Ziņas | Daba, Ekoloģija


Latvijā top unikāla vides izglītības infrastruktūra – dabas un tehnoloģiju parks "URDA"

Atklājot tēlnieka Matiasa Jansona veidotu saules pulksteni, šodien, 22. maijā, Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības dienā, Pārgaujas novada pašvaldība un SIA "ZAAO" uzsāk darbu pie Latvijā pirmās nacionālas nozīmes vides izglītības infrastruktūras – dabas un tehnoloģiju parka "URDA". Tas piedāvās modernu un aizraujošu vides izglītības apguvi, kur teorētiskās zināšanas tiks papildinātas ar praktisku darbošanos dabā, un dos iespēju piedzīvot apkārtējās vides un mūsdienu tehnoloģiju sinerģiju. "URDA" būs pieejama ne tikai skolēniem, studentiem un zinātniekiem, bet ikvienam dabas draugam un atradīsies Pārgaujas novadā, līdzās reģionālajam atkritumu apsaimniekošanas centram "Daibe".

Speciālisti: modernie būvniecības materiāli ugunsgrēka gadījumā rada toksikoloģiskus draudus

Lielāko daļu zaudējumu ugunsgrēkos nodara liesmas un sadūmojums, bet vairāk dzīvību paņem un veselībai kaitē tieši indīgie ugunsgrēka izdalītie dūmi, kas rodas degšanas procesos. Šī problēma tiek mazāk apspriesta gan sabiedrībā, gan speciālistu vidū, tāpēc vakar Jelgavā starptautiskā konferencē "Ugunsgrēku bīstamo faktoru ietekme uz ēkām un cilvēkiem" nozares speciālisti sprieda par ugunsdrošību un toksisko dūmu ietekmi uz vidi un cilvēku veselību.

Brīvdienās gaidāms vasarīgs laiks - gaisa temperatūra sasniegs līdz +28 grādiem

Ieplūstot ievērojamāki siltākam gaisam no rietumiem, piektdien, 19.maijā, un sestdien, 20.maijā, gaidāms īsti vasarīgs laiks – gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet paaugstināsies līdz +23…+26 grādiem pēc Celsija, dienvidu daļā gaidāms karstumslīdz pat +27…+28 grādiem, tomēr vietām piekrastē gaisa temperatūra nebūs augstāka par +18…+22 grādiem, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Ministrs K.Gerhards pasniedz Zilā Karoga ekosertifikātus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pirmdien, 2017.gada 15.maijā, pasniedza šīs sezonas Zilā Karoga ekosertifikatus Latvijas peldvietām un jahtu ostām.

Iesākoties jaunai darba nedēļai, gaidāms īslaicīgs lietus

Iesākoties jaunai darba nedēļai, laika apstākļus noteiks zema spiediena ieplaka un virs Latvijas veidosies gubu-lietus mākoņi, līdz ar to daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, vietām ducinās arī pērkons, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Lielās Talkas laikā savāktas vairāk nekā 2099 tonnas atkritumu

Šogad pēc Lielās Talkas, kas norisinājās 22.aprīlī, no oficiālajām talkas vietām izvestas vairāk nekā 2099 tonnas atkritumu, liecina Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas dati. Savākto atkritumu apjoms bijis lielāks nekā iepriekšējos gadus, taču arī talkas vietu un talkotāju skaits bijis lielāks nekā pērn, tādēļ kopējie aprēķini liecina, ka atkritumu daudzums uz vienu talkas vietu ir samazinājies.

Turpmākās dienas nokrišņi nav gaidāmi

Turpmākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt anticiklons, līdz ar to mākoņu būs maz un nokrišņi nav gaidāmi. Vējš būs lēns līdz mērens un pūtīs no ziemeļu puses. Lai gan gaisa temperatūra kopumā pakāpeniski paaugstināsies, tomēr vēl vietām nakts stundās termometra stabiņš noslīdēs zem 0 grādu atzīmes, vēsta Vides ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Pieejams ERAF finansējums Inčukalna gudrona dīķu sanācijai

Lai panāktu augsnes, grunts, pazemes un virszemes ūdeņu kvalitātes uzlabošanu, kā arī atjaunotu vides kvalitāti un novērstu iedzīvotāju veselības apdraudējumu, sanācijas darbu turpināšanai Inčukalna sērskābā gudrona dīķos no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 24,8 miljoni eiro.

Ministrs K. Gerhards neformālajā ES vides ministru sanāksmē diskutēs par pielāgošanos klimata pārmaiņām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības (ES) vides un klimata ministru sanāksmē, kurā diskutēs par pielāgošanos klimata pārmaiņām, kā arī citiem jautājumiem. Sanāksme norisināsies 2017.gada 25. - 26. aprīlī Maltā.

Līdz nedēļas beigām pieturēsies sals nakts stundās

Nedēļa iesākusies vēsa. Otrdien,18.aprīlī, no ziemeļiem debesis aizklās mākoņi, un vietām gaidāms neliels īslaicīgs sniegs, slapjš sniegs, tomēr vakarā atkal mākoņu daudzums samazināsies. Vējš mēreni pūtīs no ziemeļaustrumiem, ziemeļiem un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +3…+6 grādiem pēc Celsija, ziņo Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma