Latvijas ārlietu ministrs uzsver Latvijas paveikto un starptautiskās sadarbības nozīmi Covid-19 krīzes seku mazināšanai


foto;azertag.az
2020. gada 10.jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ministru diskusijā par Covid-19 krīzes ietekmi uz organizācijas dalībvalstu ekonomikām, pirmajiem secinājumiem un turpmāk nepieciešamo rīcību gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

OECD ģenerālsekretārs atklājot sanāksmi norādīja “Lai gan saskaramies ar lielāko krīzi OECD vēsturē un krīzes sekas būs vēl ilgi jūtamas, šodienas lēmumi noteiks, kādi būs ekonomikas atveseļošanās tempi un rītdienas sabiedrības labklājība. Pirmais nosacījums tam ir uzvara pār Covid-19 pandēmiju.”

E.Rinkēvičs norādīja, ka Latvija līdzīgi kā citas valstis ir veikusi pasākumus, lai atbalstītu ekonomikas aktivitāti un aizsargātu sabiedrības grupas, kas Covid-19 krīzes ietekmē ir cietušas visvairāk. Joprojām ir daudz nezināmie faktori, kas var ietekmēt turpmāko atveseļošanās procesu, tomēr pārdomātas un gudras investīcijas cilvēku kapitālā, uzņēmējdarbības vidē un infrastruktūrā ir priekšnoteikums, lai ekonomika kļūt produktīvāka, “zaļāka” un iekļaujošāka. Krīze nenoliedzami ir paātrinājusi digitālo transformāciju. Latvija jau tagad ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas ir ieviesusi tādus rīkus kā e-Saeimas platformu un Apturi Covid! aplikāciju.

Ārlietu ministrs īpaši uzsvēra daudzpusējās sadarbības nozīmi, piemēram, koordinējot pasākumus ceļojumu ierobežojumu atvieglošanai, uzraugot tirdzniecības ierobežojumu atcelšanu, cīnoties ar dezinformāciju un citās jomās.

Tika publicēts OECD Globālās ekonomikas apskats, kurā atjaunotas ekonomiskās izaugsmes prognozes Latvijai. Tās paredz ekonomikas lejupslīdi 8,1% līdz 10,2% apmērā no IKP dažādu scenāriju gadījumā 2020.gadā un izaugsmi 2% līdz 6.3% apmērā 2021.gadā. Ar ziņojumu var iepazīties šeit https://www.oecd.org/economic-outlook/

Ar aktuālāko OECD analīzi un rekomendācijām valdībām Covid-19 krīzes kontekstā vairāk var iepazīties šeit: https://www.oecd.org/coronavirus/en/

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums