Rožu svētki Tukumā

Uz Rožu svētkiem Tukumā Jūs aicinām jau trešo reizi, šogad no 6. līdz 8. jūlijam! Pirmo reiz Rožu svētki norisinājās 2008.gada vasarā, vienkopus pulcinot floristus un kompozīciju veidotājus no Latvijas u.c. valstīm. Kāpēc rozes un rožu svētki Tukumā?

Tāpēc, ka Tukums savulaik ir bijis pazīstams kā Rožu pilsēta, kurā ikvienā dārzā bijis pa rožu krūmam, kā arī tāpēc, ka šeit bijis daudz rožu audzētāju. '

Tāpat arī pašlaik - pilsētas apstādījumos dominē rozes un Tukuma novada teritorijā ir daudz rožaudzētāju, no kuriem viens ir lielākais rožu audzētājs Baltijā.

Šī gada Rožu svētki tiek svinēti kā Rožu kāzas, jo rozes ir tie ziedi, kuri šajos svētkos tiek dāvināti visbiežāk Izvēlētās idejas dēļ arī svētku programma veidota atbilstoši kāzu tēmai: piektdiena veltīta meiteņu un puišu izpriecām vecmeitu un vecpuišu ballītēs, sestdiena – lielā kāzu diena, kad tās svinēs gan tikko laulātie – baltie kāzinieki, gan 10 gadus kopā nodzīvojušie rožinieki, bet svētdien – kā jau pēdējā kāzu diena – ar rotaļām, spēlēm un sacensībām, ar atkāzu zupu un kāzu ķīlu izpirkšanu.

Kā jau katros rožu svētkos tiks darināts arī lielākais rožu vainags, kurā savu līdzpaņemto rozi aicināts iespraust ikviens svētku apmeklētājs. Bet nu par visu pēc kārtas!

6. jūlijs, svētku pirmā diena – Pirmskāzu diena, kad norisināsies floristikas darbu veidošana, teātra izrādes "Rožu krodziņš" 1.daļas izspēle, izēšanās "Ēdamielā", kā arī vecmeitu un vecpuišu ballītes.

Vecmeitu ballītē apmeklētājus izklaidēs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku bigbends, Edijs Šnipke, deju grupa "Demo", grupa "Leģions", kā arī acis priecēt varēs modes skatē "Roze un lins". Savukārt, vecpuišu ballītē norisināsies rožu cīņas "Caur ērkšķiem uz rozēm", kur savu spēku rādīs boksa klubs "Tukuma brāļi". Pēc cīņām ballīte turpināsies ar DJ deju nakti.

7.jūlijā, svētku otrā diena – Kāzu diena – pasākumiem visbagātākā diena! Šī diena ir oficiālā Rožu svētku atklāšanas diena ar svētku patroneses un Tukuma Goda pilsones, dzejnieces Māras zālītes uzrunu un pirmās rozes iespraušanu rožu vainagā.

Kā jau kāzu dienā tiks veidoti kāzu vārti jaunlaulātajiem, norisināsies kāzu ceremonija, tiks dejots pirmais valsis, pēc pulksten 24:00 notiks mičošana. Būs arī Hercogistes amata demonstrējumi, kāzu kleitu modes skate, Latvijas antīko automobiļu kluba spēkratu parāde.

Mākslinieki izies ielās, lai demonstrētu savus darbus un apgleznotu bērnu sejiņas, amatierkolektīvi rādīs kā dejot un dziedāt māk, krāsainajā pagalmiņā norisināsies "Līgavu rožu ballīte", viesi no sadraudzības pilsētām rādīs savas tautas dejas un dziedās sev iemīļotas un zināmas dziesmas.

Vakarā Brīvības laukumā ballīte ar Normundu Rutuli un slaveno Rīgas orķestri, savukārt, laukumā pie Tukuma pilsētas Domes norisināsies Puķu bērnu Disko un citi tikpat interesanti un aizraujoši pasākumi.

8.jūlijā, svētku trešā diena – Atkāzas! Jau no rīta pašus mazākos gaidīs Čučumuižas rūķi, norisināsies izzinošas spēles ģimenēm, ātrrāpošanas sacensības mazuļiem, konkursa "Tukuma Cālis 2012" laureātu un pūtēju orķestra "Tukums" koncerts. Tiks izpārdotas kāzu ķīlas un rožu pušķi.

Visu trīs dienu garumā darbosies "Annels" atrakcijas bērniem, būs skatāma izstāde "Tikai rozes" Tukuma pilsētas Kultūras namā un būs iespēja apmeklēt rožaudzētāju Dailas un Bruno Trubiņu rožu dārzu "Rozītes" Sēmes pusē.

Īpašs pasākums tur paredzēts svētdien, pulksten 14:00, kad notiks tikšanās ar tās saimniekiem, lai noskaidrotu rožu audzēšanas knifiņus un iegādātos kādu no 3000 rožu šķirnēm, kuras audzē Trubiņu ģimene. Rožu dārza apskate tiks papildināta ar skaistu mūziku, kā arī rožu vīnu un rožu ievārījuma baudīšanu!

Ar tik dažādu un interesantu programmu Jūs gaida Rožu svētkos Tukumā!
Uz Tukumu pēc smukuma!
www.visittukums.lv

Informāciju sagatavoja: Aija Neilande
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi