Pasaulē vadošajā ASV akceleratorā 500 Startups iekļuvis Latvijas fiziķu radītais jaunuzņēmums CENOS


public. foto
Pasaulē vadošais akcelerators 500 Startups (Amerikas Savienotās Valstis, ASV) uzņēmis latviešu fiziķu radīto jaunuzņēmumu CENOS, kura 3D datorsimulāciju programmatūra, CENOS Platform, palīdz ražošanas uzņēmumiem visā pasaulē samazināt līdz pat 80% laika tēriņus industriālo produktu izstrādē. Piesaistot investīcijas no ASV, CENOS ir noslēdzis savu pirmssēklas investīciju raundu, kopā iegūstot 362 tūkstošus euro uzņēmuma attīstībai.

CENOS ir trešais Latvijas jaunuzņēmums, kurš ir iekļuvis pasaules vadošajā akceleratorā 500 Startups pēc viena no veiksmīgākajiem Latvijas jaunuzņēmumiem Printify un Funderful (pagājušajā gadā iegādājās nozares viens no vadošajiem uzņēmumiem ASV). Atšķirībā no priekštečiem, CENOS ir pirmais jaunuzņēmums, kurš pēc ASV investīciju fondu piesaistes ir saglabājis sava uzņēmuma reģistrāciju Latvijā, tā stiprinot Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmu.

Starp jaunuzņēmuma investoriem ir arī Baltijas un Austrumeiropas vadošais pirmssēklas akcelerators un fonds Startup Wise Guys, kā arī eņģeļinvestori no ASV, Norvēģijas un visām trīm Baltijas valstīm. Starp CENOS investoriem ir arī bijušie inženieri, kuri ieņēmuši vadošos amatus tādos starptautiskos uzņēmumos kā Ford, Gillette, Kongsberg.

Mūsu komandā strādā 10 cilvēki - fiziķi, inženieri, programmētāji un pārdevēji. Mūsu klienti ir Vācijā, Polijā, Kanādā, ASV, Meksikā un Brazīlijā. Pagājušajā gadā mūsu apgrozījums pārsniedza 100 tūkstošus euro, izaugot vairāk nekā piecas reizes. Šogad mēs plānojam vairākkārt palielināt apgrozījumu un piesaistīt sēklas investīcijas turpmākai izaugsmei. Iekļūšana akseleratorā ir apstiprinājums, ka mūsu darbs interesē agrās fāzes investoriem no ASV, kas atzinīgi novērtē mūsu tehnoloģiju un komandas augsto kompetences līmeni,” stāsta CENOS līdzdibinātājs un vadītājs Mihails Ščepanskis.

CENOS 2017.gadā dibināja trīs Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes absolventi - fizikas un matemātikas doktori Mihails Ščepanskis, Raimonds Viļums un Vadims Geža. Tanī pašā gadā komanda izgāja uzņēmuma pirmā investora Startup Wise Guys akceleratora intensīvo apmācības kursu Tallinā.

Pasaule šobrīd iet cauri ceturtajai industriālajai revolūcijai, kur datoru darbu un automatizāciju rūpniecībā papildina ar gudrām un autonomām sistēmām, kuras veido lielie dati un mašīnmācīšanās algoritmi. Tas rada problēmu maziem un vidējiem ražošanas uzņēmumiem (MVU), kas nevar atļauties tādus digitālos rīkus, kā inženiermodelēšana vai procesu datorsimulācija, konkurētspējas nodrošināšanai,” skaidro CENOS līdzdibinātājs un produkta izstrādes vadītājs Vadims Geža. ASV no 250 tūkstošiem industriālās ražošanas uzņēmumiem, 240 tūkstoši ir mazie uzņēmumi līdz 20 darbiniekiem. Globāli MVU veido 90% no uzņēmējdarbības formām.

CENOS komanda 2017.gadā uzvarēja jaunuzņēmumu prezentāciju konkursā, kurš notika globālā tehnoloģiju, dzīvesstila un jaunuzņēmumu festivāla Digital Freedom Festival laikā. Tas ļāva uzņēmuma dibinātajiem iepazīties ar 500 Startups komandu. Pēc tam bija vairākas sarunas un intervijas ar pašu akceleratoru, līdz beidzot 2019. gada novembrī CENOS tika uzaicināts piedalīties akcelerācijas programmā Sanfrancisko (ASV), kur pašreiz notiek četrus mēnešus ilgs intensīvais sēklas stadijas uzņēmumu apmācību kurss.

"I met the team in Riga over 2 years ago and was interested in the space they were tackling. I was impressed with the progress they had made over the years so the decision to invest was a no brainer," norādīja 500 Startups bijušais partneris Marvins Liao (Marvin Liao), kurš uzņēma CENOS akceleratorā.

Par 500 Startups

500 Startups ir riska kapitāla fonds un startup akcelerators Silīcija ielejā, kas īsteno dažādas startup programmas un pārvalda 350 miljonu ASV dolāru investīciju portfeli. Uzņēmums, kuru 2010. gadā dibinājuši bijušie Google un Paypal darbinieki, ir investējis vairāk nekā 2200 tehnoloģiju startapos no visas pasaules. Akceleratora portfelī ir uzņēmumi, kuru vērtība pārsniedz 100 miljonus un 1 miljardu dolāru, piemēram, Twilio, Behance, MakerBot, SendGrid, SlideShare un daudzi citi.

Par CENOS

Sia CENOS pieder programmatūra CENOS Platform, kas palīdz inženieriem modelēt 3D (trīsdimensionālas) datorsimulācijas, kuras pēc tam izmantot veidojot lielas un mazas metāla detaļas autobūves, aviobūves, naftas ieguves, kristālu audzēšanas un citās rūpniecībās, veicot induktīvo sildīšanu. Indukcijas metode rūpniecībā ietaupa līdz 80% laika un citus resursus.

CENOS klientu lokā ir ražošanas uzņēmumi no ASV, Kanādas, Brazīlijas, Meksikas, Itālijas, Vācijas, kā arī vairākas augstskolas un zinātnes izpētes centri. CENOS Platform programmatūras mērķis ir padarīt datorsimulāciju pieejamu MVU, lai jebkurš inženieris bez iepriekšējas pieredzes varētu izveidot vienkāršu un uzņēmumam svarīgu simulāciju dienas laikā, bet sarežģītāku - tikai divu nedēļu laikā. Vairāk: https://www.cenos-platform.com.

CENOS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums