meža ilgtspējīgu ekoloģisko vērtību, rekreatīvo un ekonomisko funkciju uzturēšanu ilgtermiņā.

Aizvadīta starptautiska meža nozares konference "Klimats, nākotne, meži"

Jaunās zināšanas un tehnoloģijas koksnes pārstrādē jau šobrīd no koka ļauj saražot gan mums pierastās mēbeles, gan augstvērtīgu bioplastmasu auto industrijai, skaidri apliecinot, ka Eiropā un pārējā attīstītajā pasaulē uzņemtā bioekonomikas kursa mugurkauls būs tieši mežsaimniecība. Šādas kopējās atziņas iezīmēja 22. janvārī Latvijas Universitātes Dabas mājā notikušās meža nozares konferences "Klimats, nākotne, meži" meža zinātnieku, uzņēmēju un politiķu uzrunas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi