Lāčplēša diena Rīgā: kurp doties un kā to atzīmēt?


Lāčplēša diena
Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem piemiņas pasākumiem – Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, lāpu gājienu, vainagu nolikšanas ceremoniju Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī ar piemiņas brīdi pie pieminekļa Rīgas 6. kājnieku pulka kareivjiem Sudrabkalniņā. Līdztekus tam notiks kultūras pasākumi – izstāde, vairāki koncerti kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos.

11. novembrī Lāčplēša dienas piemiņas paskumi sāksies plkst. 9.00 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam notiks vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. Laukumā pie Brīvības pieminekļa varēs vērot Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi, bet pie Rīgas pils svinīgo Godasardzes maiņu. Jau tradicionāli atceres pasākums Rīgas atbrīvotājiem notiks arī Sudrabkalniņā, kur līdz ar amatpersonām piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji, bet par svinīgo noskaņu gādās vīru kori “Absolventi”, “Silvicola” un Zemessardzes orķestris.

No plkst. 16.00 līdz pat plkst. 23.00 vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”. Tā ietvaros notiks gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz Strēlnieku laukumam, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kā arī folkloras kopu, vīru kopas “Vilki”, “Skandinieki”, “Vilkači”, orķestra “Ducele” un etnoroka grupas “Laimas muzykanti” koncerts Latviešu strēlnieku laukumā. Šajā vietā varēs apskatīt brīvības cīnītāju ekipējuma, bruņojuma un sadzīves priekšmetu ekspozīciju. Tradicionāli būs arī uguns plosta palaišana Daugavā.

Savukārt Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā, pasākumā “Daugavmalā mierīgs vakars” brīvības cīnītāju piemiņai izskanēs koncertprogramma “Vēl viens sapņu dārzs” ar Rīgas Latviešu biedrības kamerkora “Austrums” un Latvijas Zemessardzes kora “Stars”, latgaliešu poproka grupas “Dabasu Durovys”, koklētāju ansambļa “Cantata” un ērģelnieces Larisas Carjkovas piedalīšanos.

Sestdien Lāčplēša dienai veltīti koncerti notiks Rīgas kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos.Kora mūzika kopā ar vairāku solistu māksliniecisko sniegumu būs dzirdama Latvijas Universitātes Lielajā aulā koncertā “Īstens latvietis”, bet Rīgas Domā klausītāji aicināti uz Latvijas simtgadei veltītā festivāla “Trīs zvaigznes” koncertu “Latvju rekviēms”, kur varēs dzirdēt orķestra “Rīga”, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un vairāku solistu māksliniecisko sniegumu.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā būs izglītojošs pasākums bērniem un jauniešiem, kurā būs iespēja iepazīt karavīru ikdienu, apskatīt ekipējuma un ieroču ekspozīciju, cienāties pārvietojamajā lauku virtuvē un vērot paraugdemonstrējumus rīcībai ekstremālā situācijā. Savukārt kultūras pils telpās muzicēs grupa “ElektroFolk” koncertā “Aiz Daugavas vara dārzs”.

Kultūras centrā “Ritums” apmeklētāji gaidīti pasākumā  “Vai tādēļ nedziedāju?”, kur koncertēs vairākas folkloras kopas, jauniešu studija “Banga” un vīru koris ”Tēvzeme”, kā arī būs radošās darbnīcas un ikviens tiks cienāts ar siltu tēju. Rīgas Latviešu biedrībā notiks latviešu dziesminieku koncerts, bet kultūras centrā “Iļģuciems” būs koncerts “Pērkonvīra pasaka”. Lāčplēša dienai veltīts pasākums “Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā” risināsies Latvijas Neredzīgo bibliotēkā.

Lāčplēša dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Programma ar pasākumu norises vietu un laiku pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, 11. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēka (Juglas ielā 14) Strazdumuižā atkal rīkos Lāčplēša dienai veltītu lāpu gājienu un organizēs svecīšu nolikšanu. Papildus tam būs apskatāma un noklausāma izstāde „Karavīra dzīves stāsts” (no plkst. 15.00). Savukārt pie ugunskura ikviens interesents varēs piedalīties sarunās par Brīvības cīņām, karavīriem un par to, ko katram nozīmē būt savas zemes patriotam. Bibliotēka informē, ka pasākumam šogad būs vēl kāda - nostalģiska nozīme, jo Latvijas Neredzīgo bibliotēka pamet savu ēku un pārceļas uz jaunām pagaidu telpām.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka turpina 2016. gadā Latvijas 100-gades ietvaros aizsākto tradīciju „Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā”, kas šogad veltīta tematiskajam ciklam „Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi”. Pasākums sāksies plkst. 15.00 ar izstādi „Karavīra dzīves stāsts” par latvju karavīriem no 1918. gada līdz mūsdienām. Izstādē būs apkopotas fotogrāfijas ar vēstures liecībām par 22 karavīriem. Tā kā bibliotēka 11. novembrī, kas ir sestdiena, lasītājiem būs slēgta, izstādes eksponāti tiks izvietoti uz bibliotēkas kolonnām, lai tie būtu apskatāmi ikvienam interesentam. Izstāde būs sadalīta trīs daļās: „Latvijas brīvības cīņas. 1918. — 1921. gads”; „Otrais Pasaules karš. 1939. — 1945. gads” un „Latvija NATO, NATO Latvijā”. Bibliotēkas foajē būs atvērts, lai apmeklētājiem ar redzes traucējumiem nodrošinātu izstādes pieejamību, un tur varēs saņemt izstādes eksponātu aprakstus Braila rakstā vai noklausīties tos audio formātā.

Lāpu gājiens, kā ierasts, sāksies plkst. 17.00 no Strazdumuižas parka. Tā kā šogad bibliotēkai ir jāpamet sava ēka un jādodas uz jaunām telpām, tad šī gada lāpu gājiena maršruts tika pagarināts, lai dalībnieki varētu iepazīties ar jauno maršrutu uz bibliotēku.

Gan lāpas, gan svecītes bibliotēka nodrošinās pati, atliek vien līdzi paņemt labu garastāvokli un vēlmi kopīgi atzīmēt Lāčplēša dienu Strazdumuižā. Lāčplēša dienas pasākumu Strazdumuižā atbalsta Rīgas pašvaldība.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija