Ziņas | Daba, Ekoloģija


RĪGĀ PULCĒSIES ĢEOTELPISKĀS INFORMĀCIJAS PROFESIONĀĻI NO LATVIJAS UN ĀRVALSTĪM

Šo piektdien, 7. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā norisināsies Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference, kurā pulcēsies profesionāļi, eksperti un politikas veidotāji no Latvijas un ārvalstīm, lai diskutētu par inovācijām ĢIT jomā un attālajā izpētē, Latvijas lomu tajā un nākotnes attīstības iespējām.

Aptauja: iedzīvotāju vēlmi šķirot atkritumus kavē nesakārtotība atkritumu apsaimniekošanas nozarē

Ikdienā atkritumus regulāri šķiro vien ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju, rāda videi draudzīgā uzņēmuma "Latvijas Zaļais fonds" aptauja, taču daudzi būtu motivēti sākt šķirot atkritumus, ja tiktu uzlabota un atvieglota atkritumu šķirošanas sistēma. Kā būtisks stimuls kalpotu arī pārliecība, ka sašķirotie atkritumi izvešanas posmā netiek sabērti vienuviet, un iespēja par šķirotu atkritumu apsaimniekošanu maksāt mazāk nekā̄ par nešķirotu.

Aizliedz atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, Rīgas pašvaldība no šā gada 29.novembra noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus. Šajā periodā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts!

Desmit Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējas enerģētikas un klimata plāni

Ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) atbalstu desmit reģiona pašvaldībām tiks izstrādāti ilgtspējīgas enerģētikas un klimata politikas rīcības plāni 2050. gadam ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu un samazināt klimata pārmaiņas. Vienošanās ir noslēgta ar Tukuma, Limbažu, Ķekavas, Carnikavas, Salaspils, Ādažu, Siguldas, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes pašvaldību.

Cīņai pret nelegālajiem atkritumu pārrobežu darījumiem jābūt vēl aktīvākai

Valsts Vides dienests (VVD) pēdējā pusotra gada laikā ir būtiski aktivizējis cīņu pret nelegālajiem atkritumu pārrobežu darījumiem. Taču problēmas joprojām pastāv un no tā cieš pārējie nozares spēlētāji un arī valsts kopumā. Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa "Eco Baltia grupa" uzskata, ka cīņai pret nelegālajiem atkritumu pārrobežu darījumiem jābūt vēl aktīvākai un jāizveido sistēma, ka nelegālā darbībā pieķerti uzņēmumi un to amatpersonas vismaz noteiktu laiku nedrīkst darboties nozarē.

Svētku uguņošanas laikā gaidāma laba redzamība

18.novembra vakarā Latvijā ieplūdīs vēsāks un sausāks gaiss, tāpēc svētku uguņošanas laikā gaidāma laba redzamība, lai gan iespējami nelieli un īslaicīgi nokrišņi, prognozē sinoptiķi.

Simtgades svētkos gaidāms neliels lietus, nākamajā nedēļā daudzviet sals

Tuvākajās dienās debesis brīžiem skaidrosies, taču valsts simtgades svētkos tās būs lielākoties apmākušās un daudzviet gaidāms neliels lietus, austrumos pat slapjš sniegs. Nākamajā nedēļā teritorijas lielākajā daļā laiks būs pārsvarā sauss, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ar atpazīstamības zīmi "Riepa ar rītdienu" LRAA vērsīs patērētāju uzmanību uz atbildīgi apsaimniekotu riepu iegādi

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) radītā atpazīstamības zīme "Riepa ar rītdienu" kalpos kā norāde pircējiem, ka, iegādājoties riepas ar to, tādu pašu skaitu nolietotās riepas šajā vietā varēs atstāt bez maksas. Iniciatīva ir daļa no aktivitātēm, ko asociācija plāno īstenot nozares sakārtošanā pēc sadarbības memoranda parakstīšanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Atstāj vecās riepas servisā!

No 2. novembra turpinās akcija "Dod riepām otru dzīvi!". Tās laikā autoservisos un riepu tirdzniecības vietās Rīgā un tās apkaimē ikvienai fiziskai personai būs iespēja, pie ziemas riepu maiņas, būt atbildīgam pret vidi un veco riepu komplektu nodot bez maksas. Šis ir otrais solis Latvijas Zaļā fonda ilgtermiņa plānā, kā atbrīvot Latviju no liekajām riepām.

Eolus: vēja parks neradīs negatīvu ietekmi iedzīvotājiem

Uzņēmums SIA "Eolus", kas tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados plāno uzbūvēt vēja elektrostaciju parku, uzsver, ka vēja stacijas neradīs negatīvu ietekmi uz apkārtējo iedzīvotāju dzīvi, jo tiks ievēroti visi ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā paredzētie nosacījumi. "Eolus" uzsver, ka projektā tiks uzstādītas modernas vēja turbīnas un tiks ievēroti visi attāluma nosacījumi līdz dzīvojamām mājām, lai nepasliktinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Projekta īstenošanai vēl nepieciešama virkne apstiprinājumu un "Eolus" turpinās sarunas gan ar vietējiem iedzīvotājiem, gan izpildvaras un uzraugošo institūciju pārstāvjiem.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija