Ziņas | Daba, Ekoloģija


Atkritumu nākotne. Kā šī problēma tiks risināta?

Rīgā top Eiropas prasībām atbilstoša atkritumu apsaimniekošanas sistēma.

2019. gada Jūnija peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija informē, ka pēc 10. un 11. jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir ieteikts nepeldēties Rīgā, Daugavas peldvietā "Lucavsala " un Lielupes kreisā krasta peldvietā "Pasta salas peldvieta", kur konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums. Pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 15.jūnijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 15.jūnijā:

Daugavā ielaisti nēģu kāpuri

Piektdien, 14. jūnijā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko un departamenta Vides pārvaldes speciālistiem Daugavā pie Lucavsalas ielaida nēģu kāpurus. Neliels šo ūdens iemītnieku daudzums pēc tam tika ielaists arī Mārupītē. Kopumā dzīvās dabas resursus šajās ūdenstilpēs papildināja divi miljoni nēģu kāpuru.

Vakardienas pērkona negaiss sākās virs Vācijas un ilga gandrīz divas diennaktis

2019. gada 11. jūnijā virs Eiropas austrumu daļas un Baltijas valstīm bija izveidojušies labvēlīgi apstākļi negaisu attīstībai. No Eiropas dienvidiem ieplūda karsts, mitrs gaiss un vēja vektoru vertikālais izkārtojums radīja pateicīgus apstākļus aktīvai un straujai negaisa mākoņu attīstībai.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 11.jūnijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 11.jūnijā:

Vides organizācijas atbalsta tūlītēju depozīta sistēmas ieviešanu dzēriena iepakojumam Latvijā

Jau gandrīz 20 gadus Latvijā diskutējam par dzēriena iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu, taču lēmums par šādas sistēmas izveidi vēl joprojām nav pieņemts. Šo vēstuli parakstījušās Latvijas vides nevalstiskās organizācijas uzsver nepieciešamību lēmumu par depozīta sistēmas izveidi pieņemt nekavējoties, norādot, ka pretējā gadījumā Latvijai 2025. gadā var rasties nopietnas grūtības sasniegt Eiropas Savienības (ES) nosprausto mērķi šķiroti savākt un pārstrādāt 77% PET dzēriena iepakojuma. Depozīta sistēmas ieviešana arī palīdzēs attīrīt Latvijas dabu no piedrazojuma un veicinās resursu atkārtotu izmantošanu.

LRAA aicina atbildīgos dienestus izvērtēt uzņēmuma "Eko Recycling" spēju nodrošināt iecerēto nolietoto riepu....

LRAA aicina atbildīgos dienestus izvērtēt uzņēmuma "Eko Recycling" spēju nodrošināt iecerēto nolietoto riepu pārstrādi Rīgā

Pirmdien, 3. jūnijā, Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) nosūtīja oficiālas vēstules Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), Valsts vides dienestam (VVD) un Latvijas Republikas Saeimas frakcijām un deputātiem, aicinot atbildīgos dienestus informēt sabiedrību par SIA "Eko Recycling" veiktajām aktivitātēm riepu savākšanas, apstrādes un tālākas eksportēšanas jomā, ņemot vērā uzņēmuma īpašnieka iepriekšējo negatīvo pieredzi atkritumu apsaimniekošanas nozarē, kā arī acīmredzamas neatbilstības uzņēmuma izteikumos un reālajā darbībā.

No 4. līdz 8.jūnijam gaidāms karstums līdz +31 grādam

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka Rīgā un pārējā Latvijā no 4. līdz 8.jūnijam gaidāms karstums līdz +31 grādam.

Šonedēļ gaidāma īsta svelme – gaisa temperatūra sasniegs +30 grādus

Tuvākajā nedēļā laikapstākļus virs Latvijas noteiks anticiklona darbība un gaisa temperatūra dienās vietām varētu sasniegt +30 grādus pēc Celsija, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli