Ziņas | Daba, Ekoloģija


Šis septembris ir kļuvis par vienu no "slapjākajiem" vēsturē

Ciklons "Tomass", kas pirmdien šķērsoja Latviju un patlaban ir nonācis Krievijas ziemeļos, visstiprākos nokrišņus atnesa teritorijā uz rietumiem no Rīgas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Biedrība Dabas Draugi aicina piedalīties Ūdenskritumu ekspedīcijā Kurzemē un Vidzemē

Pirmdien 18.septembrī daudzviet Latvijā ciklons Tomass atnesa pārsteidzoši lielas lietusgāzes. Dabas draugiem tas sniedz necerētu iespēju apskatīt skaistākos ūdenskritumus pilnbriedā. Septembrī tas ir iespējams ļoti reti.

2018.gadā gaidāmas divas talkas – Lielā Talka pavasarī un Pasaules talka rudenī

Valsts simtgadē ikviens tiks aicināts piedalīties vides sakopšanas aktivitātes divas reizes gadā – Lielā Talka norisināsies 28.aprīlī, bet rudenī cilvēki tiks aicināti vienoties kopā ar citām pasaules valstīm, kas 15.septembrī vienosies lielākajā kopīgajā dabas sakopšanas talkā pasaules vēsturē.

Vai Rīgā gaidāma vētra?

Stipris vējš un lietus - šādas ir sinoptiķu prognozes Latvijai jau otro dienu pēc kārtas. Kurzemē vēja brāzmas sasniegs 25 m/s, Zemgalē applūduši laiku un ceļi. Ko gaidīt Rīgas iedzīvotājiem?

Atļauts peldēties Liepājas pilsētas peldvietā "Pie stadiona"

Veselības inspekcija informē, ka pēc veiktajām atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Liepājas pilsētas peldvietā "Pie stadiona", paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums vairs netika konstatēts, līdz ar to peldēties šajā peldvietā ir atļauts.

K.Gerhards iepazīstinās Saeimas deputātus ar priekšlikumiem atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanai

Otrdien, 2017. gada 12.septembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātus aicinās atbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos priekšlikumus atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanai, kā arī īpašus risinājumus nolietoto riepu apsaimniekošanas jomā.

Ar speciālām ekspedīcijām atklās krastošanu ūdens dižvietās

Ekspedīcijas notiek projekta "Mangaļi dižvietas" ietvaros. Šoreiz uzsvars ir aicināt iedzīvotājus aktīvāk iepazīt ūdens dabu ar krastošanu (pārgājiens gar upes krastu, pa upi), kas ir salīdzinoši jauns tūrisma veids Latvijā, bet ko labi iepazinuši daudzviet pasaulē.

Noslēgusies konkursa "Sakoptākais mežs" otrā izvērtēšanas kārta

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija devās noslēdzošajā mežu īpašumu vērtēšanas izbraukumā. 7. septembrī žūrijas locekļi klātienē vērtēja meža īpašumu "Liepas" Burtnieku novadā un "Liepziedi" Limbažu novadā. Līdz ar konkursa otrās kārtas noslēgumu žūrija veiks detalizētu izvērtēšanu, kuras rezultāti tiks paziņoti meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs" pasākumā decembrī.

Šonedēļ saglabāsies nokrišņiem bagāts laiks

Turpmākajās dienās Latviju no dienvidiem šķērsos plašas nokrišņu zonas, tādēļ gaidāms galvenokārt mākoņains laiks un daudzviet pa laikam līs, atsevišķos rajonos arī stipri, nokrišņu daudzumam 12 stundu laikā sasniedzot 15-20 mm, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Septembra peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka 4. un 5.septembrī veiktas šā gada peldsezonas pēdējās ūdens kvalitātes pārbaudes 56 oficiālajās peldvietās. Rezultāti liecina, ka paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums konstatēts Liepājas pilsētas peldvietā "Pie stadiona" un Rīgā, Daugavas peldvietā "Rumbula", kurās ieteikts nepeldēties, bet pārējās peldvietās  ūdens kvalitāte atbilst prasībām un tajās peldēties ir atļauts. Inspekcija uzskata, ka visticamāk  ūdens piesārņojums ir  izveidojies, tam ieskalojoties no krasta sauszemes daļas, šajā laikā novēroto intensīvo lietusgāžu rezultātā.

Aktuālās ziņas