MUZEJU NAKTS AKCIJA NAUJENES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJĀ


Фото: dnnm.lv
Sestdien, 19. maijā Naujenes Novadpētniecības muzejs iesaistīsies Starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts".

Pasākums norisināsies pamatekspozīcijās Skolas ielā 1, Naujenē no plkst. 15:00 līdz plkst. 24:00, kā arī ekspozīcijā „Slutišķu vecticībnieku lauku sēta” no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00.

Latvijas valsts jubilejas gada Muzeju nakts akcijas moto ir “Šūpulis”, godinot tos, kuri rada un sargā šūpuļus, izauklē un ceļā palaiž cilvēkbērnus, idejas un lielus darbus mūsu visu kopīgās nākotnes stiprumam.

Muzeja tagadni un nākotni, kā arī ilgtspējīgu attīstību nodrošina muzeja krājums, kuru veido priekšmeti. Šogad Naujenes muzejā pirmo reizi tiks organizēta jauniegūto priekšmetu izstāde “Atmiņu šūpulis”, kas iespējams kļūs par muzeja tradīciju. Izstādē varēs aplūkot nozīmīgākos jauniegūtos priekšmetus, kas pēdējos 2 gados papildinājuši muzeja krājumu. Būs skatāmi ar 20.gadsimta sākumu datēti priekšmeti, interesanti 20.- 30. – to gadu eksponāti, kā arī mūsdienās piemirsti, bet vēl visai nesenā pagātnē lietoti padomju laika sadzīves priekšmeti.

Bez sabiedrības atbalsta muzejam nav viegli veidot krājumu, tādēļ mēs ļoti augstu vērtējam cilvēku līdzdalību, ar kuru palīdzību ik gadu muzeja krājums tiek papildināts ar vērtīgiem eksponātiem. Vislielāko pateicību pelnījuši tie, kuri muzejam ir dāvājuši ģimenes relikvijas un uzticējuši savas dzimtas vēsturi.

19. maijā apmeklētajiem tiks atvērta arī senajiem rokdarbiem veltītā izstāde “Vakarēšana jeb suprātkas Naujenē. Senie rokdarbi”. Nīcgales un Naujenes pagasta rokdarbnieces – audējas Genovefa Vanaga un Monika Plociņa, šuvējas Genovefa Orbidāne un Jenofa Saveļjeva, izšuvējas Anna Karabeška un Ļubova Gerasimova – katra pārstāv savu laiku, parādot, ka austa sega un galdauts, izšūts dvielis vai tamborēta mežģīne nav tikai mājsaimniecības priekšmets ar praktisku pielietojumu. Tas ir ģimenes mantojums, kas nodots no paaudzes paaudzē, kurā ievītas atmiņas un stāsti. Rokdarbu, tāpat kā jaunieguvumu izstāde būs skatāma līdz gada beigām.

Daugavpils novada dome
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli