Ziņas | Daba, Ekoloģija


Ūdens temperatūra astoņās galvaspilsētas peldvietās 21.jūlijā

Astoņās galvaspilsētas peldvietās ūdens temperatūra svārstās no +16 grādiem Vecāķos līdz +20 grādiem Bābelīša ezerā.

Konkursam "Sakoptākais mežs" pieteikts 21 meža īpašums no visas Latvijas

Noslēdzoties konkursa "Sakoptākais mežs" pieteikšanās posmam, konkursa organizatori saņēmuši 21 pieteikumu par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits ir Kurzemes reģionā. Pieteikumi saņemti arī no Vidzemes un Latgales, savukārt no Zemgales nav saņemts neviens pieteikums. Žūrijas pārstāvji pašlaik strādā pie īpašumu izvērtēšanas.

Ūdens temperatūra astoņās galvaspilsētas peldvietās 17.jūlijā

Astoņās galvaspilsētas peldvietās ūdens temperatūra svārstās no +15 grādiem Vecāķos līdz +21 grādiem Bābelīša ezerā.

No jūlija noteiktām preču un pakalpojumu grupām ir jāpiemēro Zaļais publiskais iepirkums

Sākot ar 2017. gada 1. jūliju Zaļais publiskais iepirkums būs obligāti jāpiemēro noteiktām preču un pakalpojumu grupām kā biroja papīram, drukas iekārtām, datortehnikai, ēdināšanas pakalpojumiem, tīrīšanas līdzekļiem, iekštelpu un ielu apgaismojumam, kā arī satiksmes signāliem. To paredz Ministru Kabineta noteikumi par Zaļo publisko iepirkumu.

Šonedēļ pieturēsies nepastāvīgs laiks; atsevišķas dienas gaidāmas arī siltas

Turpmākā nedēļa kopumā būs ar nepastāvīgiem laika apstākļiem – mākoņu daudzums būs mainīgs, sausākas dienas mīsies ar lietainākām, bet gaisa temperatūra atsevišķās dienās būs nedaudz augstāka kā iepriekšējā nedēļā, informē Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Brīvdienās debesis skaidrosies; gaisa temperatūra nepārsniegs +22 grādus

Nedēļas nogalē nokrišņu būs maz, nākamās nedēļas sākumā pāri Latvijai virzīsies nākamā lietus zona, taču nedēļas vidū nokrišķi mitēsies un gaisa temperatūra var paaugstināties līdz pat +25 grādiem, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Atļauts peldēties Tūjas peldvietā "Krimalnieki"

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc šajā nedēļā veiktajām atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Tūjas peldvietā "Krimalnieki", Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums vairs netika konstatēts, līdz ar to peldēties šajā peldvietā ir atļauts. 

Ūdens temperatūra astoņās galvaspilsētas peldvietās 10.jūlijā

Astoņās galvaspilsētas peldvietās ūdens temperatūra svārstās no +15 grādiem Daugavgrīvā līdz +21 grādiem Bābelīša ezerā.

Ventspils atkritumu apsaimniekošanas poligonā "Pentuļi" atkritumi tiek apsaimniekoti mūsdienīgi, likumīgi un videi draud

Atsaucoties uz Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondenta E. Kupča sagatavoto un www.lsm.lv publicēto nekorekto informāciju par situāciju atkritumu apsaimniekošanas poligonā "Pentuļi", Pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" sniedz situācijas skaidrojumu.

Jūlija peldūdens kvalitātes pārbaudes rezultāti

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Tūjas peldvietā "Krimalnieki", Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, kurā konstatēts  augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.
apdrošināšana  smslån  parkets  palodzes  вид на жительство в Латвии