Ziņas | Daba, Ekoloģija


Nedēļas nogali varēs pavadīt pie dabas! Gaidāmi pat +26 grādi

Tuvākajās dienās virs Latvijas vēl atradīsies siltā gaisa masa un saglabāsies vasarīgs laiks – gaiss atsevišķās dienās iesils līdz +23…+26 grādiem (pēc Celsija), līdz ar to ir gaidāmi jauni temperatūras rekordi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Daba ir labākais skolotājs – ko no tās mācīties?

Daudzi dabu uzskata par draugu, citi par skolotāju vai pat ārstu. Vides pētnieks un dabas draugs Māris Olte domā, ka daba ir vienīgais, no kā varam mācīties. Tādēļ viņš mudina nebaidīties un dažreiz vienkārši nekur nesteigties – pasēdēt, paskatīties zvaigznēs, pabradāt pa peļķēm vai izbraukt ar laivu un sajust, kā no airēšanas iesmeldzas muskuļi.

Oktobra sākumā aicina vērot putnu rudens migrāciju Eiropas Putnu vērošanas dienās

Rudens migrācijas laiks ir iespēja novērot retākas putnu sugas, kas Latvijā neligzdo, bet novērojamas šeit tikai kā caurceļotājas. Ikviens ir aicināts pirmajā oktobra nedēļas nogalē, 3. un 4. oktobrī, doties vērot putnu migrāciju savā ģimenes lokā vai piedalīties Eiropas Putnu vērošanas dienu jeb "EuroBirdwatch 2020" pasākumos daudzviet Latvijā. Putnu dienas Latvijā rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Aktīvo iedzīvotāju fondu un citiem partneriem.

Pasaule pēc klimata krīzes – RIGA IFF un Latvijas Dabas fonds aicina uz filmas seansu un diskusiju

Kāda nākotne gaidāma pasaulē, kuru plosa klimata pārmaiņu krustugunis? Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), sadarbībā ar Latvijas Dabas fonda projektu "Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!" piedāvā šo jautājumu apskatīt no zviedru režisores Pellas Kogermanes skatpunkta, zinātniskās fantastikas drāmā "Aniara" un pēc filmas seansa to apspriest žurnālistes Sandras Kropas vadītajā diskusijā kopā ar klimata ekspertu Jāni Brizgu, Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētāju Andreju Briedi, jūtūberi un raidījumu vadītāju Beāti Bērziņu (Beta Beidz) un filosofu Arti Sveci.

Brīvdienās var sagaidīt pat +20 grādu siltumu

Latvijā atkal atgriezīsies atvasara – laiks būs galvenokārt sauss un atsevišķas dienās gaiss iesils līdz +21…+24 grādiem (pēc Celsija), prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Lielā Talka aicina pašvaldības vadītājus veidot Laimes koku parkus

Šā gada "World Cleanup Day" (WCD) jeb Pasaules talku, Latvijā sagaidām ar nozīmīgu notikumu. Sestdien, 19. septembrī, Valdemārpilī tiks atklāts Latvijā pirmais Laimes koku parks. Lielā Talka aicina arī pārējo Latvijas pašvaldību vadītājus atbalstīt Laimes koku parku iniciatīvu un iedalīt savā pašvaldībā teritoriju to izveidei. Laimes koku akciju atbalsta arī Latvijas valsts prezidents, Lielās Talkas patrons, kurš ir izteicis gatavību iesaistīties šajā iniciatīvā, iestādot arī savus kokus.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem prognozētās vētras laikā

Jaunākās sinoptiķu prognozes liecina, ka trešdienas, 16.septembra, vakarā Baltijas jūrā no ziemeļiem sāksies vētra, Latviju tā visvairāk skars ceturtdien no rīta un dienā.

Latvijas Universitāte un Latvijas Dabas fonds aicina iesūtīt foto ar dabas novērojumiem rudenī

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte un Latvijas Dabas fonds aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties dabas vērošanas kampaņā, iesūtot zinātniekiem rudens dabas norišu attēlus portālā un lietotnē Dabasdati.lv.

Brīvdienās gaidāms līdz +21 grādam silts rudens

Turpmākajās dienās laikapstākļus noteiks anticiklona ziemeļu mala, vējš pierims un biežāk uzspīdēs saule, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi (LVĢMC).

Aktualizējot problēmas tekstila atkritumu šķirošanā, atklāta kampaņa "Nav, ko vilkt?"

Tekstils, kas nonāk vidē vai sadzīves atkritumos, ir tikpat bīstams piesārņojuma avots kā iepakojums un citi atkritumi. Kā liecina statistikas dati, gada laikā 87% no visiem nederīgajiem un nolietotajiem pasaules tekstilizstrādājumiem1 nonāk atkritumu poligonos – tiek aprakti vai sadedzināti, jo netiek pienācīgi apsaimniekoti. Lai aktualizētu problēmu un meklētu risinājumus Latvijā, 10. septembrī atklāta kampaņa "Nav, ko vilkt?", aicinot atbildīgās iestādes, organizācijas un uzņēmumus vienoties kopīgai rīcībai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums