Plānotas izmaiņas EJZF sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošanas kārtībā


foto;www.farming.lv
Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi projektu izmaiņām valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumam "Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana".

Saskaņā ar noteiktajām zvejas iespējām Baltijas jūrā 2020. gadam, Latvijai 25.–32. apakšrajonā paredzēts krass mencas zvejas samazinājums, kas negatīvi ietekmēs mencu zvejojošos Latvijas zvejas kuģu īpašniekus un zvejniekus. Tādēļ ir sagatavoti grozījumi noteikumos, atvieglojot atbalsta saņemšanas nosacījumus EJZF pasākumā “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”.

Turpmāk, ja atbalsta saņēmējam, kurš ir zvejas kuģa īpašnieks vai kurš, īstenojot projektu, ir veicis investīcijas zvejas produktu apstrādē, projekta uzraudzības laikā būtisku zvejas iespēju samazinājuma dēļ neizdosies sasniegt sasniedzamo rādītāju vērtību, Lauku atbalsta dienests varēs nepiemērot sankcijas par piešķirtā atbalsta atmaksu (proporcionāli nesasniegtajam apmēram).

Grozījumos arī paredzēts pēc projekta īstenošanas sasniedzamo rādītāju sarakstu papildināt ar jaunu rādītāju, ko pretendents varēs izvēlēties, bet kas nebūs saistīts ar produkcijas apjoma vai apgrozījuma procentuālu palielinājumu – atbalsta pretendents, īstenojot projektu, varēs radīt jaunus vai uzlabotus produktus, pakalpojumus vai procesus.

Saistībā ar atbalstu par zvejas kuģa dzinēju nomaiņu, pēc noteikumu stāšanās spēkā zvejas kuģim pirms projekta iesnieguma iesniegšanas būs jābūt iekļautam ZM zvejas kuģu sarakstā vismaz divus gadus iepriekšējo piecu gadu vietā.

Vairāk informācijas par noteikumu projektu varat gūt Ministru kabineta tīmekļa vietnē – noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 20. oktobra noteikumos Nr. 605 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumam “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”””. Noteikumu projekts vēl jāapstiprina valdībai.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

novembris 2020
P O T C P S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums