Turpmāk PVN taksācijas perioda deklarācija EDS jāiesniedz kopā ar pielikumiem kā viens dokuments

Lai mazinātu administratīvo slogu nodokļu maksātājiem un vienkāršotu nodokļu maksātāju saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – EDS) ir izstrādājis jaunu pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) taksācijas perioda deklarācijas formu, paredzot arī kontroles mehānismu, kas informēs nodokļu maksātāju, ja tiks pieļautas kļūdas deklarācijas un tās pielikumu aizpildīšanā.

VID EDS izveidotajā jaunajā PVN taksācijas perioda deklarācijas formā ir apvienoti visi PVN pielikumi, izņemot PVN 3 "Labojumu pārskats par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā", vienā dokumentā.

Jauno PVN taksācijas perioda deklarācijas formu nodokļu maksātāji var iesniegt, sākot ar 2013.gada 1.februāri, par taksācijas periodu - 2013.gada janvāris.

Līdz šim PVN taksācijas perioda deklarācija un tās pielikumi bija sagatavojami, parakstāmi un iesniedzami VID EDS kā atsevišķi dokumenti. Ja nodokļu maksātājam nepieciešams precizēt PVN taksācijas perioda deklarāciju par 2012.gadu, tad nodokļu maksātājs precizējumus veic iepriekšējā formā.

PVN taksācijas perioda deklarācijas formā ir iestrādāts kontroles mehānisms, proti, ja deklarācijas ailē, kas saistīta ar pielikumu, būs norādīta nekorekta summa vai nodokļu maksātājs nebūs aizpildījis attiecīgu deklarācijas pielikumu, tiks attēlots kļūdas paziņojums ar kļūdas aprakstu un deklarāciju nebūs iespējams iesniegt līdz kļūda nebūs novērsta.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām nodokļu maksātājus zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, izvēloties tēmu "Nodokļi" vai konsultēties klātienē VID klientu apkalpošanas centros.

VID Sabiedrisko attiecību daļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas