Ziņas | Daba, Ekoloģija


Kas jāņem vērā, apsildot mājokli ar alternatīvajiem enerģijas avotiem

Tādi alternatīvie enerģijas avoti kā ģeotermālā un saules enerģija kļūst aizvien populārāki. Arvien vairāk cilvēku novērtē šo avotu draudzīgumu videi un izmaksu efektivitāti, ņemot vērā, ka tradicionālā kurināmā cenas palielinās un līdz ar to pieaug arī apkures izmaksas. Taču eksperti arī uzsver ēkas ārsienu siltumizolācijas nozīmi.

Laika apstākļi nedēļas nogalē: Rīgā gaidāms lietus un vējš pirms atvasaras

Saskaņā ar pašreizējām sinoptiķu prognozēm, gaidāmajās brīvdienās Rīgā būs mainīgs laiks, līs lietus, bet gaisa temperatūra pārsniegs +10 grādus. Taču darba nedēļas sākumā gaidāms silts laiks: gaiss rudens vidū iesils līdz +18 grādiem.

Būsim atbildīgi: Baltijas jūrai ir nepieciešama mūsu palīdzība

Ik gadu Baltijas jūras piekrastē tiek atrasti arvien vairāk cilvēka darbību rezultātā cietuši putni un roņi, kā arī vairāk nekā 20 nomaldījušies vai novārguši roņu mazuļi. Līdz šim par šādiem dzīvniekiem rūpes ir uzņēmies Lietuvas Jūras muzejs, lai arī tam nav atbilstošu telpu un apstākļu dzīvnieku aprūpei un rehabilitācijai. Tūroperators "Novatours" sadarbībā ar Lietuvas Jūras muzeju uzsāk līdzekļu vākšanas kampaņu moderna Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centra izveidei.

21 gadu pēc valdības lēmuma slēgt Salaspils atomreaktoru tā nojaukšana joprojām nenotiek.

21 gadu pēc valdības lēmuma slēgt Salaspils atomreaktoru tā nojaukšana joprojām nenotiek.
Savulaik Salaspils reaktora projektam tuvumā bijuši vairāki rektora Muižnieka administrācijas cilvēki
Valsts kontrole: VARAM joprojām nesaimnieciski tērē naudu, kas būtu jāparedz Salaspils atomreaktora nojaukšanai.


Šonedēļ apritēja 58 gadi kopš Salaspilī sāka darboties atom-reaktors. Tajā neražoja elektrību, bet zinātnieki nodarbojās ar pētniecību. Padomju režīms sabruka un reaktoru izslēdza.

Brīvdienās līs lietus un pūtīs brāzmains vējš

Piektdien, 27.septembrī, Latvijā vēl saglabāsies sauss un lielākoties skaidrs laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Prognozē pirmo sniegu; snigšanas rekordi krituši 1969., 1973. un 2013. gadā

Prognoze "Vai Rīgā gaidāms pirmais sniegs oktobra pirmajā nedēļā "Betsafe" ieguvusi koeficientus 2.50 par

Aptauja: Trešdaļu lieko apģērbu cilvēki izmet sadzīves atkritumos

Latvijas iedzīvotāji labprāt ļaujas apģērbu veikalu vilinošajam kārdinājumiem un regulāri iegādājas jaunu apģērbu, noskaidrots Latvijas Zaļā punkta aptaujā*. Taču kas notiek ar drēbju skapju dziļāko kultūrslāni? Izrādās, apmēram trešā daļa iedzīvotājiem nevajadzīgā apģērba nonāk sadzīves atkritumu konteineros un kļūst par 3–5% no kopējā sadzīves atkritumu apjoma, kas nogulst poligonos. Pārējās divas trešdaļas piemeklē ne mazāk raibi likteņi, kas atkarīgi gan no iedzīvotāju vecuma, gan dzīves pieredzes.

Eiropas Komisija neizrāda atbalstu ilgtspējīgai zivju resursu nozvejai Baltijas jūrā, kuras aizsardzība eksistē vien...

Eiropas Komisija neizrāda atbalstu ilgtspējīgai zivju resursu nozvejai Baltijas jūrā, kuras aizsardzība eksistē vien "uz papīra"

Eiropas Komisijas priekšlikums par 2020. gada nozvejas iespējām Baltijas jūrā neatbilst Kopējās Zivsaimniecības politikas (KZP) noteiktajām prasībām un zinātnieku rekomendācijām, bet Baltijas jūras aizsargājamās teritorijas eksistē vien "uz papīra" – tās bioloģiskā daudzveidība netiek aizsargāta efektīvi.

Latvijas Zaļais punkts: Nolietoto smēreļļu "melnais tirgus" iet plašumā

Visā pasaulē ik gadu rodas miljoniem tonnu lietoto smēreļļu, kas, nepareizi apsaimniekotas var radīt nozīmīgu vides piesārņojumu. Latvijā gada laikā tirgū tiek pārdotas apmēram 15 000 tonnas sintētiskās izcelsmes smēreļļas. Tendences liecina, ka ievērojama daļa nolietoto smēreļļu tiek izmantotas kā kurināmais tam nepiemērotās krāsnīs un apkures sistēmās. Šādas bezatbildīgas rīcības rezultātā caur gaisa un notekūdeņu piesārņojumu var ciest gan vide, gan cilvēki.

Piedāvās rīku, lai uzņēmēji varētu aprēķināt minerālmēslu postošo ietekmi uz Baltijas jūru

2019. gada 13. septembrī, Rīgā LVĢMC organizēja projekta "Integrēta slāpekļa pārvaldības sistēma Rīgas jūras līcim" (GURINIMAS) noslēguma konferenci, kurā tika prezentēts virtuāls rīks, kas uzņēmējiem un lauksaimniekiem palīdzēs izprast slāpekļa apriti, kā arī savā saimniecībā radīto slāpekļa apjomu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri