Ziņas | Daba, Ekoloģija


Pašvaldību, valsts iestāžu, reģionālās vides pārvalžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji...

Pašvaldību, valsts iestāžu, reģionālās vides pārvalžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji var piedalīties plūdu risku novērtējuma projekta sabiedriskajā apspriešanā

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Iekšzemes ūdeņu nodaļas eksperti ir sagatavojuši Sākotnējā plūdu riska novērtējuma ziņojuma projektu, kas ievietots LVĢMC mājaslapā. Kopš šodienas uzsākta tā sabiedriskā apspriešana un līdz 2018. gada 30. jūnijam ikviens Latvijas iedzīvotājs var izteikt savus priekšlikumus un ierosinājumus, nosūtot tos uz e-pastu: sabiedriba@lvgmc.lv . 

Latvijā gaiss iesils līdz aptuveni 20 grādiem

Latvijā saglabāsies lielākoties skaidrs laiks un nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns līdz mērens vējš no ziemeļaustrumu, austrumu puses. Dienā saule gaisu iesildīs līdz pat +12…+17 grādiem pēc Celsija, tomēr Kurzemē līča piekrastē vējš, kas pūtīs no ūdens puses, neļaus temometra stabiņam pakāpties virs +5…+10 grādiem, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Realizēs projektu "Pavasara Ligzda"

Līdz 25.maijam Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija sadarbībā ar SIA "Rīgas meži" realizēs projektu "Pavasara Ligzda". Tā laikā tiks izgatavoti un uzstādīti putnu būrīši.

Pētījumā noskaidros, uz kādām zivju sugām vislielāko ietekmi atstāj mazie HES

Lai iegūtu zinātniski pamatotus rezultātus, kā mazo hidroelektrostaciju (HES) radītās ūdens līmeņa svārstības ietekmē upēs dzīvojošās zivju sugas, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC), Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR un Lietuvas Enerģijas Institūts piedalās projektā ECOFLOW (Nr. LLI-249). Marta beigās Kauņā notika projekta vidus termiņa seminārs.

Septiņas biežāk pieļautās kļūdas atkritumu šķirošanā

Daļai Latvijas iedzīvotāju atkritumu šķirošana jau kļuvusi par ierastu ikdienas darbību, savukārt tikko šķirot sākušajiem parasti rodas dažādi jautājumi. Tad lieti noderēs padomi, ko tieši un kā drīkst mest šķirojamos konteineros, lai izvairītos no populārākajām kļūdām.

Eksperti diskutēs par jūras un piekrastes izaugsmi Latvijā

Kā Baltijas jūras un tās piekrastes resursus izmantot tautsaimniecības izaugsmei, inovācijas un attīstības potenciāla sekmēšanai? Lai kopā ar vietējiem un ārvalstu ekspertiem atrastu atbildes uz šo jautājumu, Rīgas plānošanas reģions (RPR) un Kurzemes plānošanas reģions (KPR) sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu rīko pasākumu "Jūras un piekrastes resursi izaugsmei Latvijā", kas notiks šī gada 10. aprīlī plkst. 10.30 Eiropas Savienības mājā Rīgā (Aspazijas bulvāris 28, 2.stāvā).

Kārsavas novadā tapa vairāk kā 40 putnu būru

Kārsavas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas Ornitoloģijas biedrību 7.aprīlī, rīkoja putnu būru darbnīcu dabas parkā "Numernes valnis". Pasākums norisinājās Putnu dienu ietvaros un tajā piedalījās teju 50 interesentu.

Par laikapstākļiem brīvdienās: slapjš sniegs un +19 grādi

Brīvdienās Rīgā gaidāms sauss un saulains laiks, svētdien atgriezīsies siltums, prognozē sinoptiķi.

Šonedēļ gaidāms silts un pavasarīgs laiks

Iesākoties jaunajai darba nedēļai, dienas laikā virs Latvijas teritorijas īslaicīgi pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars – daudzviet uzspīdēs saule un nokrišņu nebūs. Un tikai pašā vakarā, no rietumiem pietuvojoties siltajai atmosfēras frontei, mākoņu daudzums atkal pieaugs un gaidāms lietus, slapjš sniegs, tomēr nokrišņu intensitāte būs neliela, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Līdz Lieldienām Latvijā gaiss vēl nekļūs būtiski siltāks, gaidāma arī snigšana

Pēc siltākām dienām šīs nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā, nedēļas vidū atkal ir gaidāms vēss laiks, kad daudzviet Latvijā pat dienas laikā saglabāsies neliels sals, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aktuālās ziņas