Ziņas | Daba, Ekoloģija


Ievērojams dāņu zinātnieks lasīs lekciju par slāpekļa radīto kaitējumu ūdenstilpēs

Aicinām pieteikties konferencei par slāpekļa pārvaldības sistēmu Rīgas jūras līcī. Viens no lektoriem būs pasaulē pazīstamais zinātnieks, profesors Brians Kronvangs no Orhūsas universitātes Biozinātņu nodaļas. Konference notiks 13. septembrī Rīgā.

Katram mežam savs rokraksts

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija aizvadījusi otro meža īpašumu vērtēšanas izbraukumu, vērtējot divus meža īpašumus Latgalē - "Druvas" Viļakas novadā un "Dzelzsceļniekus" Rēzeknes novadā. Noslēdzošais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 22. augustā, kad pārstāvji dosies uz Vidzemi.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 13.augustā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 13.augustā:

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 5.augustā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 5.augustā:

Šonedēļ gaidāms līdz +24 grādiem

Pirmdien laikapstākļus virs Latvijas noteiks augsta spiediena atzars, līdz ar to daudzviet starp mākoņiem spīdēs saule un lietus gaidāms vien dažviet, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tiek izstrādāts rīks slāpekļa plūsmas modelēšanai

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ir iesaistīts projektā "Integrētu slāpekļa pārvaldības sistēma Rīgas līcim (GURINIMAS)", kura ietvaros tiks izveidots virtuālais rīks slāpekļa plūsmu modelēšanai. Ar to varēs identificēt galvenās slāpekļa plūsmas, tā avotus un izvērtēt slāpekļa plūsmu samazinošos pasākumus.

Eksperte: Visām pašvaldībām nepieciešami vienoti noteikumi koku izciršanas jautājumos

Pilsētvidē esošajiem kokiem ir būtiska nozīme kopējā pilsētas vides kvalitātes veidošanā. Masu saziņas līdzekļos aktualizējies jautājums par koku trūkumu vairākās vietās, īpaši Rīgas centrā. Atsevišķās vietās koki tiek izcirsti, bet to vietās ilgstoši netiek iestādīti jauni. Ja tiktu ieviests atbilstošs tiesiskais regulējums, kas noteiktu koku stādījumu atjaunošanu kā obligātu prasību, situācija uzlabotos.

No otrdienas gaidāms vēsāks laiks

Darba nedēļas sākumā mākoņu daudzums Latvijā palielināsies, vietām - galvenokārt austrumu un centrālajos rajonos - gaidāms lietus, kā arī iespējami pērkona negaisi. Šodien, pirmdien, samērā karsti būs valsts dienvidu daļā - līdz +27...+29 grādiem, savukārt jau Vidzemē būs vēsāks - dienā gaisa temperatūra būs tikai +20...+24 grādi.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 30.jūlijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 30.jūlijā:

Atkritumu šķirošanai Rīgā piedāvās īpašas somas un konteinerus

Rūpēs par mūsdienīgu un tīru pilsētvidi Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekotājs "Tīrīga" AS individuālo dzīvojamo māju klientiem, kas atkritumu apsaimniekošanas līgumus noslēgs līdz augusta beigām, dāvinās īpašas atkritumu šķirošanas somas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli