"Carousel" aizvada Eirovīzijas ģenerālmēģinājumus pirms rītvakar gaidāmā 2. pufināla


Aizkadru foto - Aleksandra Volk
Šodien Telavivā grupa "Carousel" aizvadījusi pirmo no diviem ģenerālmēģinājumiem, lai rītvakar pārstāvētu Latviju 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Otrais ģenerālmēģinājums sāksies šovakar pulksten 22:00, un to vēros arī starptautiska žūrija, kuras balsojums veidos pusi no rītvakar gaidāmā 2. pusfināla rezultātiem.

Šodienas pirmo ģenerālmēģinājumu vēroja Eirovīzijas konkursa akreditētie mediji un fani, savukārt vakarā Telavivas Expo arēnā jau pulcēsies skatītāji un neklātienē dalībnieku uzstāšanos tiešraidē vērtēs starptautiska žūrija, kurā ietilpst 5 mūzikas industrijas profesionāļi no katras 41 dalībvalsts. Katra žūrijas locekļa individuālais balsojums veido kopējo punktu skaitu, ko dalībvalstu žūrijas piešķir dziesmām – sākot no 12 punktiem par 1. vietu pusfinālā un beidzot ar 1 punktu desmitajai vietai žūrijas vērtējumā. Lai saglabātu intrigu, žūrijas balsojums publiski tiks atklāts tikai 18. maijā īsi pēc konkursa fināla.

“Priekšnesuma tehniskā puse ar katru reizi tiek uzlabota, un grupas kopējais noskaņojums pirms vakarā gaidāmās uzstāšanās žūrijas un arēnas skatītāju priekšā ir pozitīvs,” pēc šodienas pirmā mēģinājuma atzina Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska. Viņa piebilda, ka arī Latvijas priekšnesuma radošie režisori Renijs Miro un Filips Adamo no Zviedrijas ir apmierināti ar “Carousel” sniegumu un uzskata, ka visi priekšdarbi ir paveikti, lai vakarā atliktu izbaudīt savu uzstāšanos un rīt godam pārstāvētu Latviju pusfinālā.

Rītvakar par 2. pusfināla dalībniekiem balsot varēs TV skatītāji no visām 2. pusfināla dalībvalstīm, kā arī skatītāji Apvienotajā Karalistē, Īrijā un Vācijā. Finālam jau kvalificējušās pirmās desmit valstis no 1. pusfināla: Grieķija, Baltkrievija, Serbija, Kipra, Igaunija, Čehija, Austrālija, Islande, Sanmarino un Slovēnija. Finālā neiekļuva Melnkalne, Somija, Polija, Ungārija, Beļģija, Gruzija un Portugāle.

Interesantus skaitļus un faktus par Eirovīzijas konkursa tapšanu var uzzināt šeit: https://eurovision.tv/story/eurovision-by-numbers-what-does-it-take-to-put-on-a-show

Latvijas uznāciens 2. pusfinālā jau rītvakar!

Eirovīzijas 2. pusfināls ar Latvijas pārstāvju piedalīšanos LTV1 tiešraidē no Telavivas būs skatāms ceturtdien, 16. maijā pulksten 22:00. 2. pusfināla dalībnieki uzstāsies šādā secībā:

 

 1. Armēnija - Srbuk “Walking Out”

 2. Īrija - Sarah McTernan “22”

 3. Moldāvija - Anna Odobescu “Stay”

 4. Šveice - Luca Hänni “She Got Me”

 5. Latvija - Carousel “That Night”

 6. Rumānija - Ester Peony “On A Sunday”

 7. Dānija - Leonora “Love Is Forever”

 8. Zviedrija - John Lundvik “Too Late For Love”

 9. Austrija - PÆNDA “Limits”

 10. Horvātija – Roko “The Dream”

 11. Malta - Michela “Chameleon”

 12. Lietuva - Jurij Veklenko “Run With The Lions”

 13. Krievija - Sergey Lazarev “Scream”

 14. Albānija - Jonida Maliqi “Ktheju tokës”

 15. Norvēģija - KEiiNO “Spirit In The Sky”

 16. Nīderlande - Duncan Laurence “Arcade”

 17. Ziemeļmaķedonija - Tamara Todevska “Proud”

 18. Azerbaidžāna - Chingiz “Truth”

 

2. pusfināla rezultāti būs aplūkojami šeit: https://eurovision.tv/event/tel-aviv-2019/second-semi-final

Latvijas delegācijas gaitām Izraēlā var sekot līdzi Latvijas Televīzijas un konkursa “Supernova” sociālo tīklu kontos, kā arī tiešsaistes dienasgrāmatā: https://ltv.lsm.lv/lv/izklaide/eirovizija/dienasgramata/

Līga Andžāne
Projekta “Eirovīzijas dziesmu konkurss 2019”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums