Ziņas | Latvija | Atpūta


Pirmās adventes koncerts "Mazu brīdi pirms…" Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Īpašo Ziemas saulgriežu tuvošanās sajūtu ikviens ir aicināts notvert ar koncerta "Mazu brīdi pirms…" apmeklējumu 3. decembrī plkst. 16.00 pašā Rīgas sirdī – Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Pirmajā adventē - dienā, kad līdz Ziemassvētkiem būs palikušas vairs tikai trīs nedēļas un būs sācies pārdomu laiks, tiks izpildītas latviešu komponistu – Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna Ziemassvētku dziesmas un lasīti Imanta Ziedoņa, Aspazijas, Raiņa, Viļa Plūdoņa un Friča Bārdas skaistākie ziemas dzejoļi. Koncertprogrammai izvēlētas klausītājiem īpaši tuvas un mīļas Ziemassvētku dziesmas, kas piemērotas visām paaudzēm. Ļausimies uzburt sev mīlestības un prieka pilnu Ziemassvētku noskaņu!

Ventspils Piedzīvojumu parkā notiek starpsezonas darbi

Piedzīvojumu parkā starp aktīvajām ziemas un vasaras sezonām notiek dažādi saimnieciski darbi. Starpsezonā Piedzīvojumu parkā ir nodarbinātas septiņas personas, kas veic nepieciešamos sezonas sagatavošanas darbus.

Rīgā uzstāsies pasaulslavenās zviedru vokālās grupas "The Real Group" dziedātājs Jānis Strazdiņš

Jau pēc mēneša, 25. un 26. decembrī, Rīgas Ziemassvētku koncertā būs reta iespēja Latvijā dzirdēt populāro vokālās grupas "Cosmos" dalībnieku, tagad pasaulslavenās zviedru vokālās grupas "The Real Group" dziedātāju Jāni Strazdiņu.

Latvijas svētku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, kad Latvija svin savu 99.dzimšanas dienu, dažādos svētku pasākumus aicinām apmeklēt arī Tukuma pilsētā un apkārtnē, lai sajustu mūspuses īpašo noskaņu un izbaudītu svētku gaisotni.

‘’LULU bērniem’’ – operas un baleti pašiem mazākajiem – izziņo ziemas sezonas programmu

‘’LULU bērniem’’ nu jau kļuvis par neatņemamu sezonas notikumu tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. Arī šoziem katru svētdienu no 19. novembra līdz 10. decembrim plkst. 13:00 kino Splendid Palace Cafe Film Noir zālē būs iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā. Kā jau ierasts, pirms seansiem tiek piedāvāts neliels ievadstāstījums, kurā aizrautīgi un mūziku mīloši lektori palīdzēs jaunajiem skatītājiem atraistīt interesi un labāk izprast uz skatuves notiekošo. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un VAS Latvijas Dzelzceļš, tāpēc ieeja visos seansos – bez maksas.

Deviņas patriotiskas un kara filmas, kuras ir jānoskatās tagad

Novembri mēs dēvējam par patriotu mēnesi. Tad Latvijā, arī citviet Eiropā piemin Pirmajā pasaules karā kritušos, atdod godu karavīriem, kas aizstāv savas valsts intereses.

Emocionāls stāsts par sirds transplantāciju franču drāmā "Glābjot dzīvos"

No 16. novembra kinoteātrī Kino Bize tiks izrādīta franču režisores Ketelas Kilivēras elegantā un jūtīgā drāma "Glābjot dzīvos". Filma balstīta starptautisku atzinību guvušajā Meilisas de Kerengālas tāda paša nosaukuma romānā, attēlojot vairāku likteņu savienošanos sirds transplantācijas operācijā.

Latvijas Televīzija piedāvās pirmizrādi - Kultūras raidījumu redakcijas veidoto dokumentālo filmu "Eslingenas stāsti"


Latvijas Televīzija piedāvās pirmizrādi - Kultūras raidījumu redakcijas veidoto dokumentālo filmu "Eslingenas stāsti". Latvijas 99.dzimšanas dienas priekšvakarā, 17. novembrī, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās pirmizrādi - LTV Kultūras raidījumu redakcijas veidoto dokumentālo filmu "Eslingenas stāsti". Tā LTV1 ēterā būs plkst.21.15.

Dailes teātrī top izrāde bērniem "Niķa un Riķa stiķi"

Dailes teātra Mazajā zālē 12.decembrī gaidāma pirmizrāde rūķu dzīves ainiņām 2 daļās "Niķa un Riķa stiķi" – izrādes režisors ir Kārlis Auškāps, kurš veidojis arī dramatizējumu pēc Ērika Kūļa darbu motīviem.

Lāčplēša dienas pasākumi Tukumā un apkārtnē

Aizsākoties patriotiskajai nedēļai, arī mūsu pusē šajā nedēļas nogalē atzīmēsim Lāčplēša dienu, kurai veltīti lielāki un mazāki pasākumi norisināsies gan Tukumā, gan arī citās piemiņas vietās Tukuma apkārtnē. Aicināsim sajust īpašo patriotiskās nedēļas atmosfēru arī apmeklējot muzejus, gan izbaudot īpašos kafejnīcu piedāvājumus.

Aktuālās ziņas