Muzeju nakts nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē


Muzeju nakts_Durbes pils
Nedēļas nogalē, kad visā Latvijā muzeji atvērs savas namdurvis Muzeju nakts dalībniekiem arī Tukumā un apkārtnē sarūpēti dažādi, vairāk vai mazāk vērienīgi pasākumi, bet katrs ar savu īpašo pieeju un interesanto skatījumu. Šogad Muzeju naktī domāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku, jo Muzeju nakts tēma ir Laika rats.

Sestdien uz Tukumu ir vērts doties jau rīta pusē, jo dažādi pasākumi šeit norisināsies arī muzeju nakts dienā.

Sestdien, 20.maijā jau no paša rīta Šlokenbekas muižā valdīs liela rosība, jo tur startam gatavosies Šlokenbekas rogaininga dalībnieki. Sacensības norisināsies vairākās distancēs. 8 stundu starts tiks dots 11.00, tad 14.00 sekos starts 4 stundu distancei un no 14.00 līdz 17.00 visi gribētāji, arī tie, kas nav iepriekš reģistrējušies, varēs startēt un izmēģināt savus spēkus ģimenes jeb tautas distancē. Sacensības norisināsies Āžu kalna, Milzkalna, Ķemeru nacionālā parka teritorijās līdz pat Tukuma - Klapkalnciema šosejai. Visi laipni aicināti piedalīties un atbalstīt dalībniekus. Visas dienas garumā Šlokenbekas muižas teritorijā no pulksten 11.00 norisināsies arī Ģimenes dienas un Muzeja nakts pasākumi ar dažādiem koncertiem, radošajām darbnīcām un aktivitātēm. Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29232026, ww.coksilva.lv

Sestdien, 20.maijā no pulksten 10.00 gan bērni, gan pieaugušie aicināti uz pavasara skapja tīrīšanu pasākumā “Pavasaris skapī”, kur paredzēts gan tirgoties, gan mainīties, gan iepirkties. Būs garda kafija, darbosies Abrakadabra spēļu istaba un x box. Nāc un pavadi jautri un noderīgi laiku kopā! Adrese: BTA ēkas pagalms, Pils iela 12, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 26101106.

Vēl sestdien pa dienu pulksten 15.00 ģimenes ar bērniem, kā arī citi interesenti aicinātai uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur uz koncertu “Izdejosim vasaru” aicina Tukuma Mākslas skolas tautas deju kolektīva “Luste”. Tajā piedalīsies kolektīva visu vecumu dejotāji kā arī viesi - Kauguru Kultūras nama bērnu tautas deju kolektīvs “Vizmiņa” un Tukuma Kultūras nama deju kolektīvs “Svīta”. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, http://www.tpkn.lv.

Muzeju nakts pasākuma dalībnieki savas durvis, sestdien 20 maijā, vērs pulksten 19.00. Tukumā un apkārtnē pie sevis ciemos aicina Tukuma pilsētas vēstures muzejs Pils tornis, Tukuma Mākslas muzejs, Mākslas galerija “Durvis”, Tukuma Audēju darbnīca, Durbes pils, Pastariņa muzejs, Džūkstes Pasaku muzejs, Šlokenbekas muiža, Lapmežciema muzejs, Engures saieta nams, Jaunmoku pils, Pūres Šokolādes muzejs, Jaunpils pils, kā arī sadarbības partneri: Tukuma Tēlotājmākslas studija, mākslas darbnīca “Antīks”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Tukuma nodaļa, Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Tukuma pilsētas Kultūras nams, Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļa, biedrība “Ligzda”, Salmu darbnīca, mana aptieka Centra aptieka, picērija “Kvazi Pizza”. Detalizētu muzeju nakts programmu un vairāk informācijas par katru muzeju skatīt http://www.visittukums.lv.

Svētdien, 21.maijā nākamajā dienā pēc muzeju nakts, ja esat Jaunpils novadnieks vai interesējaties par Jaunpils pagasta vēsturi pulksten 14.00 aicinām apmeklēt svētkus, kas veltīts Elzas Rozes grāmatas “Bērnības atmiņas lauku jaunajā muižā” atvēršanai. Pasākums norisināsies Jaunpils pagasta Saules ciema centrā pie bijušās Saules ēdnīcas ēkas. No Jaunpils centra uz norises vietu kursēs autobuss. Interesentiem pieteikties Jaunpils muzejā līdz 19.maijam. Adrese: Saules ciema centrs, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 20223423, http://www.jaunpils.lv

Visi laipni aicināti iegriezt Laika ratu Tukuma muzejos! Uz Tukumu pēc smukuma!

 

Tukuma TIC
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana