Aicina pievienoties brīvprātīgo kustībai, kuri palīdz ar vēzi slimiem pacientiem Latvijas Onkoloģojas centrā!

Jau trešo gadu uz Latvijas Onkoloģijas centru pie pacientiem dodas brīvprātīgie no biedrības "Svētās Ģimenes Māja". Brīvprātīgie ir blakus smagajā atveseļošanās posmā, lai uzklausītu, mierinātu, palasītu grāmatu, izvestu pastaigā. Biedrības "Svētās Ģimenes Mājas" brīvprātīgo saimē šobrīd ir 80 voluntieri, bet pacientu slimnīcā kļūst vairāk, un cilvēku, kuri varētu atbalstīt, aizvien vēl pietrūkst. Tāpēc Biedrība uzsāk pēc skaita jau ceturtās grupas brīvprātīgo apmācības. 

Latvijas Televīzijas raidījumu vadītāja Ramona Salmiņa iesaistījās brīvprātīgo kustībā pirms trim gadiem. Ramona apmeklē smagi slimus cilvēkus Paliatīvajā nodaļā. Slimnīcas medicīnas personāls vienmēr priecājas par enerģijas pilno un smaidīgo jaunieti, un iesaka kuram slimniekam šobrīd visvairāk ir vajadzīgs atbalsts.
Ramona saka, ka “tikšanās ar slimniekiem neiztukšo, bet gluži otrādi, pēc ciemošanās slimnīcā jūtos piepildīta un gandarīta, ka varēju palīdzēt”.

Projekta vadītāja Saiva Luste stāsta, ka trīs gadi paskrējuši vēja spārniem. Pirms trim gadiem dzimusī ideja - izveidot brīvprātīgo kustību Latvijas Onkoloģijas centrā īstenojās. Šie cilvēki pelnījuši visus pasaules dārgumus - par to, ka savu brīvo laiku,  kurš ir katram no mums ir  visdārgākais, velta slimības skartajiem cilvēkiem.  Ir blakus, uzklausa un drūmajā ārstēšanas procesā, kaut nedaudz, ienes gaismas un cerību stariņu Šis svētais mīlestības darbs nebūtu iespējams bez Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas administrācijas un personāla atbalsta. Pateicamies biedrības “Svētās Ģimenes Māja” valdes priekšsēdētājam Andrim Kravalim, sociālo projektu kuratorei Inesei Šveklei, RD Labklājības departamentam, Ziedot.lv un Latvijas Valsts Mežu projektu finansiālajam atbalstam. Un, protams, lielākais paldies brīvprātīgajiem!

Šogad apmācības uzsāksim 2. maijā. Apmācības notiks ”Svētās Ģimenes Mājā”, Klostera ielā 5 Rīgā.

13. maijā Latvijas Onkoloģijas centrā, 15. un 17. maijā apmācības noslēgsie ar individuālajām intervijām un brīvprātīgā darba līgumu noslēšanu.

Brīvprātīgos nodrošina ar darba apģērbu, darba apliecībām, sedz transporta izdevumus. Tiek organizētas ikmēneša tālākapmācības, supervīzijas, pašpalīdzības atbalsta grupas, integratīvie pieredzes apmaiņas pasākumi. Šogad Biedrība plāno iesaistīties smagi slimu pacientu atbalstā arī citās slimnīcās.

Pieteikties apmācībām, aizpildot anketu, kuru atradīsiet: http://svgimenesmaja.lv/pieteiksanas-veza-pacientu-atbalsta-projektam, un nosūtot uz e-pastu: gimenesmaja@gmail.com

Projekta vadītāja Saiva Luste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums