"Z-Towers": ēka ir droša; ceram uz drīzu pieņemšanu ekspluatācijā


foto;la.lv
Lai gan visas iesaistītās institūcijas ir sniegušas pozitīvus atzinumus par jaunā, ambiciozā "Z-Towers" projekta nodošanu ekspluatācijā, Rīgas pilsētas būvvalde turpina vilcināties un pagarina lēmuma pieņemšanas termiņus. Šodienas preses konferencē vērienīgā objekta arhitekts dalījās ar aizdomām par potenciāli koruptīvām darbībām, savukārt "Z-Towers" juristi informēja par būvvaldes lēmumu pārsūdzēšanu.

Tāpat preses konferencē informēja, ka ir saņemta vēstule no Ekonomikas ministrijas, kas uzrauga būvniecības procesus valstī, kurā tā pauž atbalstu par iesniegtās dokumentācijas pietiekamību un norāda, ka faktiski no iesniegtajiem dokumentiem Rīgas pilsētas būvvaldei būtu jāgūst pārliecība, ka ir izpildītas normatīvo aktu prasības.

Vēstulē Ekonomikas ministrija norāda, ka “ekspertīzes slēdzienā ietvertā informācija pēc būtības satur visu nepieciešamo informāciju, lai būvvalde iegūtu pamatotu pārliecību par veikto būvdarbu atbilstību normatīvo aktu prasībām”. “Tas nozīmē, ka būvvaldes vadība mūs apzināti ir vazājusi aiz deguna ar vēlmi sasniegt savu mērķi,” komentē Andžejs Neguliners, AS “Towers Construction Management” komercdirektors. “Šobrīd mēs esam pirmais tik vērienīgu ārvalstu investīciju projekts, kas ir uzdrošinājies norādīt uz uzraugošo institūciju nepilnībām, lai gan zinām, ka Latvijā tādu, diemžēl, ir ļoti daudz, ja ne pat lielākā daļa,” atklāj A.Neguliners.

 

""Z-Towers" ir loģisks turpinājums Daugavas kreisā krasta attīstībai un Ķīpsalas dienvidu gala pretenzijām uz Rīgas jaunās "sitijas" tēlu. Projekts šajā rajonā attīsta jauktu apbūvi, abās augstceltnēs ir gan biroji, gan dzīvokļi, un, lai tie varētu pilnvērtīgi funkcionēt, ēkas pirmajos trīs stāvos ir izbūvēta publiski pieejama infrastruktūra telpās, kas ar savu vērienu drīzāk atbilst Londonai, nevis Rīgai. Projekta ietvaros jau ir atjaunotas piecas vēsturiskās koka ēkas, ir arī lielākas ieceres divos kvartālos Daugavgrīvas ielas otrā pusē. Tas būs apdzīvots, daudzfunkcionāls rajons ar tirgu un ēdināšanas zonu, kādi pēdējos gados ir kļuvuši populāri daudzās lielpilsētās," tā projekta vietu Daugavas kreisā krasta un Rīgas attīstībā iezīmē “Z-Towers” arhitekts Andis Sīlis.

Inženieru biroja “CMB” valdes priekšsēdētājs Artis Dzirkalis, kura vadītais uzņēmums veica ēkas ekspertīzi, uzsvēra, ka abas “Z-Towers” ēkas ir drošas, bet to nodošanas – pieņemšanas procesā normatīvajos aktos neparedzētu un nevajadzīgu procedūru un šķēršļu radīšana nozares speciālistiem reizēm liek neizpratnē saķert galvu, raisot minējumus, vai visa notiekošā cēloņi vispār ir saistīti ar būvniecību un vai gadījumā nav meklējami pavisam citur.

““CMB” ir viens no Latvijā vadošajiem inženieru birojiem ar 14 gadu pieredzi daudznozaru inženiertehnisko pakalpojumu sniegšanā, un mēs atbildam par savu ekspertīžu rezultātu pamatotību. Pēdējo četru gadu laikā vien esam veikuši aptuveni 60 visdažādāko būvju ekspertīzi, un pasūtītāji bijuši gan valsts, gan pašvaldības, gan privātīpašnieki. Mēs esam veikuši “Z-Towers” ekspertīzi ar 200% pārliecību un esam gatavi apliecināt savas ekspertīzes patiesumu un neietekmējamību,” norādīja Artis Dzirkalis.

A.Sīlis piebilda, ka diemžēl tipiska Rīgas īpatnība ir tā, ka lielāku būvobjektu celtniecība un to nodošana ekspluatācijā reti notiek bez sarežģījumiem un skandāliem. Mainās iesaistītie attīstītāji, būvnieki, arhitekti, konstruktori un būvuzraugi, taču skandāli nekur nepazūd, tajos paliek arī visus vienojošais un nemainīgais elements – Rīgas domes atbildīgās institūcijas un daži ierēdņi ar būvniecību un attīstību saistītās struktūrās, kas celtniecības gaitā un pirms objektu pieņemšanas izsaka dažādus priekšlikumus, kuri izklausās kā mājieni. Esot lietas, kuras var interpretēt gan projektam labvēlīgi, gan "problemātiski". Rezultātā tiek raidīts slikts signāls potenciālajiem ārvalstu investoriem, ka Rīga nav uzņēmējdarbībai un ambiciozu projektu īstenošanai labvēlīga vieta.

“Šodien esam saņēmuši lēmumu no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, kas kārtējo reizi informē par ēkas nodošanas ekspluatācijā lēmuma pieņemšanas pagarināšanu līdz šā gada 27. decembrim. Mēs saskaramies ar klaju likumu ignoranci,” informē Juris Dzelme, “Z-Towers” pārstāvis, “A.P. un Partneri” zvērināts advokāts. “Lēmuma motivācija neiztur kritiku. Tas esot pamatots ar nepieciešamību noskaidrot atkārtotu – nu jau trešo - SIA “Rīgas ūdens” viedokli par viņu pašu jau augustā izsniegto atzinumu, kā arī pārvērtēt būveksperta A.Dzirkaļa veikto ekspertīzi. Nav saprotams, kādēļ Rīgas pilsētas būvvalde šādu viedokļa noskaidrošanu ir uzsākusi tikai tagad, decembrī, lai gan attiecīgie dokumenti būvvaldes rīcībā ir jau kopš vasaras. Jebkura amatpersonas nelikumīga rīcība tiks pārsūdzēta, tostarp arī šis lēmums,” norāda Juris Dzelme.

Par "Z Towers":

Daudzfunkcionālais nekustamā īpašuma projekts "Z Towers" ar 90 000 m2 telpām birojiem, dzīvokļiem un tirdzniecībai ir augstākais projekts Rīgā ar pārsteidzošu panorāmas skatu katrā no 30 stāviem. Stratēģiskā atrašanās vieta - tieši pāri Daugavai, iepretim Vecrīgai - ļaus tam būt mājvietai vadošajiem galveno nozaru starptautiskajiem un vietējiem uzņēmumiem. Gan biroju, gan dzīvojamo telpu iemītniekiem tiks nodrošināta mūsdienīga vide un moderna infrastruktūra, kas atbilst visām vajadzībām, ieskaitot dažādus restorānus, fitnesa centru ar peldbaseinu, pazemes autostāvvietu 700 automašīnām, kā arī elektrisko automašīnu uzlādes punktiem.

 

 

AS “Towers Construction Management”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli