Kaspersky par steidzamu attālu darba vietu nodrošināšanu

2020. gada 20. martā
Valdības, uzņēmumi un citas organizācijas Eiropā arvien neatlaidīgāk mudina strādāt mājās, lai palēninātu Covid-19 koronavīrusa izplatīšanos. Šis pasākums neapšaubāmi ir efektīvs, lai izlīdzinātu koronavīrusa izplatības līkni, taču ir jāņem vērā ar šo pārmaiņu saistītie kiberriski. Kaspersky eksperti pauž bažas un padomus saistībā ar uzņēmumu pārejas procesu uz attālām darba vietām.

Darbinieku pārcelšana darbā ārpus biroja ir process, kas parasti tiek rūpīgi sagatavots, jo, tiklīdz uzņēmuma ierīces tiek lietotas ārpus uzņēmuma tīkla infrastruktūras un ir pievienotas jauniem tīkliem un Wi-Fi, pieaug riski, kas apdraud uzņēmuma informāciju. Domājams, ka daudzu ļaužu ārkārtas pārejas laikā no darba birojā uz dabu mājās šādiem sagatavošanās pasākumiem ir jābūt uzmanības centrā.

 

„Daudzi uzņēmumi jau ir apguvuši praksi regulāri atļaut darbiniekiem strādāt mājās. Rezultāti ir bijuši samērā pozitīvi, un darbinieki, kas strādā mājās, nerada riskus, ja pieeja kiberdrošībai ir visaptveroša. Saistībā ar mājas birojiem pastāv divi galvenie uzņēmumu tīklu riski: darbinieki lieto neaizsargātas ierīces, kad pievienojas uzņēmuma tīklam, un veido savienojumu, izmantojot neaizsargātus Wi-Fi un 4G/5G tīklus, it sevišķi tie darbinieki, kas strādā ar personīgajām ierīcēm,” sacīja Andis Šteinmanis Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs.

 

Eksperti norādīja, ka ieteicams izmantot uzņēmuma, nevis personīgo ierīci. Viņi piebilda, ka lielākā kļūda, ko varētu pieļaut uzņēmumi, ir uzskatīt darbinieku ierīces par nenozīmīgām un ignorēt faktu, ka tās var būt kiberuzbrukuma ieejas punkts. „Pirms gada mēs izvērtējām kiberincidentus un konstatējām, ka trešdaļa no tiem ir sākusies no darbinieku ierīcēm. 34 % gadījumu tā bija ļaunprātīgas datnes lejupielāde no e-pasta vai ļaunprātīgas vietnes. Tādējādi, jo vairāk potenciāli piesārņotu vai neaizsargātu ierīču ir pievienots uzņēmuma infrastruktūrai, jo lielāki ir inficēšanās riski. Lielākā daļa novēroto apdraudējumu nav mērķtiecīgi, bet nāk no masveida kampaņām, kas izmanto cilvēka kļūdas vai caurumus neatjauninātā programmatūrā. Tas nozīmē, ka tie nav neprognozējami un tos noteikti var novērst.”

Pētnieki iesaka darba devējiem ievērot pamata piesardzības pasākumus, lai samazinātu drošības riskus.

 

  • Visiem darbiniekiem nodrošināt virtuālo privāto tīklu, lai viņi droši pievienotos uzņēmuma tīklam. Ideālā gadījumā — tunelēt visu tīkla datplūsmu.
  • Visas uzņēmuma ierīces, tostarp mobilās ierīces un klēpjdatori, ir jāaizsargā ar piemērotu drošības programmatūru (piemēram, kas ļauj dzēst datus no ierīcēm, par kuru pazaudēšanu vai nozagšanu ir ziņots, atdala personiskos un darba datus, kā arī ierobežo, kuras lietotnes drīkst instalēt).
  • Nodrošināt operētājsistēmu un lietotņu jaunāko atjauninājumu ieviešanu.
  • Pamatojoties uz zinātvajadzības un minimālo privilēģiju principu, ierobežot to ļaužu piekļuves tiesības, kas pievienojas uzņēmuma tīklam.

{C}·         Ir jāatgādina kolēģiem kiberdrošības pamatnoteikumi: nenoklikšķināt uz saitēm e-vēstulēs no svešiniekiem vai nezināmiem avotiem, izmantot stipras paroles utt. Ir jānodrošina, ka darbinieki apzinās, cik bīstami ir reaģēt uz nelūgtām ziņām. Tāpat ir svarīgi vienoties par darba noteikumiem: vai visi jautājumi tiek uzdoti aizsargātās tērzētavās un konferencsarunas notiek drošos kanālos.

 

Lai vairāk uzzinātu par attālas darba vietas nodrošināšanu, izlasiet rakstu žurnālā Kaspersky Daily vai noskatieties Kaspersky tīmekļsemināru.

 

 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 2728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums