74% aptaujāto uzņēmumu nav mainījuši elektroenerģijas piegādātāju

74% aptaujāto uzņēmumu, kuros izmanto tikai elektroenerģiju, nekad nav mainījuši elektroenerģijas piegādātāju, liecina starptautiskā enerģētikas uzņēmuma "Ignitis" veiktā aptauja sadarbībā ar pētījuma kompāniju "Norstat Latvija"*. Vienlaikus tendence rāda, ka 52% aptaujāto uzņēmumu, kuri izmanto gan dabasgāzi, gan elektrību, ir vairāk motivēti izmantot atvērtā tirgus priekšrocības un mainīt energoresursu tirgotāju.

Energoresursu izmantošanas paradumi uzņēmēju vidū liek secināt, ka galvenais iemesls, kas pamudinātu viņus mainīt dabasgāzes un elektrības piegādātāju, ir izdevīgāks un zemāks cenu piedāvājums. Tas ir būtiski 74% respondentu. Tikmēr 9% uzņēmēju Latvijā norādījuši, ka ir gatavi mainīt tirgotāju pie nosacījuma, ja sadarbības partneris ir kompetents nozares jautājumos, kā arī nodrošina kvalitatīvu klientu apkalpošanu. Savukārt 8% aptaujāto uzņēmēju, lai mainītu energoresursu piegādātāju, svarīga ir piedāvāto cenu caurspīdība.

Tendences skaidro Kristaps Muzikants, “Ignitis” izpilddirektors: “Jāatzīst, ka ne visi uzņēmēji ir gatavi uzreiz spert soli pretim atvērtā tirgus iespējām un pilnvērtīgi izmantot tās savā labā. Gan aptaujas datos, gan arī praksē redzam, ka lielāka motivācija to darīt ir tiem uzņēmējiem, kuri saskata priekšrocības pie viena piegādātāja iegādāties gan elektroenerģiju, gan dabasgāzi, jo tas uz energoresursu pārvaldību ļauj skatīties integrēti, kā arī būtiski atvieglo administratīvos procesus”.

K. Muzikants arī norāda, ka paradumu maiņa, lai pārskatītu esošo, vēsturiski izveidoto sadarbību, kas ļoti bieži tiek turpināta automātiski, notiek pakāpeniski. “Mūsu uzdevums ir sniegt profesionālus ieteikumus un padomus par sarežģītiem jautājumiem, vienlaikus saredzot veidus, kā katrs uzņēmējs savus energoresursus var pārvaldīt efektīvāk. Energoresursu piegādātāja maiņa pamudina klientus novērtēt, cik izdevīgs ir šā brīža sadarbības līgums un piedāvājums. Pāreja uz gudru enerģijas lietošanu ir galvenais paradumu maiņas dzinulis, kas kombinācijā ar atvērtā tirgus priekšrocībām enerģētikas nozarei iedod jaunu attīstības tempu", turpina K. Muzikants.

“Ignitis” dabasgāzes pakalpojumus līdzās elektroenerģijas tirdzniecībai sāka piedāvāt 2018. gadā. Sekojot tirgus pieprasījumam, uzņēmums savu portfeli ir papildinājis ar saules paneļu un citu energotaupības risinājumu ieviešanu.

* Aptauja veikta sadarbībā ar pētījuma kompāniju “Norstat Latvija” šī gada rudenī, piedaloties 530 Latvijā strādājošiem uzņēmumiem.

Par “Ignitis grupa”

“Ignitis grupa” ir starptautisks enerģētikas uzņēmums un viena no lielākajām enerģētikas uzņēmumu grupām Baltijas valstīs. Uzņēmuma misija ir panākt gudru enerģijas lietošanu. Grupas uzņēmuma pamatdarbība ir enerģijas ražošana un piegāde, uzņēmums pārvalda stratēģiskās enerģētiskās jaudas, sadala enerģiju, piegādā un sniedz visus iespējamos enerģētikas pakalpojumus, tajā skaitā gudros enerģijas risinājumus.

Lielu uzmanību “Ignitis grupa” pievērš zaļās enerģijas attīstībai un vēlas kļūt par galveno jaunās enerģētikas kompetences centru reģionā un sadales enerģētikas risinājumu līderi gan Baltijas jūras, gan citos reģionos.

Grupas uzņēmumi darbojas Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Somijā un investīcijas inovāciju projektos, sasniedz pat Apvienoto Karalisti, Norvēģiju, Franciju.

Savā darbībā “Ignitis grupa” apvieno inovācijas un ilggadējo pieredzi, atklātību pasaulei un enerģētiskās neatkarības nodrošināšanai.

Visas “Ignitis grupa” akcijas pieder Lietuvas valstij.

 

SIA “Ignitis Latvija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums