Rīga piedalās virtuālajās Hanzas dienās


Publicitātes foto
Ja pasauli nebūtu pārsteigusi Covid-19 pandēmija, tad šonedēļ Rīgas domes delegācija dotos uz Vācijas pilsētu Brilonu, lai piedalītos 40.starptautiskajos Hanzas dienu pasākumos. Tā kā tas nebija iespējams, tad laikā no 4. līdz 7. jūnijam ikviens aicināts piedalīties pirmajās virtuālajās Hanzas dienās.

Virtuālo Hanzas dienu programma apskatāma mājas lapā https://www.hansetagebrilon.de/en/. Tā vietā, lai tiktos Brilonas ielās, Hanzas pilsētas varēs tikties minētajā mājas lapā un sociālajos medijos – Facebook kontā https://www.facebook.com/hanseheimathandgemacht/ un Instagram kontā https://www.instagram.com/hanse2020/.

Virtuālo Hanzas dienu atklāšanas ceremonija notiks šodien, 4. jūnijā plkst. 20.30, bet Hanzas dienas noslēgsies 7. jūnija vakarā ar virtuālo Hanzas karoga nodošanu Latvijas galvaspilsētai Rīgai, kas rīkos 41. starptautiskās Hanzas dienas 2021. gadā. Virtuālo Hanzas dienu karoga nodošanu plkst. 19.00 varēs redzēt Rīgas domes Facebook lapā https://www.facebook.com/Riga.lv/.

Rīgas domes Ārlietu pārvaldes pārstāvji virtuāli piedalīsies centrālajā oficiālās Hanzas dienu programmas pasākumā tiešsaistes Hanzas pilsētu delegātu sēdē 5.jūnijā. Tai sekos “Brilonas deklarācijas” parakstīšana par godu mūsdienu Hanzas pilsētu savienības 40. gadadienai.

Papildus oficiālajai programmai plānotas virtuālas tūres gidu pavadībā, izstādes un interaktīvas praktiskās aktivitātes, piemēram, Brilonas pavāru Tomija Hillebranda (Thommy Hillebrand) un Andrēasa Prioreka (Andreas Priorek) pavārmākslas šovs “Stay@home - Live cooking show” 5. jūnijā plkst. 19.30 pēc Latvijas laika. Ikviens ir aicināts izmēģināt īpašās Hanzas ēdienkartes pagatavošanu mājās, nepieciešamo produktu saraksts ir atrodams virtuālo Hanzas dienu mājas lapā.  

Rīga kā Hanzas pilsēta ir pazīstama jau kopš 1282. gada un ir cieši saistīta ar Hanzas savienību daudzu gadsimtu garumā. Viduslaikos šī sākotnējā lejasvācu tirgotāju konfederācija apvienoja vairāk nekā 200 pilsētu Ziemeļeiropā un Centrāleiropā no Londonas rietumos līdz Novgorodai austrumos. Tās mērķis bija veicināt pilsētu savstarpējo interešu aizsardzību un pārjūras tirdzniecību, un caur tirdzniecības sakariem attīstījās arī pilsētu sociālā dzīve. Vēsturiskās Hanzas savienības “ziedu laikos” Rīga piederēja pie vadošajām Hanzas pilsētām.

Šodien mēs skatāmies uz Hanzu kā pārticības, ekonomiskās sadarbības un stabilitātes simbolu. Tā ir pozitīva vēstures liecība, kas turpina dzīvot, pieņēmusi jaunu veidolu – 1980. gadā pēc Nīderlandes pilsētas Zvolles iniciatīvas tika izveidota Hanzas pilsētu savienība “DIE HANSE”, kurā tagad ietilpst 193 pilsētas no 16 valstīm, un Rīga ir oficiāla tās dalībpilsēta kopš 2000. gada.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums