Ziņas | Daba, Ekoloģija


"Clean R" Rīgā pilnībā pārgājis uz 3 konteineru sistēmu

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" 2019. gada rudenī, Rīgā ir noslēdzis pāreju uz 3 konteineru sistēmu. Jaunā, iedzīvotājiem ērtāka konteineru sistēma ir ieviesta visiem "Clean R" klientiem Rīgā un apkārtējos novados, kuri to akceptēja. Rīgā šobrīd ir izvietoti 547 iepakojuma jeb mix konteineri un 547 stikla konteineri, kurus ikdienā apkalpo "Clean R". Šī gada laikā šajos konteineros ir savākti nepilni 43 tūkstoši m3 iepakojuma un 12 tūkstoši m3 stikla.

"Eco Baltia grupa" pievienojas Eiropas Plastmasas aprites alianses deklarācijai

Pilna cikla vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupa SIA "Eco Baltia grupa", pagaidām kā vienīgais uzņēmums no Latvijas, pievienojies Plastmasas aprites alianses (Circular Plastic Alliance) deklarācijai. To līdz šim parakstījuši 159 Eiropas uzņēmumi un organizācijas, apņemoties samazināt plastmasas radīto piesārņojumu un veicināt to, ka daudz plašākā mērogā jaunu produktu ražošanā izmanto izejvielas no pārstrādātas plastmasas. Deklarācijā pausta apņemšanās līdz 2025. gadam panākt, ka ik gadu jaunu plastmasas produktu ražošanā tiek izmantotas vismaz 10 miljoni tonnu pārstrādātas plastmasas.

Šonedēļ turpinās silts novembris ar lietavām

Nedēļas sākumā gaisa temperatūra būs zemāka un dienas laikā nepārsniegs +5…+8 grādus, bet nokrišņi arī būs mazāk, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Novembra pirmajā nedēļā gaidāmi mainīgi laika apstākļi – bieži līs lietus

Nedēļas nogalē gaiss Latvijā pakāpeniski kļūs siltāks, tomēr teritorijas lielākajā daļā līs lietus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šonedēļ gaidāmi mīnusi un sniega sega

Šajā nedēļā debesis bieži aizklās mākoņi, daudzviet gaidāmi nelieli līdz mēreni nokrišņi. Teritorijā ieplūstot aukstākai gaisa masai, termometra stabiņš vietām noslīdēs zem –5 grādu pēc Celsija atzīmes un daudzviet būs sagaidāms sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Autovadītājiem: Brīvdienās būs spēcīgs vējš, tādēļ uz ceļiem iespējami lūzuši koki

Sestdien dienas laikā un pievakarē pastiprināsies vējš Kurzemes piekrastē, kur vēja brāzmas gaidāmas virs 20 m/s. Svētdien vējš varētu pastiprināties visā Latvijas teritorijā. Līdz ar to autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, jo uz ceļiem iespējami lūzuši koki, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Kas jāņem vērā, apsildot mājokli ar alternatīvajiem enerģijas avotiem

Tādi alternatīvie enerģijas avoti kā ģeotermālā un saules enerģija kļūst aizvien populārāki. Arvien vairāk cilvēku novērtē šo avotu draudzīgumu videi un izmaksu efektivitāti, ņemot vērā, ka tradicionālā kurināmā cenas palielinās un līdz ar to pieaug arī apkures izmaksas. Taču eksperti arī uzsver ēkas ārsienu siltumizolācijas nozīmi.

Laika apstākļi nedēļas nogalē: Rīgā gaidāms lietus un vējš pirms atvasaras

Saskaņā ar pašreizējām sinoptiķu prognozēm, gaidāmajās brīvdienās Rīgā būs mainīgs laiks, līs lietus, bet gaisa temperatūra pārsniegs +10 grādus. Taču darba nedēļas sākumā gaidāms silts laiks: gaiss rudens vidū iesils līdz +18 grādiem.

Būsim atbildīgi: Baltijas jūrai ir nepieciešama mūsu palīdzība

Ik gadu Baltijas jūras piekrastē tiek atrasti arvien vairāk cilvēka darbību rezultātā cietuši putni un roņi, kā arī vairāk nekā 20 nomaldījušies vai novārguši roņu mazuļi. Līdz šim par šādiem dzīvniekiem rūpes ir uzņēmies Lietuvas Jūras muzejs, lai arī tam nav atbilstošu telpu un apstākļu dzīvnieku aprūpei un rehabilitācijai. Tūroperators "Novatours" sadarbībā ar Lietuvas Jūras muzeju uzsāk līdzekļu vākšanas kampaņu moderna Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centra izveidei.

21 gadu pēc valdības lēmuma slēgt Salaspils atomreaktoru tā nojaukšana joprojām nenotiek.

21 gadu pēc valdības lēmuma slēgt Salaspils atomreaktoru tā nojaukšana joprojām nenotiek.
Savulaik Salaspils reaktora projektam tuvumā bijuši vairāki rektora Muižnieka administrācijas cilvēki
Valsts kontrole: VARAM joprojām nesaimnieciski tērē naudu, kas būtu jāparedz Salaspils atomreaktora nojaukšanai.


Šonedēļ apritēja 58 gadi kopš Salaspilī sāka darboties atom-reaktors. Tajā neražoja elektrību, bet zinātnieki nodarbojās ar pētniecību. Padomju režīms sabruka un reaktoru izslēdza.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli