Kaspersky brīdina: kad darbiniekiem ir brīvdienas, kiberdraudi pastiprinās. Ārpusbiroja drošība

2019. gada 27. decembrī
Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas mēdz uzskatīt par ļoti jauku laikposmu. Darbinieki atstāj birojus; arī informācijas drošības speciālisti atpūšas. Tomēr pirms došanās brīvdienās uzņēmumiem ir jāveic pasākumi, lai aizsargātu uzņēmuma informāciju darbinieku personiskajās ierīcēs.

Uzņēmumā īstenota pārdomāta savas ierīces lietošanas (BYOD) stratēģija paredz, ka darbinieki apzinās potenciālās briesmas, ko var izraisīt strādāšana, izmantojot personiskās ierīces. Savukārt, ja uzņēmumā nav šādu pasākumu un brīvdienās rodas ārkārtas situācija, kad darbiniekiem ir jārisina darba jautājumi ārpus biroja vai pat ārpus mājām, var rasties ar kiberdrošību saistītas problēmas.

Nedrīkst aizmirst, ka daudzos uzņēmumos darba vajadzībām tiek izmantotas mobilās ziņapmaiņas lietotnes. Tāpat darbinieki ierīču adrešu grāmatās saglabā kolēģu un sadarbības partneru kontaktinformāciju. Dažas ierīces saglabā arī balss saziņu. Noteiktiem viedtālruņiem ir iebūvēta automātiskas telefonsarunu ierakstīšanas funkcija, savukārt citu ierīču īpašnieki var izmantot trešu pušu lietotnes.

Brīvdienās ļaudis nav tik modri un neuzrauga lietas, tostarp viedtālruņus un planšetdatorus, tik rūpīgi kā citkārt. Sevišķi liels risks šķirties no iemīļotās ierīces kompānijas ir brīvdienās. Piemēram, ja ierīce tiek nozagta, tajā saglabātie dati var nonākt kibernoziedznieku rokās. Tomēr paturiet prātā, ka uzbrucēji var piekļūt vērtīgai informācijai, fiziski neizņemot viedtālruni no īpašnieka kabatas. Daudzi darbinieki atpūtā izmanto publisko Wi-Fi — tas ir ērti, bet saistīts ar lielāku risku, jo kibernoziedznieki novēro ēteru un pārtver datus. Tāda pati situācija ir ar USB uzlādētājiem lidostāsun citās sabiedriskās vietās: arī tos var izmantot, lai nozagtu datus no ierīces un inficētu ar ļaunprogrammatūru, piemēram, spiegprogrammatūru.

Komercnoslēpuma nonākšana svešās rokās var izmaksāt ļoti dārgi. Informāciju par potenciālu apvienošanos vai iegādi, uzņēmējdarbības plānus, finanšu pārskatus un citus uzņēmuma datus var pārdot konkurentiem ar nopietnām sekām cietušajam uzņēmumam. Tāpat ņemiet vērā, ka ierakstītajā telefonsarunā ar kolēģi varbūt nav izpausti nekādi oficiāli noslēpumi, taču no tās iegūtā informācija var būt ideāli piemērota šantāžai vai uzbrukumiem, kas saistīti ar sociālo inženieriju. Turklāt uzņēmumu darbinieku kontaktpersonu informāciju augstu vērtē pikšķerētāji. Noplūdušā adrešu grāmatā var būt adreses, kas internetā nav pieejamas. Būdami pārliecināti, ka nepiederošas personas nevar ar viņiem sazināties, šādu adrešu īpašnieki vairāk uzticas ienākošajām e-vēstulēm nekā kolēģi, kuru adreses ir publicētas, piemēram, uzņēmuma tīmekļa vietnē.

Kaspersky ieteikumi, lai svētkos samazinātu informācijas noplūdes risku

Lai pasargātu uzņēmuma datus no nepiederošām personām, Kaspersky iesaka iemācīt darbiniekiem informācijas drošības pamatus, tostarp viedtālruņu un planšetdatoru lietošanu. Pirms masveida brīvdienām vismaz izsūtiet atgādni.

  • Paskaidrojiet, ka pienācīgi drošības pasākumi ļauj pasargāt no ziņkārīgo skatieniem personisko informāciju: saraksti, fotogrāfijas, bankas karšu datus.
  • Stimulējiet darbiniekus vairāk uzzināt par vienkāršiem personas datu aizsardzības paņēmieniem. Uzsveriet datu šifrēšanas, divfaktoru autentifikācijas un stipru paroļusvarīgumu, kā arī pārrunājiet, ko darīt, ja ierīce tomēr tiek nozagta.
  • Informējiet darbiniekus par publiskā Wi-Fi izmantošanas bīstamību un kā padarīt to drošāku (piemēram, izmantojot virtuālo privāto tīklu).
  • Iesakiet uzlādēt viedtālruņus, pievienojot sienas kontaktligzdai, nevis izmantojot USB.
  • Izskaidrojiet, cik svarīgi ir personiskajās mobilajās ierīcēs ieinstalēt stipru antivīrusurisinājumu ar pretzādzību tehnoloģiju.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

 

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums