Ziņas | Latvija | Atpūta


Ziemassvētku koncerti Tukumā un apkārtnē

Ziemassvētku laika noskaņai, lai ikviens spētu sajust sirsnību un gaiša pacilājuma sajūtu, Tukuma puse sarūpējusi īpašus koncertus, kas priecēs ikkatru šajā īpašajā laikā.

"Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā" un "Lellīšu stāsti" muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" no 2019. gada 6. decembra aicina uz izstādi no muzeja krājuma "Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā" un mākslinieces Irīnas Vorkales izstādi "Lellīšu stāsti". Muzeja apmeklētājus priecēs četras dažādas Ziemassvētku egles, Ziemassvētku noskaņās rotāts interjers un krāšņa I. Vorkales pasteļu un leļļu tērpu kolekcija.

Otrajā adventē iedzīvotājus aicina apmeklēt koncertus un festivālu "Ziemassvētku egļu ceļš"

Sagaidot Otro adventi, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Rīgas dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs, kā arī doties apskatīt 10. vides objektu festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš" mākslas darbus, kas šogad – festivāla jubilejas gadā – lielākoties izvietoti Kronvalda parkā.

Pirmie Ziemassvētki "Akropolē"– svētku burvība un aktivitātes lieliem un maziem

No 6. decembra līdz pat Vecgada vakaram iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole" valdīs Ziemassvētku burvība un īstena svētku atmosfēra. Ziemassvētku dekorācijas, tirdziņi, meistarklases, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, svētku koncerts un vēl virkne notikumu – decembrī "Akropolē" sagādās lieliskus pārsteigumus ikvienam iepirkšanās un izklaides centra apmeklētājam.

Latvijas izlases treneris iesaka: kā izvēlēties apģērbus ziemas sporta veidiem un uz kuriem Latvijas kalniem vislabāk...

Latvijas izlases treneris iesaka: kā izvēlēties apģērbus ziemas sporta veidiem un uz kuriem Latvijas kalniem vislabāk doties

Sākas slēpošanas un snovborda sezona, kas nozīmē, ka ir īstais laiks aizdomāties par to, kā izvēlēties slēpošanai piemērotu apģērbu, kā žāvēt apģērbu pēc sportiskām aktivitātēm, kā arī uz kuriem Latvijas kalniem vislabāk doties. "Ir dažas nianses, kurām jāpievērš uzmanība, izvēloties apģērbus un aksesuārus slēpošanai vai snovbordam. Piemēram, brilles vienmēr ir jāmēra kopā ar ķiveri, lai saprastu, vai neveidojas sprauga, pa kuru pūtīs vējš vai tiks iekšā sniegs. Tāpat uzmanība ir jāpievērš tam, vai aizsargbrillēm ir maināms stikls. Savukārt apģērba izvēle ir atkarīga no tā, uz kurieni plānojat doties – uz Latviju vai ārzemēm, taču jebkurā gadījumā pats galvenais ir manevrēšanas spēja – ja ir grūti pārvietoties konkrētajā apģērbā, tas jums nav piemērots," stāsta Inārs Birmanis, Latvijas snovborda izlases treneris.

Pirmās Adventes nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, kad svinama pirmā Advente, mūspusē aicinām apmeklēt gan mūzikas un vīna vakarus, gan radošās darbnīcas, spēles un bērnu ballītes, gan arī pilsētas lielās egles iedegšanas pasākumu. Sporta cienītāji varēs sekot līdzi basketbola sacensībām "Katrīnas kauss", bet tie, kuri vēl nav noskatījušies un vēlas redzēt filmu "Dvēseļu putenis", laipni aicināti uz sev piemērotāko vietu filmas seansam arī šonedēļ.

Rīgā notiks ledus izrāde "Alise Brīnumzemē"

24. decembrī pl 14:00 Arēnā Rīgā notiks ledus šovs, kas balstās uz Luisa Kerola pasakas "Alise Brīnumzemē", ar "Balss. Bērni – 3" finālisti Jaroslavu Degtjarjovu, Lusinē Gevorkjanu (grupa LOUNA) un komponistu Alekseju Galinski, informē portāls balticevents.info.

Daugavpilī noslēgusies aktīvā tūrisma sezona

Daugavpilī ir noslēgusies aktīvā tūrisma sezona, laiks, kad pilsētas tūrisma objektos un atpūtas iestādēs bija vērojams vislielākais pieprasījums pēc tūrisma pakalpojumiem un aktivitātēm. Apkopojot Daugavpils Tūrisma informācijas centra (Daugavpils TIC) rīcībā esošo informāciju par tūristu skaitu 2019. gadā, aktīvo tūrisma sezonu var vērtēt kā veiksmīgu, jo vasara bija diezgan dinamiska un bija vērojams apmeklētāju skaita pieaugums. Kopumā Daugavpils tūrisma objektu, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestāžu apmeklētāju skaits laikā no 1. maija līdz 30. septembrim, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 21%. Tādejādi tos apmeklēja 344 378 interesenti.

15 tūkstoši kilometru pašu gatavotā mājā uz riteņiem – Virsnīšu ģimene dodas ekspedīcijā uz Āfriku

Daudzi teiks, ka viņi ir traki, jo uz diviem mēnešiem burtiski atmet visam ar roku un dodas izaicinošā avantūrā uz Āfriku, turklāt kopā ar diviem maziem bērniem. Citi ne bez ironijas uzlielīs viņu drosmi mērot 15 tūkstošus kilometru bīstamā apvidū, šaurā, pašu rokām gatavotā mājā uz riteņiem! Televīzijas personība Kristīne Virsnīte un viņas ģimene – Kristīnes vīrs, populāra recepšu bloga veidotājs Kaspars Virsnītis, kā arī pāra atvases Amēlija un Kaspars devās 10 gadus lolotā piedzīvojumā – divus mēnešus ilgā ceļojumā pa Āfriku ar pašu rokām uzbūvētu kemperi. Turklāt ģimenes ikdienai varēs sekot līdzi arī realitātes šovā "Virsnīši Āfrikā", kas jau pavisam drīz pēc viņu atgriešanās būs skatāms lietotnē "Shortcut" un piedzīvojumu kanālā 360TV!

3. ceturksnī pieaudzis viesu skaits no kaimiņvalstīm

Rīga, 14.11.2019.
2019. gada 3. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5 % vairāk nekā 2018. gada 3. ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 1,5 % un sasniedzis 1,98 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 2 naktis. 2019. gada deviņos mēnešos Latvijas tūristu mītnēs uzņemti 2,27 miljoni viesu, no tiem 1,56 milj. no ārvalstīm.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli