Ziņas | Latvija | Atpūta


Likteņdārzs aicina uz Veselības dienu 23.septembrī

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā notiks pirmā no projekta "Garīgās veselības diena Sev" Veselības dienām Koknesē un piedāvās trīs aktivitāšu virzienus. Lai veicinātu plašāku izpratni par garīgās un fiziskās veselības nozīmi katra cilvēka dzīvē, Likteņdārzs šonedēļ aicina skaistā dabā izbaudīt dažāda veida nodarbības sava ķermeņa un prāta, emociju harmonijai.

Vienpadsmit fakti par ikonisko planētu Saturnu

15.septembrī kosmiskā zonde "Cassini" noslēgs savu pēdējo misiju – Lielo finālu, pēc 13 Saturna orbītā pavadītiem gadiem izgaistot tālās planētas atmosfērā.

Aptauja: 72% pirms došanās uz kaimiņvalstīm ceļojumu apdrošināšanu neiegādājas

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) septembra sākumā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka 72% respondentu, dodoties uz kaimiņvalstīm, ceļojumu apdrošināšanu nebija iegādājušies.

Rīgā risināsies Uļjanas Semjonovas kausa izcīņas sacensības basketbolā

Nedēļas nogalē, no 14. līdz 17. septembrim, jau sesto gadu pēc kārtas risināsies Uļjanas Semjonovas kausa izcīņas sacensības basketbolā, kurā par uzvaru cīnīsies meiteņu komandas no septiņām valstīm – Slovākijas, Ungārijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas.

Radoša un sportiska nedēļas nogale Tukumā

Ar septembra atnākšanu iestājies arī rudens. Viena no rudens asociācijām ir Dzejas dienas, un Tukumā šo piektdien aizsākas dzejas dienām veltīts pasākums - "Sirds uz perona" jaunajiem un radošajiem, kas vienlaikus norisināsies arī vairākās dzelzceļa stacijās un autoostās visā Latvijā. Sestdien visi aktīva dzīvesveida piekritēji aicināti uz Tukuma Sporta un Veselības svētkiem, bet rokdarbu cienītāji - uz jaunas izstādes atklāšanu Audēju darbnīcā. Savukārt svētdien aicinām kopā atzīmēt Tēvu dienu Džūkstes pasaku muzejā.

Mežaparkā noritēs šķēršļu skrējiens "Lāčplēša kross"

Jau otro gadu Mežaparkā pulcēsies patriotiski aktīvā dzīvesveida cienītāji, lai piedalītos taku un šķēršļu skrējienā "Lāčplēšu kross". Skrējiens šogad norisināsies svētdien, 24 septembrī. Pērn tika organizēts jaunais "Bruņinieku" kross, kurš šogad pagarināts no 10 km līdz 15. Tas, līdzīgi kā pārējās distances, vedīs pa meža takām un ceļiem.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks bērnu veselīgai augšanai veltīts pasākums "Audz liels, stiprs un vesels"

Latvijā ik gadu piedzimst aptuveni 20 bērni, kuriem laika gaitā tiek konstatēti augšanas traucējumi. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību pareizas bērnu augšanas jautājumiem un atzīmētu jaunā mācību gada sākumu, 2. un 3.septembrī, Rīgas Zooloģiskā dārza Bērnu laukumā norisināsies pasākums visai ģimenei "Audz liels, stiprs un vesels", kura ietvaros no plkst. 12.00 līdz 16.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas medmāsas svērs un mērīs bērnus, lai vecāki varētu pārbaudīt sava bērna auguma un svara atbilstību bērna vecumam.

Latvijas Televīzija piedāvās dokumentālās filmas par dabu, kosmosu un ceļu uz skolu

LTV1 ēterā no 2. septembra sestdienās plkst.16.50 kā TV pirmizrāde būs vērojams dokumentālo filmu cikls "Spiegs savvaļā" pavisam četrās sērijās.

Septembra pirmā nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Septembra pirmajā nedēļas nogalē mūspusē tāpat kā citviet ar koncertiem un dažādām aktivitātēm tiek atzīmēta Zinību diena, savukārt aktīvās atpūtas cienītāji tiek gaidīti Tukumā, lai piedalītos "Tukuma Rozes skrējienā" vai atbalstītu sportistus starptautiskās sacensībās soļošanā.

Dabas parkā "Daugavas loki" atjaunots kājāmgājēju un velosipēdistu tiltiņš pār Bornes upi

Dabas parks "Daugavas loki" ir viena no tūristu iecienītākajām vietām Latgales reģionā. Te apskatāmas gan krāšņas ainavas, gan kultūrvēsturiski objekti – Slutišķu vecticībnieku sādža, Dinaburgas pils drupas, dažādu konfesiju baznīcas, gan iepazīstama dabas daudzveidība. Lai teritorija būtu pieejama arvien plašākam tūristu lokam, te izveidotas dabas takas, skatu torņi, atpūtas vietas un izvietoti informatīvie stendi un zīmes. Ņemot vērā lielo tūristu interesi par velomaršrutiem, Daugavpils novada pašvaldības aģentūra "TAKA" ir uzsākusi papildināt un labiekārtot velomaršrutu Nr. 35, kas vijas pa "Daugavas loku" teritoriju – tiek izveidoti jauni maršruta posmi, tiks uzstādītas norādes zīmes un stendi. Augusta beigās ir pabeigta tiltiņa rekonstrukcija pār Bornes upi Salienas pagastā, un tagad velotūristi var atkal izmantot ceļa posmu gar Daugavu.

Aktuālās ziņas