Izstāde "Ar iedvesmu par Itāliju"

Rīgas Centrālās bibliotēkas 2. stāva izstāžu zālē Brīvības iela 49/53 atklāta Dantes Aligjēri biedrības Latvijā mākslinieku darbu izstāde "Ar iedvesmu par Itāliju". Izstāde iekļauta XIX Itāļu valodas nedēļas pasaulē kultūras pasākumu programmā.

Izstādes vadmotīvs ir Itālijas dabas skaistums, kultūrvēstures bagātības, dižas personības un nebeidzama iedvesma, apbrīna un mīlestība, kuru izjūt un savos darbos ieliek talantīgi latviešu mākslinieki. Izstādē plaši un koši tiek pārstāvēta glezniecība un medaļu māksla. Izstādi papildina darbi, kas veidoti no keramikas un metāla. Mākslinieki iedvesmu radošajai darbībai atraduši visā Itālijā ― Venēcijā, Asīzē, Burano, Palermo, Toskānā un Sicīlijā. Daudzas izcilas personības Itālijā (Dante, Bokačo, Verdi, Pučīni u.c.) un kultūras inteliģence Latvijā (tulkotājs Valdis Bisenieks) ir iemūžinātas skaistās medaļās.

Izstādē piedalās mākslinieki: Aleksejs Naumovs, Vija Dzintare, Laine Kainaize, Jānis Strupulis, Sarmīte Caune, Maira Veisbārde, Andris Bērziņš, Raimonda Strode, Gunta Brakovska, Dzintars Adienis, Ligita Caune, Ieva Muzikante, Tālivaldis Muzikants, Lauma Palmbaha, Dionisijs Miončinskis, Liene Ūlande, Inese Sudare.

Izstāde bibliotēkā būs skatāma no 4. oktobra līdz 10. novembrim darbdienās 9.00 – 20.00, sestdienās 10.00 – 17.00.

Dantes Aligjēri (DA) biedrība Latvijā ir izveidota 1934. gadā, bet 1996. gadā atjaunota pēc kinorežisores Laimas Žurginas un latviešu kultūras inteliģences iniciatīvas. Biedrība apvieno vairāk nekā 50 itāļu kultūras speciālistus, māksliniekus un interesentus, ar savu darbību sekmējot sabiedrības interesi par Itālijas kultūru, Itālijas un Latvijas sadarbības formām, kultūrpieredzes apmaiņu un perspektīvām. Biedrība organizē ikmēneša tikšanās ar brīnišķīgu pieredzi guvušiem cilvēkiem, kā arī lasījumus par mākslas un sabiedriski nozīmīgām tēmām. DA biedrība ir nodibinājusi “Gada Lielo balvu”, kuru piešķir izcilām personībām Latvijā un Itālijā, kuri ar savu darbību ir sekmējuši Latvijas-Itālijas kultūras sakaru stiprināšanu. DA biedrības mākslinieku radošajai un profesionālajai darbībai ir īpaša nozīme Latvijas kultūras laukā, viņu daiļradē būtisku vietu ieņem Latvijas un Itālijas dabas un pilsētu skaistums, interese par kultūrvēsturisko mantojumu un personībām, viņi ir piedalījušies daudzās izstādēs un simpozijos Latvijā un ārzemēs, rīkojuši personālizstādes. Biedrības rīkotās izstādes ir notikušas Rīgas Latviešu biedrībā, Ārzemju mākslas muzejā, Jūrmalas Pilsētas muzejā, Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā, Stāmerienas Tautas namā, Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”, Gulbenes bibliotēkā, LU Akadēmiskajā bibliotēkā un Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

 

Raimonda Strode
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums