Klasisko auto faniem – uz kuriem pasākumiem vēl ir vērts pagūt?


public. foto
Draudzīga pasēdēšana kopā ar citiem seno spēkratu entuziastiem, plašas izstādes, krāšņi ralliji un izbraucieni – klasisko auto fani itin viegli var piepildīt brīvdienu kalendāru ar dažādiem aizraujošiem pasākumiem. Tādu netrūkst arī septembrī un oktobrī.

BMW oficiālais pārstāvis Latvijā, “Inchcape Motors” ir apkopojis vairākus interesantus sezonas noslēguma pasākumus Latvijā un Eiropā, kurus ir vērts nepalaist garām.

Goodwood Revival”, Lielbritānija, 7.-9.septembris

Anglijas dienvidos, Ričmondas hercoga īpašumā izvietotās Gudvudhausas trases ziedu laiki bija 50.-60.gados, kad te norisinājās iespaidīgas auto un moto sacīkstes. Septembra sākumā notiekošo “Goodwood Revival” uzskata par ļoti stilīgu klasiskajām mašīnām veltītu notikumu, kura laikā vēsturiskos auto bieži vada slaveni braucēji. Pasākumā piedalīsies arī populārā britu motobraucēja Marija Kostello. Senatnīguma apdvesta atmosfēra un autentiski tērpi ir lielākais Gudvudas vilinājums. Pasākuma laikā notiks arī klasisko BMW sporta auto un motociklu brauciens, kura laikā būs apskatāmi arī divi pārbūvēti BMW R 57 motocikli.

Youngtimer Rally Cars&Coffee” pie Rīgas Motormuzeja, 9.septembris

https://www.instagram.com/p/BaMznI5HB5-/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1d1ueuf0tsvd4

Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkots pasākums, kurā piedalīsies vairāk nekā 100 “Youngtimer” un arī senāki auto. Lieliska iespēja pavadīt svētdienu kopā ar seno auto entuziastiem un labu kafiju.

Klasisko auto (“Youngtimer”) rallijs “Creme21”, Vācija, 12.-16.septembris

Spilgti oranžā mitrinošā krēma “Creme21” kārbiņa bija 70. gadu kulta prece. Disko mūzika, puķaini paklāji un foto tapetes bija obligāti to laiku atribūti, kurus varēja atrast teju jebkurā mājoklī. Skaļi, uzkrītoši un ļoti krāsaini – šo ideju un 70. gadu svinēšanu pārņēma arī Youngtimer rallijs “Creme21”, kas šogad notiks 17. reizi. Par Vācijas lielāko klasisko ralliju uzskatītā pasākuma trase ir aptuveni 1000 km gara, tā ved pa brīnišķīgiem un klusiem lauku ceļiem cauri visai valstij. Šogad sākumpunkts plānots bijušajās “Zeche Zollverein” ogļraktuvēs iekārtotajā muzejā, bet galamērķis – Luksemburgā.

BMW grupa rallijā būs pārstāvēta ar pieciem auto un diviem motocikliem. Vecākais būs ikoniskais BMW 3.0 CSL (E9), kas uz ceļiem dominēja 70. gados. Ar vieglo kupeju un 180 ZS (no 1973. gada – 206 ZS) jaudu tas bija ātrs kā zibens. Skatītāji trasē varēs novērtēt arī sportisko superauto BMW M1, kurš šogad svin savu 40. dzimšanas dienu. 1978.gadā prezentētais modelis jau ātri vien radīja īstu sensāciju “Procar” sērijas čempionātos. Ielas versija bija pirmais tagad tik populārās M sērijas modelis BMW vēsturē. Tāpat būs redzami arī BMW K1, BMW 323i un BMW Z3 Roadster 2.8.

Klasisko auto pasākumi “Wheels & Weisswurscht”, Vācija, 6. un 20.oktobris

Ja jūs aizrauj klasiskie BMW un oktobrī plānojat viesoties Vācijas dienvidu daļā, tad, iespējams, ir vērts iegriezties arī Minhenē, kur mēneša pirmajā un trešajā sestdienā no maija līdz pat oktobrim “BMW Group Classic” rīko klasisko auto pasākumus “Riteņi un desiņas”. Katrā no pasākumiem tiek apskatīti četri īpaši modeļi, kas iekļauti “BMW Group Classic” kolekcijā. “Oldtimer” spēkratu pasākuma apmeklēšanu var apvienot ar plašāku BMW pasaules izzināšanu.

Rallijs “Targa Florio Classic”, Sicīlija, 4.-7.oktobris

https://www.instagram.com/p/BiXyd29Fzx5/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=ybelzcusimnf

Šis klasisko auto pasākums ir lieliska iespēja apvienot Sicīlijas bagātās vēstures, kultūras un dabas iepazīšanu ar ekskluzīvu auto vērošanu. Tas ir fantastisks šovs, kas ļauj atgriezties pagātnē un apbrīnot autosporta leģendas, bet seno spēkratu cienītājiem ļauj priecāties gan par mašīnām, gan brīnišķīgajām Sicīlijas pilsētām. 6. oktobrī rallijs būs skatāms leģendārajās Parko della Madonijas ielās, kas Sicīlijas ralliju reiz padarīja slavenu. Palermo ir Itālijas šā gada kultūras galvaspilsēta.

Youngtimer” rallijs “Rally Liepāja” ietvaros, Latvija, 12. -14. oktobris

Liepājas rallijs, kas iekarojis nedalītas Latvijas autosporta fanu simpātijas, ir 2018. gada FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas noslēdzošais posms. Tā ietvaros notiks arī pasākums, kurā piedalīsies senāki spēkrati.

Rallijs “Imola Classic”, Itālija, 26.-28. oktobris

https://www.instagram.com/p/BMEvvx7AfPZ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=8d0mkxqn9r5r

Notikums, kas patiks pirmās formulas un itāļu klasisko auto faniem. Pēc vairāku gadu pārtraukuma leģendārajā Imolas trasē, kas atklāta 1953. gadā un kurā šo gadu laikā ir notikuši neskaitāmi “Grand Prix” posmi, būs skatāmas klasisko “formulu” sacensības sešās kategorijās. Interesanti, ka Imola ir viena no retajām trasēm, kurā braukšana notiek pretēji pulksteņa rādītāja virzienam.

Izstāde “Lancaster Insurance classic motor show”, Lielbritānija, 9.-11.novembris

https://www.instagram.com/p/BMrBDkPAeSW/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=8o1qe3z6i1qt

Lielbritānijā lielākā klasisko auto izstāde notiek Birmingemā, NEC hallē, un tajā piedalīsies vairāk nekā 2500 spēkratu un motociklu, vairāk nekā 300 seno automobiļu klubu un neskaitāmi

Tija Ezeriņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli