Uzmanību: 7. novembrī daudzi mediķi protesta akcijas dēļ atcels pieņemšanas

7. novembrī mediķi plāno protesta akciju "Viena diena bez ārstniecības personas", tādējādi valdībai pieprasot apsolīto algu pieaugumu. Daudzi ārsti šajā dienā atcels pieņemšanas.

Rīgas 1. slimnīca

Kā informē Rīgas 1. slimnīca, līdz pirmdienai 4. novembrim Rīgas 1.slimnīcas personāldaļā saņemti 167 darbinieku iesniegumi par bezalgas atvaļinājumu akcijas dienā. Tas ir aptuveni 32,9 % no slimnīcā strādājošo ārstniecības personu skaita.

Tāpat slimnīca informē, ka ceturtdien, 7. novembrī Rīgas 1.slimnīcā konsultācijas, diagnostiskie izmeklējumi un ārstniecības pakalpojumi pacientiem netiks sniegti:

  • Dermatoloģijas un STS klīnikā,
  • Ķirurģijas klīnikā (izņemot 2 nodaļas),
  • Anestezioloģijas, intensīvās terapijas un sāpju klīnikā,
  • Operāciju blokā,
  • Kardioloģijas un internās medicīnas klīnikas trīs nodaļās, Aferēzes centrā,
  • ginekoloģijas nodaļā,
  • endoskopijas nodaļā,
  • arodveselības nodaļā,
  • daļēji notiks pacientu ambulatorās konsultācijas poliklīnikās Bruņinieku un Šarlotes,
  • Diagnostiskās radioloģijas klīnikā tiks veikti tikai magnētiskās rezonanses izmeklējumi.

Klientu apkalpošanas nodaļa ir apzinājusi un pārcēlusi pierakstus pacientiem, kuru plānveida konsultācijas vai izmeklējumus skar izmaiņas, sakarā ar ārstniecības personu protesta akciju. Neskaidrību gadījumā slimnīca lūdz zvanīt pa reģistratūras tālruni +371 67366323, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00.

Rīgas 1. slimnīcas mediķi aicina uz sapratni un atbalstu mediķiem, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem.

“Rīgas veselības centrs”

Savukārt lielākā daļa “Rīgas veselības centra” ārstu turpinās darbu ierastajā režīmā. Kā skaidro centra pārstāve Guna Zvirbule, strādās gan ģimenes ārsti, gan speciālisti, gan dežūrārsti. Visas pieņemšanas noritēs pēc plāna.

Rīgas Dzemdību nams

7. novembrī plānotā mediķu protesta akcija “ Diena bez ārstniecības personas” dzemdību palīdzības apjomu vai kvalitāti Rīgas Dzemdību namā neietekmēs.

Tā kā dzemdību palīdzība ir neatliekamā medicīniskā palīdzība, tā Dzemdību namā tiks nodrošināta parastajā apjomā, un pacientes var justies droši, ka personāls darīs visu, lai katra bērniņa pasaulē nākšana būtu pēc iespējas mierīga, droša un priecīga.

Tomēr plāna operatīvā dzemdību palīdzība 7.novembrī netiks veikta – plānveida operācijas šajā datumā šobrīd netiek nozīmētas.

Rīgas Dzemdību nama vadība atbalsta protesta akcijas mērķus un darbinieku dalību protesta akcijā, arī Dzemdību nama ārstniecības un ārstniecības atbalsta personas ir aktīvi iesaistījušies protesta akcijas organizēšanā.

Valdes priekšsēdētāja Santa Markova pauž atbalstu protesta akcijas dalībniekiem, īpaši uzteicot jaunos ārstus, kuru neatlaidība, atklātība un drosme nesamierināties ar solījumu nepildīšanu ir viens no galvenajiem akcijas virzītājspēkiem. “Mediķu atalgojuma paaugstināšana ir visas veselības aprūpes sistēmas uzlabošanas būtiskākā sastāvdaļa pašreizējā cilvēkresursu krīzes situācijā. No tā sekmīgas risināšanas ieguvēja būs sabiedrība un veselības aprūpes kvalitāte kopumā,” sacīja daktere Markova.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums