Ziņas | Daba, Ekoloģija


Šonedēļ gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies

Iesākoties jaunajai darba nedēļai, pirmdien, 19.februārī, no ziemeļiem atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, tādēļ sniegs gaidāms vien Kurzemes dienvidrietumos. Gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas paaugstināsies līdz -1…-6 grādiem pēc Celsija, bet Kurzemes dienvidrietumos līdz 0…+1 grādam pēc Celsija, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Saglabājoties aukstam laikam un nostiprinoties ledus segai, no trešdienas, 14.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Saglabājoties aukstam laikam un nostiprinoties ledus segai, no ceturtdienas, 8.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Deviņi iedzīvotāji no desmit: Riepu krāvumus no Starta ielas bija jāizved pāris mēnešu laikā pēc atrašanas

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 85% uzskata, ka atbildīgajiem dienestiem būtu jānodrošina neatļauto riepu krājumu izvešana un pārstrāde uzreiz pēc to atrašanas vai pāris mēnešu laikā. Tas nozīmē, ka riepām no Rīgas lielākā pretlikumīgā riepu krāvuma Čiekurkalnā bija jābūt jau izvestām, liecina Vides aizsardzības kluba (VAK) veiktais pētījums, kas īstenots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru "SKDS".

Nedēļas vidū kļūs būtiski aukstāks laiks

Iesākoties jaunajai nedēļai, Latvijai no ziemeļaustrumiem pietuvosies neliels ciklons. Tā ietekmē debesis būs lielākoties mākoņainas, taču neiztiks arī bez brīžiem, kad uzspīdēs saule. Pa laikam gaidāmi īslaicīgi nokrišņi – pārsvarā sniegs, vietām jūras piekrastē arī slapjš sniegs, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Uzlabos LVĢMC spējas zema līmeņa radiācijas mērīšanai

Valsts SIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" (LVĢMC), sadarbojoties ar Starptautisko atomenerģētikas aģentūru, ir uzsācis Nacionālo tehniskās sadarbības projekta izpildi par radiācijas mēriekārtu kalibrēšanas un darbinieku individuālās dozimetrijas uzlabošanu Latvijā.

Šonedēļ Rīgā būs novērojams Mēness aptumsums

Trešdienas, 31.janvāra vakarā, uzreiz pēc saulrieta un Mēness lēkta Latvijā būs novērojams pilna Mēness aptumsuma nobeigums. Precīzāk, līdz ar saulrietu un Mēness lēktu būs novērojamas pilna Mēness aptumsuma daļējās fāzes beigas un arī pusēnas fāzes beigas. Aptumsumu būs iespējams novērot, ja debesis neaizklās mākoņi, informēja Latvijas Astronomijas biedrībā.

Izsludina izmaiņas par atrašanos uz dažu Rīgas ūdenstilpju ledus

No piektdienas, 26. janvāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

5 draudi, no kuriem īpaši uzmanīties atkusnī

Puteni un salu strauji nomainījušais atkusnis, kā ierasts, nes papildu draudus kā gājējiem, tā autovadītājiem. Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) statistika liecina, ka iepriekšējos gados tieši atkušņa dienās pieteikto atlīdzību skaits nelaimes gadījumu apdrošināšanā pieaudzis vismaz par 25%.

Atceļ aizliegumu atrasties uz dažu Rīgas ūdenstilpju ledus

No ceturtdienas, 18. janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. Tomēr, ņemot vērā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz vairāku iekšzemes publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Aktuālās ziņas