Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nemainījās

Rīga, 21.01.2020.
2020. gada janvārī, salīdzinot ar 2019. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,7 %, bet eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 0,9 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums elektroenerģijas sadalē, gāzes apgādē, elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā. Cenu paaugstinošā ietekme bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

2020. gada janvārī, salīdzinot ar 2019. gada janvāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 1,3 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 1,0 %, eksportētajai produkcijai par – 1,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk kā 600 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Informāciju par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2020. gada februārī publicēs 20. martā.

 

Centrālā statistikas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums