43% aptaujāto atcēluši vasarā plānotos ceļojumus

Vispasaules pandēmija ir ietekmējusi vairāk nekā 50% aptaujāto 11 pasaules valstīs, un viņiem ir nācies atcelt savus vasaras brīvdienu plānus, liecina "Ferratum Group" Vasaras Barometra rezultāti. Arī Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus vasaras brīvdienu plānus, pielāgojoties situācijai valstī un citur pasaulē.

30% aptaujāto ir atcēluši ārvalstu ceļojumus, bet 13% atteikušies arī no iekšzemes ceļojumu plāniem. 18% šogad ir atcēluši plānus par auto iegādi, bet 13% bija iecerējuši iegādāties jaunu mājokli, tomēr nolēmuši šos plānus atlikt. Tāpat vairāk nekā trešdaļa respondentu (34%) atteikušies no mājas lietu iegādes, bet 11% atlikuši uz vēlāku laiku apģērbu un aksesuāru iegādi.

“Plānu atcelšanas iemesls varētu būt saistīts ar faktu, ka 13% respondentu ir zaudējuši darbu un šobrīd ir bezdarbnieki saistībā ar Covid-19 izraisītu darbinieku atlaišanu, savukārt 17% pēdējā laikā ir samazināta alga, bet 7% aptaujāto atrodas dīkstāvē un saņem dīkstāves pabalstu. 63% respondentu pandēmija nav ietekmējusi finansiāli, un viņi joprojām strādā algotu darbu un viņu algas ir saglabājušās pirms Covid-19 līmenī,” skaidro “Ferratum Group” pārstāvniecības Latvijā vadītājs Artis Bērziņš.

Tēriņi, ko aptaujātie plāno veltīt ceļojumiem pa Latviju un ārvalstīm vasaras brīvdienās, šogad ir samazinājušies par 54% salīdzinājumā ar pērno gadu. Samazinājušies arī plānotie tēriņi pasākumu apmeklēšanai (-68%), sabiedriskām aktivitātēm (-62%) un vasaras apģērba iegādei (-42%).

Ienākumu samazināšanās ietekmē iedzīvotāju uzkrājumu apjomu un tā izmantošanas mērķus. Veltot iekrātos līdzekļus ikdienas pamata tēriņiem, papildu izdevumus nākas samazināt. Tomēr 39% aptaujāto vasaras brīvdienu tēriņus segs no iekrājumiem, bet 47% izmantos aizņēmumu. Vairāk nekā puse aptaujāto (53%) paņemto aizdevumu plāno atmaksāt vairāk nekā pusgada laikā, bet tikai katrs piektais (19%) - mazāk nekā trīs mēnešu laikā.

Indra Ēķe-Začeste
Nords Porter Novelli
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums