Ziņas | Daba, Ekoloģija


VARAM parlamentārais sekretārs J.Eglīts: nepieciešams uzsākt darbu pie meliorācijas sistēmu sakārtošanas pilsētās

Lai sakārtotu pašvaldībām tik aktuālos meliorācijas jautājumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iesniegusi priekšlikumus Saeimā, kas paredz meliorācijas sistēmu pārvaldības jautājumus attiecināt ne tikai uz laukiem un mežiem, bet arī pilsētām un apdzīvotām vietām. VARAM aicina Zemkopības ministriju izveidot starpministriju darba grupu, kas sagatavotu nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus.

Šonedēļ Latvijā gaidāms atkusnis; dauzviet veidosies apledojums

Darba nedēļas pirmajās dienās atmosfēras spiediens paaugstināsies, tomēr mākoņi izklīdīs tikai brīžiem un teritorijas lielākajā daļā pa laikam gaidāms arī neliels sniegs, slapjš sniegs. Pūšot lēnam vējam, vietām veidosies dūmaka un sarma, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Šonedēļ sals mīsies ar atkusni

Pirmdien, 9.janvārī līdz ar mērenu dienvidu puses vēju Latvijā ieplūdīs relatīvi siltāks gaiss: gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz 0…-5 grādiem pēc Celsija, bet piekrastē pat līdz -1…+4 grādiem,vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Brīvdienās gaisa temperatūra pazemināsies līdz -28 grādiem

Piektdien, 6.janvārī, neliels sniegs gaidāms vien atsevišķās vietās Latvijas rietumos, citviet bez ievērojamiem nokrišņiem. Dienas laikā atsevišķos rajonos debesis skaidrosies un starp mākoņiem uzspīdēs saule, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

VARAM aicina pieteikties interaktīvam semināram par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģiju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina nozaru ministriju, pašvaldību un citu valsts iestāžu, kā arī profesionālo asociāciju, nevalstisko organizāciju, augstāko izglītības iestāžu pārstāvjus pieteikties dalībai interaktīvā seminārā par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības* stratēģiju 2050.gadam.

Šonedēļ gaidāms stiprs sniegs un līdz pat -21 grādam liels sals

Nedēļas nogalē pāri Latvijai virzīsies nākamā zema spiediena ieplaka ar brāzmainiem vējiem un stipru sniegu. Gaisa temperatūra jūras piekrastē būs tuvu nullei, savukārt austrumu rajonos tā pieturēsies -12…-14 grādu robežās, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Gada pēdējās dienās līņās lietus, bet Jaunā gada sākumā gaidāms sniegs

Tāpat kā visu decembri, arī pēdējās 2016.gada dienās mūsu reģionā vēsās gaisa masas mijas ar siltajām. Stabilāka sala apstākļu iestāšanās gaidāma vien jaunajā – 2017. gadā.

Latvijas Zaļais punkts: šķirojot atkritumus var samazināt ikmēneša izdevumus par atkritumu izvešanu

Saeimas pieņemtie likuma grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā (turpmāk tekstā – DRN) paredz likmju paaugstināšanu virknei objektu, ieskaitot sadzīves atkritumu apglabāšanai poligonos. No 2017.gada 1.janvāra likme par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugs divas reizes - un tā būs 25.00 eiro. Atkritumu radītājiem likmes pieaugums maksu par nešķirotajiem atkritumu apsaimniekošanu sadārdzinās par aptuveni 15 līdz 20%.

Gadumijā gaidāmi līdzīgi laikapstākļi kā aizvadītajos Ziemassvētkos

Latvijā būtiskas izmaiņas laikapstākļos otrdien un trešdien – 27. un 28.decembrī – nav gaidāmas – aktīvas ciklonu darbības dēļ pieturēsies apmācies, ar nokrišņiem bagātīgs laiks, un pakāpeniski pastiprināsies arī vējš, kas priekšpusdienā un arī naktī uz trešdienu Baltijas jūrā un tās Latvijas piekrastē brāzmās sasniegs vētras spēku – 25 m/s.

Nedēļas nogalē Latvijā atkal gaidāms sniegs

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien, 9.decembrī, vēl saglabāsies +4…+7 grādu robežās pēc Celsija un daudzviet gaidāms arī lietus. Tomēr jau naktī uz sestdienu, līdz ar lēnu līdz mērenu ziemeļu puses vēju, Latvijā ieplūdīs ievērojami aukstāks gaiss.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss