Koncerts profesores Ludmilas Pismennajas piemiņai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina -
Piektdien, 2010. gada 12. martā plkst. 15.00 JVLMA Ērģeļu zālē

Piedalās: JVLMA jauktais koris /kora vadītājs Mārtiņš Klišāns/.
Diriģenti Juris Kļaviņš, Ivars Bērziņš, Māris Sirmais, Jānis Baltiņš, Jānis Zirnis, Romāns Vanags, Mārtiņš Klišāns, Jānis Lindenbergs un Sigvards Kļava.
Koncertu vada prof. Ilma Grauzdiņa.

Programmā latviešu komponistu kora dziesmas.
IEEJA PAR ZIEDOJUMIEM

Šķiet pavisam vēl nesen kopā ar profesori Ludmilu Pismennaju nosvinējām krāšņu Kordiriģēšanas nodaļas 65. jubileju un Latvijas Mūzikas akadēmijas 90 gadi, kad profesore ne vien mundra un smaidoša piedalījās svētku pasākumos, bet pati pat diriģēja kordiriģentu apvienoto kori Universitātes Lielajā aulā. Nu pagājis mazliet vairāk kā mēnesis, kopš Ludmila Pismennaja lūkojas uz mums no mākoņmaliņas.

Tieši 1. februārī negaidīti pārstāja pukstēt diriģentes, ilggadējās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesores un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Emeritus profesores Dr.art. Ludmilas Pismennajas sirds.
Profesores dzīves ritums bija cienījami ilgs un piepildīts.

Savulaik bijusi viena no pirmajām dziedātājām leģendārajā un pasaulslavenajā kamerkorī Ave Sol, 1980.gadu otrajā pusē bijusi Talsu sieviešu kora Vaiva diriģente, kā arī ilggadēja Bauskas rajona skolotāju kora Daina kormeistare. Tomēr profesores mūža sirdsdarbs bija pedagoģiskais darbs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur viņa no 1953. gada līdz 1996.gadam mācīja topošos, to starp tagad slavenus un atpazīstamus, diriģentus.

Ilgus gadus Ludmila Pismennaja bija arī Kordiriģēšanas katedras vadītāja. Daudzie studenti un kolēģi viņu mūžam atcerēsies kā izcilu personību, gaišu, sirdsgudru, ļoti atsaucīgu, gādīgu un "sirsnīgu katedras mammu" visiem, ne tikai saviem studentiem. Viņa allaž palīdzēja, iedrošināja, cīnījās par visiem, un centās vest pie prāta arī tos, kuriem uznācis slinkums. Viņa nekad neatteica padomu.

Par to visu gribas teikt - paldies - ne vien ar vārdiem, bet arī darbos. Un viens no šīs bezgalīgas pateicības veidiem būs profesorei veltītais piemiņas koncerts piektdien, 12. martā plkst. 15.00 Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē, ar kuru uzsāks vākt ziedojumus profesores kapa piemineklim.

Koncertā piedalīsies JVLMA jauktais koris /kora vadītājs Mārtiņš Klišāns/ un diriģenti Juris Kļaviņš, Ivars Bērziņš, Māris Sirmais, Jānis Baltiņš, Jānis Zirnis, Romāns Vanags, Mārtiņš Klišāns, Jānis Lindenbergs, Sigvards Kļava.
Koncertu vadīs prof. Ilma Grauzdiņa.

Esiet laipni gaidīti būt klāt!

Jana Lāce,
JVLMA Koncertdaļas vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums