Ar jaunu e-veselības risinājumu piedāvā drošas attālinātas ārstu konsultācijas


public. foto
Latvijā izstrādāts inovatīvs risinājums medicīnas iestādēm, lai nodrošinātu uzticamu iedzīvotāju identificēšanu un operatīvas speciālistu konsultācijas un palīdzību. Drošā, vienotā vidē iedzīvotāji varēs pieteikties un saņemt attālinātās ārstu konsultācijas, kā arī norēķināties par tām.

No nākamās nedēļas Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja pierakstīties pie ārsta, izmantojot veselības portālu datamed.lv, saņemot arī attālinātas ārstu konsultācijas. Tāpat plānots, ka, izmantojot jauno platformu, nākamnedēļ būs iespējams pieteikties pie speciālistiem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un LOR klīnikā. Ārsti attālināti vienotā vidē varēs noformēt nosūtījumus citiem speciālistiem, norīkot laboratoriskiem izmeklējumiem, saņemt rezultātus, izrakstīt darba nespējas lapas, e-receptes.

Ārkārtas situācijā ārsti ar pacientiem sazinās dažādos tiešsaistes komunikācijas rīkos, tālruņos, e-pastos. Problēma ir ne tikai nepieciešamā laika atrašana, ko veltīt katram pacientam, bet arī pacienta identifikācija, ko nav iespējams veikt attālināti, strādājot tik saspringtā režīmā. Ārstniecības iestādēm inovatīvais risinājums palīdzēs precīzi identificēt pacientu un uzreiz iepazīties ar tā pieejamo medicīnas vēsturi.

Jaunais pakalpojums būs pieejams ikvienai medicīnas iestādei Latvijā, vienojoties par sadarbību ar risinājuma izstrādātājiem – Datamed un SmartMedical.

“Šobrīd telemedicīnai ir kritiski svarīga loma, lai maksimāli samazinātu slogu mūsu veselības sistēmai. Tas ir laiks, kad iedzīvotājiem bieži nav citu variantu, kā sazināties ar ārstu. Medicīnas nozare šīs sociālās distancēšanās rezultātā pieredzēs milzīgas pārmaiņas. Piemēram, sapratīsim, cik daudz un ko var darīt attālināti arī pēc krīzes, normālos apstākļos, nenoslogojot medicīnas iestādes klātienē. Valstij ir jārada apstākļi attālinātu konsultāciju veikšanai un apmaksai līdzīgi kā klātienes konsultācijām. Privātais sektors tam ir gatavs,” uzsver Datamed valdes priekšsēdētājs Normunds Ančupāns.

“Laikā, kad jāievēro sociālā distancēšanās, attālinātās medicīnas pakalpojums noteikti ir risinājums, taču vienlaikus jānodrošina palīdzība gan pacientiem, gan jārūpējās par darbinieku drošību. Mēs ceram, ka, pieslēdzot šo pakalpojumu, mūsu klīnikas pacienti saņems nepieciešamo palīdzību,” norāda LOR Klīnikas vadītāja Romēna Namniece.

“Latvijā ir pieejama visa lielām slimnīcām un mazām ārstu praksēm piemērota infrastruktūra un risinājumi, lai jau šobrīd veiksmīgi nodrošinātu attālinātu medicīnas pakalpojumus. Operatīvi atrisinot dažas nianses, mēs esam gatavi nodrošināt pakalpojumu tiešsaistē visiem veselības aprūpes sistēmā iesaistītajiem - pacientiem, ārstiem, valstij, nodrošinot integrāciju ar dažādajām sistēmām,” skaidro Blue Bridge Technologies valdes priekšsēdētājs Jānis Rancāns

Lai pieslēgtos Datamed sistēmai un saņemtu ārsta konsultāciju, pacientam būs jāizmanto autentifikācijas rīki un jāveic pakalpojuma apmaksa internetbankā vai izmantojot kredītkarti. Attālināto ārsta konsultācijas cenu noteiks katra ārstniecības iestāde individuāli atbilstoši savai cenu politikai, kā arī NVD valsts apmaksāto pakalpojumu cenrādim, ja nepieciešamos pakalpojumus apmaksās valsts.

6 soļi, kā rīkoties pacientam, lai saņemtu attālinātu ārsta konsultāciju:

1.     Pacients autorizējas DATAMED portālā ar internetbanku vai e-parakstu

2.      Pacients izvēlas savu ģimenes ārstu vai citu speciālistu

3.     Pacients piesaka attālināto konsultāciju un veic pakalpojuma apmaksu, ja tā ir maksas konsultācija

4.     Ģimenes ārsts vai izvēlētais speciālists saņem informāciju ar pacienta pieteikumu (pacienta dati, tālruņa numurs )

Ārsts atzvana pacientam (balss vai video abiem ērtā rīkā) un sniedz konsultāciju

Ārsts, izmantojot SmartMedical sistēmu (pieteikties: http://bit.ly/smartmedical), sagatavo nepieciešamo dokumentāciju (e-recepti, darbnespējas lapu, izrakstu/nosūtījumu utt.),  informējot par to pacientu.

Šie dokumenti turpmāk pieejami līdz ar pārējo pacienta medicīnisko informāciju DATAMED sistēmā, pacienta vai ārsta datorā.

DATAMED SIA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums