Kā iekārtot mazu pagalmu vai terasi?


Foto: Freepik.com
Vasarā bez ērta atpūtas stūrīša dārzā vai terasē neiztikt. Tā ir vieta, kur atpūsties no dārza darbiem vai gluži otrādi - pastrādāt pie datora, reizē uzņemot D vitamīnu un izbaudot dabu. Ja pagalms nav pārāk liels, dīvāni un apjomīgi krēsli nebūs piemērotākā izvēle. Lai uzzinātu, kāda tipa mēbeles labāk iederēsies mazā pagalmā vai terasē, lasi rakstu!

Kādas mēbeles izvēlēties? Foto: Freepik.com

Saliekamie krēsli un galdi 

Ja dārzā vai pagalmā netiek pavadīts tik daudz laika, priekšroku var dot saliekamajiem krēsliem vai galdiem. Tie nav pārāk smagi un ir ātri uzstādāmi. Šādas dārza mēbeles lieti noder arī tādos gadījumos, ja bieži ciemos brauc viesi, jo ikdienā tās var turēt mājā vai kādā saimniecības ēkā, lai neaizņem pagalmā vietu un tos nebojā laikapstākļi.  

  • Ja ir vēlme pēc lielāka galda, pie kura var apsēsties vairāk kā 4 cilvēki, tad var izvēlēties izvelkamu galdu ar papildus ieliekamām sekcijām vai tādu, kuram ir paceļami un nolaižami krēsli.  

Soli 


Foto: Freepik.com

Vienkārši koka vai metāla soli aizņem ļoti maz vietas un nemaksā pārāk dārgi. Komforta ziņā soli gan nav paši ērtākie, bet rīta kafijai vai vakara sarunām, vērojot saulrietu, tiem nav ne vainas. Ja vēl uz tā saliek spilvenus un blakus novieto nelielu galdiņu, kur uzlikt grāmatu vai kafijas tasi, būs pietiekami labs atpūtas stūrītis. 

Kompaktas pītās mēbeles 

Rattan stila pītās dārza mēbeles izskatās eleganti un ir stabilas. Parasti krēsliem un dīvāniem uz sēžamās un atzveltnes daļas tiek likti auduma spilveni, kas lietus laikā gan būtu jāpaslēpj. Tā kā Latvijā ar laikapstākļiem nekad neko nevar zināt, drošāk mēbelēm izvēlēties vietu zem āra nojumes

  • Pītās mēbeles aizņem lielāku vietu, jo ir nedaudz masīvākas un platākas, bet ir pieejama arī kompaktāka alternatīva. Speciāli veidoti komplekti ar galdu un krēsliem, kurus var salikt kopā, kad netiek lietoti. 

Iebūvētas mēbēles 


Foto: Unsplash.com

Līdzīgi kā iekštelpās tiek veidoti iebūvējamie skapji, tāpat arī ārā var izveidot šāda tipa mēbeles, ja pagalmā ir piemērota vieta vai tas ir vairākos līmeņos. Visbiežāk tie ir soli vai dīvāni, kurus var iebūvēt, piemēram, kādā šaurā stūrītī starp mājas ārsienām. Tie labi iekļaujas kopējā ainavā, bet vienīgais mīnuss, ka tos nevar pārvietot vai nomainīt, ja dizains vairs neiet pie sirds.  

Bāra tipa lete  

Dārzā un zālienā šīs nebūs piemērotākās mēbeles, bet terasē iederēsies izcili. Bāra lete, kas piestiprināta pie sienas un principā ir kā viens dēlis, radīs iespaidu, ka ir vairāk vietas. Turklāt zem tās var palikt bāra krēslus, kas arī aizņem mazu platību. Savukārt, lete ar skapjiem apakšā izskatīsies masīvāka, bet būs vieta, kur novietot traukus, grila piederumus un citas lietas.  

Neaizmirsti noskaidro, kāds mēbeļu materiāls būs piemērotāks
 

Dārza mēbeļu materiāls jāizvēlas rūpīgi, vēlams katru no tiem izpētīt pirms iegādāšanās, jo katram ir savi plusi un mīnusi. Piemēram, koka mēbeles labi iederēsies ainavā, jo izskatās dabiski, kā arī ir stabilas un izturīgas, bet tās ir regulāri jākopj. Turpretim, mēbeles no plastmasas īpašas rūpes neprasa un tās ir salīdzinoši lētas, bet var ātrāk salūzt un nav dabai draudzīgas. 

Izvēloties dārza mēbeles savam pagalmam, padomā arī par to krāsu un formu, kas ietekmēs vizuālo kopskatu. Interneta veikalā 1a.lv izvēle ir plaša gan mazām, gan lielām teritorijām, sākot no vienkāršiem plastmasas krēsliem un beidzot ar grezniem dārza dīvāniem, kurā vēlēsies pavadīt visu dienu.  

Infinitum Agency
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums