Pasaulē atzīto dizaina balvu "Red Dot 2019" iegūst Fiat Concept Centoventi


Fiat_Concept-Centoventi_public. foto
Septembra beigās notikušajā "Red Dot 2019" apbalvošanas pasākumā dizaina balvu kategorijā "Dizaina koncepts" ieguvis revolucionārais Fiat Concept Centoventi - uzņēmuma Fiat vīzija nākotnes elektriskās mobilitātes demokrātijai. "Red Dot" ir viena no pasaulē prestižākajām ražošanas nozares dizaina balvām.

“Red Dot 2019” dizaina balvas pasniegšanas ceremonija notika 25. septembrī Marinas līcī, Singapūrā. Auto koncepts Centoventi saņēma balvu kategorijā “Dizaina koncepts”, kas ir viena no trim “Red Dot Design Award” sacensību kategorijām. Balvu piešķīra starptautiska žūrija, kura sastāvēja no 21 personas - visaugstāk atzītiem akadēmiķiem un dizaina speciālistiem no visas pasaules.

Olivje Fransuā, Fiat Brand Global prezidents, komentēja: “Es esmu ārkārtīgi lepns, ka esam ieguvuši “Red Dot 2019” balvu. Šī prestižā balva atspoguļo Fiat Concept Centoventi inovāciju un nozīmi, kas sniedzas daudz tālāk par pašu autobūves pasauli. Tāpat šis apbalvojums ir vēl viena dzimšanas dienas dāvana Fiat zīmola 120. gadadienā. Fiat Concept Centoventi pauž mūsu redzējumu par elektriskās mobilitātes “demokrātiskumu”, neaprobežojoties tikai ar urbāno kontekstu un iemiesojot Fiat pārliecību, ka “mazāk ir vairāk” - mazāk masīvs, lētāks un mazāk pārslogots, bet arī vairāk pielāgojams un videi draudzīgāks auto.”

Izmantojot netradicionālu pieeju, Fiat Concept Centoventi ar inovatīvu uzņēmējdarbības modeli pievēršas jautājumam par elektro mobilitāti. Tā pamatā ir ļoti vienkāršs auto koncepts, un tomēr tas ir pilnībā izmaināms un pielāgojams pat mazākajās detaļās, jebkurā laikā un vietā. Savstarpēji aizvietojamos interjera piederumus klients pats var uzstādīt “plug and play” režīmā un izmainīt savā mašīnā visu, sākot no instrumentu komplekta līdz glabāšanas nodalījumiem, no sēdekļiem līdz bērnu ierobežotājsistēmām.

Arī automašīnas korpusu ir iespējams pielāgot neskaitāmos veidos, piemēram, nomainīt auto bamperus vai izvēlēties dažādu veidu jumtu, tādējādi katru auto var izveidot pilnīgi atšķirīgu no citiem, lai pielāgotos dažādiem laika apstākļiem vai klienta personībai. Tāpat, pateicoties inovatīvajai akumulatora arhitektūrai, ir iespējams plaši variēt ar tā kapacitāti, ļaujot nobraukt no 100 km līdz pat 500 km. Tādējādi Fiat Concept Centoventi ir ideāli piemērots dažādām vajadzībām - ikdienišķai braukšanai pa pilsētu vai nedēļas nogalei pie jūras un kalnos.

Jaunais Fiat Concept Centoventi video pieejams šeit.

Sīkāka informācija par Fiat Concept Centoventi angļu valodā ir pieejama šeit.

Par “Red Dot” balvu:

“Red Dot Design Award” dibināta 1955. gadā un šobrīd ir viena no pasaules populārākajām rūpnieciskā dizaina balvām. Tā ir iedalīta trīs lielās kategorijās - Produktu dizains, Komunikāciju dizains un Koncepcijas dizains. “Red Dot Design Award” tiek iekļauti uzņēmumi, kas dizainam piešķir īpašu nozīmi. Starptautiskās žūrijas locekļi, kuru vidū ir ārštata dizaineri, akadēmiķi un žurnālisti, novērtē projektus, pamatojoties uz dažādiem kritērijiem, tostarp inovāciju, formālo kvalitāti, funkcionalitāti un ilgtspēju. Šogad saņemti vairāk nekā 5,500 pieteikumi no 55 valstīm.

Vineta Pilate
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums