Ziņas | Daba, Ekoloģija


Eiropas Komisija neizrāda atbalstu ilgtspējīgai zivju resursu nozvejai Baltijas jūrā, kuras aizsardzība eksistē vien...

Eiropas Komisija neizrāda atbalstu ilgtspējīgai zivju resursu nozvejai Baltijas jūrā, kuras aizsardzība eksistē vien "uz papīra"

Eiropas Komisijas priekšlikums par 2020. gada nozvejas iespējām Baltijas jūrā neatbilst Kopējās Zivsaimniecības politikas (KZP) noteiktajām prasībām un zinātnieku rekomendācijām, bet Baltijas jūras aizsargājamās teritorijas eksistē vien "uz papīra" – tās bioloģiskā daudzveidība netiek aizsargāta efektīvi.

Latvijas Zaļais punkts: Nolietoto smēreļļu "melnais tirgus" iet plašumā

Visā pasaulē ik gadu rodas miljoniem tonnu lietoto smēreļļu, kas, nepareizi apsaimniekotas var radīt nozīmīgu vides piesārņojumu. Latvijā gada laikā tirgū tiek pārdotas apmēram 15 000 tonnas sintētiskās izcelsmes smēreļļas. Tendences liecina, ka ievērojama daļa nolietoto smēreļļu tiek izmantotas kā kurināmais tam nepiemērotās krāsnīs un apkures sistēmās. Šādas bezatbildīgas rīcības rezultātā caur gaisa un notekūdeņu piesārņojumu var ciest gan vide, gan cilvēki.

Piedāvās rīku, lai uzņēmēji varētu aprēķināt minerālmēslu postošo ietekmi uz Baltijas jūru

2019. gada 13. septembrī, Rīgā LVĢMC organizēja projekta "Integrēta slāpekļa pārvaldības sistēma Rīgas jūras līcim" (GURINIMAS) noslēguma konferenci, kurā tika prezentēts virtuāls rīks, kas uzņēmējiem un lauksaimniekiem palīdzēs izprast slāpekļa apriti, kā arī savā saimniecībā radīto slāpekļa apjomu.

ANO: mūs gaida bads, dabas katastrofas un masveida imigrācija

Nesen ANO tika izskatīts jaunākais pētījums par klimata pārmaiņām un zemi.* Secinājumi nav iepriecinoši: lai pabarotu sevi, mēs pārāk intensīvi izmantojam zemi — auglīgas augsnes izzūd 10–100 reižu ātrāk nekā veidojas jaunas. "Bet pēc tam trešdaļu saražoto produktu mēs izmetam, turklāt vairāk par pusi no šī ēdiena izmet nevis ražotāji vai tirgotāji, bet mājsaimes," komentē uzņēmuma "Immer Group", kas Latvijā un Ukrainā pārstāv iniciatīvu "Save Food", prezidente Irīna Mirošņika. Zinātnieki uzskata, ka tad, ja mēs neapdomāsimies, mūs gaida ļoti bēdīgas sekas.

AS "Tīrīga" komentārs par Konkurences padomes lēmumu

AS "Tīrīga" ir iepazinusies ar Konkurences padomes (KP) sēdes protokolu, ar kuru uzlikts pienākums Rīgas pilsētas pašvaldībai un SIA "Getliņi EKO" apturēt koncesijas līguma izpildi daļā, kas skar nešķiroto un dalīto sadzīves atkritumu savākšanu un pārvadāšanu, kā arī veikt citus pasākumus.

Jānis Vitenbergs: Iespējams, jālemj par ārkārtas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs norāda, ka nedrīkst pieļaut sadzīves atkritumu neizvešanu pat ne uz dienu, jo to neizvešana pie daudzdzīvokļu namiem, pārtikas tirdzniecības centriem, mācību iestādēm, ārstniecības iestādēm un citviet nozīmēs Rīgas slīgšanu atkritumos, apdraudot sabiedrības veselību un drošību. Tāpēc steidzami ir jāizvērtē visi faktori un, iespējams, jālemj par ārkārtas situācijas izsludināšanu Rīgā.

Vairums Latvijas iedzīvotāju cenšas rūpēties par vidi, bet dara to nepareizi

Attīstītās valstis ir pieteikušas karu atkritumiem, kas piesārņo dabu. Videi draudzīgus problēmas risinājumus cenšas atrast ne tikai uzņēmumi, bet savu iespēju robežās arī ikviens no mums. Kāds mēģina atteikties no fasētu produktu iegādes, cits cenšas izvēlēties dabai draudzīgāku variantu (un dažkārt kļūdās šajā izvēlē), bet vēl kāds rūpējas par dabu, vēlreiz izmantojot iesaiņojumu. "Izrādījās, ka šāda vēlreizējas izmantošanas pieredze ir veseliem 68 % Latvijas iedzīvotāju*!" komentē uzņēmuma, kas ir iniciatīvu "Save Food", "Responsible Care" un ANO Globālā līguma dalībnieks, prezidente Irīna Mirošņika. "Tomēr, ja raugāmies lietišķi, šos risinājumus nav iespējams paplašināt, tāpēc galvenokārt ir jāpievēršas pareiza pārtikas un nepārtikas preču iesaiņojuma izvēlei."

"Eco Baltia vide" un Latvijas Zaļais punkts izvietos pirmos 20 konteinerus tekstila šķirošanai

Pētīs iespējas Latvijā izveidot tekstila atkritumu šķirošanas sistēmu

Eiropas Savienības (ES) Direktīvas paredz, ka no 2025.gada ES dalībvalstīm būs jānodrošina tekstila izstrādājumu dalīta vākšana. Tikmēr aptaujā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji jaunu apģērbu iegādājas biežāk, nekā atbrīvojas no iepriekš iegādātā – 63% iedzīvotāju jaunu apģērbu iegādājas vairāk nekā 3 reizes gadā, bet tikpat bieži savus apģērbu krājumus pārskata tikai 30%. Tāpēc vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" un AS "Latvijas Zaļais punkts" sāk unikālu tekstila šķirošanas pilotprojektu, kura mērķis ir praksē izvērtēt iespējas Latvijā attīstīt tekstila atkritumu šķirošanas infrastruktūru un nodrošināt to atkārtotu izmantošanu, nevis nonākšanu kopējos atkritumos. Projekta ietvaros Rīgā un vairākās Pierīgas pašvaldībās kopumā tiks izvietoti 20 speciāli konteineri apģērbu, apavu un citu tekstila izstrādājumu šķirošanai.

Ievērojams dāņu zinātnieks lasīs lekciju par slāpekļa radīto kaitējumu ūdenstilpēs

Aicinām pieteikties konferencei par slāpekļa pārvaldības sistēmu Rīgas jūras līcī. Viens no lektoriem būs pasaulē pazīstamais zinātnieks, profesors Brians Kronvangs no Orhūsas universitātes Biozinātņu nodaļas. Konference notiks 13. septembrī Rīgā.

Katram mežam savs rokraksts

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija aizvadījusi otro meža īpašumu vērtēšanas izbraukumu, vērtējot divus meža īpašumus Latgalē - "Druvas" Viļakas novadā un "Dzelzsceļniekus" Rēzeknes novadā. Noslēdzošais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 22. augustā, kad pārstāvji dosies uz Vidzemi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli