, Tukuma pašvaldības kultūras iestādes sadarbībā ar draugiem piedāvā atpūtas brīvdabas pasākumu ciklu Tiekamies Tukumā

Lai krāsotu šī gada vasaru, iepriecinātu Tukuma pilsētas un novada iedzīvotājus un viesus, Tukuma pašvaldības kultūras iestādes sadarbībā ar draugiem piedāvā kultūras, mākslas un aktīvās atpūtas brīvdabas pasākumu ciklu Tiekamies Tukumā. Pasākumi norisināsies 1. jūlija līdz 31. augustam, un interesanti būs ikvienam: gan aktīvajam, gan čilotājam, klasiskās un modernās kultūras piekritējam, lieliem un maziem.

Kamermūzika Durbes pilī

Sestdien, 1. augustā plkst. 19.00 Durbes pils pagalmu ieskandinās kamermūzika. Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Evija Martinsone aicina uz brīvdabas kamermūzikas koncertu, skatuvi dalot ar domubiedriem un izciliem mūziķiem — klarnetistu Gunti Kuzmu un pianisti Agnesi Egliņu.  Koncerta noskaņu papildinās mūzikas aprakstnieks Orests Silabriedis, pasākuma viesiem stāstīs par mūziku, laiku un telpu, kurā tā tapusi.

Koncertprogrammu iedvesmojis romantiskā ģēnija Roberta Šūmaņa mūzika, vienlaikus sveicot komponistu viņa 210. jubilejā.  Līdzās Šūmaņa fantāzijskaņdarbiem un solodziesmām skanēs arī Brāmsa “Ilgas” un lappuses no Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa un Emīla Dārziņa kompozīcijām. Koncerta viduspunktā Latvijas vācbaltieša, komponista Nikolaja fon Vilma klavierminiatūras, kurās atspoguļojas vēlīnais 19.gadsimts. Tas ir laiks, kad Durbes pilī saimnieko fon der Rekes dzimta un briest pirmie latviešu klasiskās mūzikas asni.

Biļetes iepriekšpārdošanā iegādājamas “Biļešu paradīzes kasēs” un internetā, kā arī būs nopērkamas pirms koncerta pasākuma norises vietā. Cena 5 EUR.

Organizē: Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma muzejs Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums

Koncertstāsts “ESĪBA”

Svētdien, 2.augustā pulksten 20.00 Jaunmoku pils pagalmā būs iespēja baudīt koncertstāstu “Esība”, ļaujot ikvienam no jauna skatu punkta ielūkoties laikmetīgās dejas, breika un hip-hop kultūras sintēzē. Koncertu izdejos Tukuma deju skolas “DEMO” dažādu paaudžu audzēkņi caur pasaulīgām un latviskām melodijām un izspēlēs grupa, kuru veido Evilena Protektore (vokāls), Normunds Piesis (pūšamie instrumenti), Pauls Ķierpe (bungas), Ilmārs Priede (kontrabass) un Marika Šaripo (taustiņi, grupas vadītāja).

Tas būs nebijis kopprojekts, kura ietvaros deju skolas dažādu paaudžu audzēkņi izdejos stāstu, kas atbild uz trīs, sākotnēji šķietami vienkāršiem jautājumiem: “Kas esmu ES? Kas esi TU? Kas esam MĒS?”.

Mēs katrs esam vienreizīgs šajā visumā. Laiks rit ar mums, laiks iet mums līdzi un mēs ejam līdzi laikam. Esība ir laika un dzīvības ilgums - mūžīgs un bezgalīgs. Dievs, daba, darbs. Cilvēks un pasaulīgais spēks, kuru mēs nevaram ietekmēt.

Biļetes iepriekšpārdošanā iegādājamas “Biļešu paradīzes kasēs” un internetā, kā arī būs nopērkamas pirms koncerta pasākuma norises vietā. Cena 5 EUR.

Pirms koncerta no pulksten 19.00 ikvienam iespējams apmeklēt Jaunmoku pili. Uzrādot koncerta biļeti, ieeja pilī pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas, skolas vecuma bērniem – 1 EUR, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 2 EUR, pieaugušajiem 3 EUR. Visu pasākuma laiku un arī pēc tam līdz pat pusnaktij darbosies Jaunmoku pils kafejnīca. Savukārt ikviena TT pasākuma apmeklētājam, kurš atbraucis no tālienes un var uzrādīt apmeklētā koncerta vai kāda cita pasākuma biļeti, paliekot nakšņot Jaunmoku pilī, viesnīcā iespējams saņemt 10% atlaidi.

Organizē: Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar Jaunmoku pili. Adrese: Jaunmoku pils, Rīgas-Ventspils šosejas 75.km, Tumes pagasts, Tukuma novads

Tukuma TIC
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums