Ziņas | Latvija | Atpūta


Iecavā notiks pirmās Starptautiskās Olu dienas svinības

13. oktobrī Iecavā – Latvijas olu galvaspilsētā - pirmo reizi tiks atzīmēta vispasaules Olu diena. Starptautisko Olu dienu atzīmēt aicina "Iecavas Jauniešu centrs" un Ziemeļeiropā lielākais olu ražotājs AS "Balticovo". Olu diena tiek svinēta visā pasaulē, lai cildinātu olu kā veselīgu un vērtīgu produktu. Starptautiskās Olu dienas svinības notiks Iecavas stadionā, kur ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties sportiskās aktivitātēs, vērot ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus, izmēģināt kāpšanas sienu instruktora vadībā, piedalīties radošās mākslas darbnīcās un spēlēt dārza spēles. Ar īpašu priekšnesumu viesus izklaidēs populārā hip-hop grupa OLAS.

Ar vērienu aizvadīts starptautiskais iluzionistu konkurss "Magic Mania Gold 2018"

Vakar, 5. oktobrī ar vērienu tika aizvadīts starptautiskais iluzionistu konkurss "Magic Mania Gold", kuru jau ceturto gadu organizēja slavenais iluzionistu pāris Dace un Enriko Pecolli sadarbībā ar "Olympic Casino Latvia". Šogad galveno balvu kategorijā "Skatuves triki" ieguva Tsai-Chin Cheng no Taivānas, savukārt balva kategorijā "Stand up mikromaģija" ceļos uz Kubu, kuru izcīnīja iluzionists Ernesto Planas.

"Splendid Palace" piedāvā skatīties un analizēt kino kopā ar psihoterapeitiem

Jau sesto gadu kinoteātris "Splendid Palace" ikgadējo Psiholoģijas dienu ietvaros piedāvā skatītājiem kino sarunas kopā ar psihoterapeitiem. Šo īpašo seansu laikā skatītājiem būs iespēja ne vien noskatīties interesantas un intriģējošas filmas, bet arī analizēt tās kopā ar profesionāliem, Latvijā zināmiem psihoterapeitiem.

Mēmais kino, spilgta mūzikas programma un izcili mūziķi VEF Kultūras pilī

25. oktobrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē krāšņā koncertprogrammā apvienosies divas izcilas profesionālās mūzikas vienības – orķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā un virtuozais čellists Metjū Bārlijs (Matthew Barley, Lielbritānija) – divi muzikāli spēki, kuru muzicēšanas meistarību raksturo jauneklīgums, dzīvīga aizrautība un nepārtraukts izzināšanas prieks.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 66 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 13 satiksmes dalībnieki; viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 449 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 142 par ātruma pārsniegšanu, septiņi par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens – narkotisko vielu iespaidā.

Kāzu rīkošana no A līdz Z - kam uzticēt pienākumus?

Kāzu rīkošana ir ļoti satraucošs, bet reizē arī patīkams notikums. Pāris, uzsākot plānošanas darbus, ir izvēles priekšā – uzticēt pienākumus kāzu aģentūrai, vedējiem vai censties visu izdarīt pašiem. Ar pieredzi dalās portāls LĪGAVĀM.

Rudens saulgriežu nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, kad svinami rudens saulgrieži, Tukuma pusē sarūpēti dažādi pasākumi gan svētku svinēšanai latviskās tradīcijās, gan svētki sportiskās aktivitātēs, gan arī teātra izrādes un izstāžu atklāšana mākslas baudītājiem un vēl daudz kas cits.

Mobilitātes nedēļa: Bieriņos noritēs ģimenes sacensības "Imulrings 2018"

Arī šogad mazus un lielus interesentus gaida tradicionālais Eiropas mobilitātes nedēļas ikgadējais pasākums visai ģimenei ar velobraucieniem dažādās klasēs (šogad pievienojas arī skrejriteņi), rollingu, skrituļslidu braucienu, velostafeti, skrējienu un pat virves vilkšanu.

Atklāts Siguldas novada Kultūras centrs - "Siguldas devons".

Ar stāstu par devona laikmetu un multimākslinieka Arta Dzērves videoprojekcijām, kas atdzīvināja ēkas sienas, kā arī grupas "Tautumeitas" un "DaGamba" koncertu 14. septembrī atklāts kultūras centrs "Siguldas devons". Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos uz laiku laikiem ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi. "Siguldas devona" fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas.

Aktīva, radoša un salda nedēļas nogale Tukuma pusē

Šajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā tiek rīkota Medus diena. Arī Tukuma pusē būs iespēja uzzināt daudz ko jaunu par dravnieka darbu un panašķoties ar šo dabīgo gardumu. Tāpat Tukumā būs iespēja baudīt dzeju un mākslu, bet Džūkstes Pasaku muzejā svinēt Tēvu dienu.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija