"Basketball without borders": nometne finišē, talantu karjeras turpinās


Latvia public.foto
Trešdien, 12. jūnijā Elektrum Olimpiskajā centrā noslēdzās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) un Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotā 18. "Basketball Without Borders" (BWB) jauno talantu nometne, kurā piedalījās 40 puiši un 24 meitenes līdz 17 gadu vecumam no visas Eiropas.

Nometnes pēdējā dienā dalībnieki aizvadīja miniturnīru izšķirošās spēles, noskaidroja labākos trīspunktu metējus un aizvadīja Zvaigžņu spēles, bet noslēguma ceremonijā balvas saņēma spēlētājas un spēlētāji, kuri bija izcēlušies dažādās aktivitātēs.

Par labākajiem trīspunktu metējiem kļuva krievs Pāvels Savkovs (Pavel Savkov) un dāniete Alberta Rimdāla (Alberte Rimdal), bet  nometnes vērtīgākajiem spēlētājiem (MVP) tika atzīti igauniete Anna Greta Asi (Anna Gret Asi) un francūzis Juhans Begarins (Juhann Begarin).

“Basketball Without Borders” Zvaigžņu spēlēs piedalījās arī divi Latvijas basketbolisti.

“Esmu ļoti priecīga par šo lielisko iespēju iegūt jaunu pieredzi,” atzīst Liepājas Sporta spēļu skolas audzēkne Līna Loceniece. “Īpaši noderīgas bija nodarbības basketbola tehnikas elementu “stacijās” pieredzējušu spēlētāju un treneru vadībā. Uzdevumi bija ļoti interesanti.”

“Lieliska iespēja uzzināt ko jaunu un mācīties gan no cilvēkiem ar NBA pieredzi, gan vienam no otra,” piebalso BJBS “Rīga/DSN” audzēknis Spānijas kluba Badalonas “Joventut” junioru komandas spēlētājs Krišs Helmanis. “Uzzināju sīkas uzmanības, detaļas, kuras palīdzēs laukumā kļūt labākam.”

NBA kluba “New Orleans Pelicans” spēlētājs Dairis Bertāns: “Bija ļoti interesanti klātienē iepazīt Eiropas talantīgākos jaunos basketbolistus un dot viņiem kādus padomus, kas, cerams, palīdzēs viņiem attīstīties. Būs interesanti sekot, kā attīstīsies viņu karjeras.”

Ar jaunajiem basketbolistiem strādāja NBA kluba “Dallas Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails (Rick Carlisle), NBA klubu treneri Džamals Mozlijs (Jamahl Mosley; “Dallas Mavericks”) un Pablo Pridžioni (Pablo Prigioni; “Brooklyn Nets”), kā arī NBA Maikls Rafins (Michael Ruffin; “New Orleans Pelicans”) un nometnes fiziskās sagatavotības treneris Keisijs Smits (Casey Smith; “Dallas Mavericks”). Nometnes direktori bija Patriks Hants un Marins Sedlāčeks (Marin Sedlaček; “Philadelphia 76ers”, Serbija).

Nometnes darbā bija iesaistīti bijušie un esošie NBA spēlētāji Anete Jēkabsone-Žogota, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs, Kristaps Porziņģis, Dekers (Sam Dekker; “Washington Wizards”), Džonatans Aizeks (Jonathan Isaac; “Orlando Magic”) un Rafaela Maskiadri (Raffaela Masciadri;  “LA Sparks”, Itālija), kā arī bijušās Latvijas valstsvienības spēlētājas Gunta Baško un Liene Jansone.

Uz nometni uzaicināti bija  arī Latvijas jaunie basketbolisti Madlēna Ģērķe (BJBS “Rīga/Jugla”), Vanesa Jasa (BK “Kolibri”), Kristiāna Kulačkovska (Saldus), Marta Daniela Leimane (BK “Kolibri”), Līna Loceniece (Liepājas SSS), Krišs Helmanis (BJBS “Rīga/DSN”), Rodijs Mačoha (Liepājas SSS) un Toms Skuja (BJBS “Rīga/Rīdzene”).

Seko “BWB” izmantojot Hastag #BWBEurope Facebook, Twitter un Instagram.

Matīss Stasjuns
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums