Skujiņš finišē 26. vietā leģendārajā "Liege – Batogne – Liege" klasikā


Skujins_Toms public. foto
Svētdien Beļģijā notiekošajā prestižajā un vēsturiskajā pasaules tūres klasikā "Liege – Bastogne Liege" Toms Skujiņš 175 dalībnieku konkurencē finišēja cienījamajā 26. vietā. Mūsu sportists arī ieguva 20 UCI pasaules ranga punktus.

Sezonas ceturtais riteņbraukšanas monuments, “Liege – Bastogne – Liege” velobrauciens, ko pamatoti dēvē arī par prestižāko Ardēnu klasiku svētdien risinājās pa Beļģijas paugurainajiem ceļiem. Prestižajā pasules tūres klasikā, kas notika jau 105. reizi, dalībnieki veica 256 kilometru garu distanci. Trasē tika iekļauti 11 vērā ņemami kāpumi, no kuriem virkne bija garāki par 1 kilometru, bet stāvuma pakāpe pārsniedza 10 procentus.

Latvijas šosejas riteņbraucēji varēja turēt īkšķus par Tomu Skujiņu (“Trek – Segafredo”), kurš nedēļu iepriekš finišēja cienījamajā 23. vietā “Amstel Gold Race” velobraucienā. Šajā reizē Tomam no komandas tika dota iespēja sevi apliecināt cīņā par augstu vietu arī finišā. Laika apstākļi šajā reizē riteņbraucējus nelutināja. Ārā valdīja ļoti vēsi un lietaini laika apstākļi.

Interesantākie notikumi sākās, kad līdz finišam bija atlikuši 64 kilometri, kad no vadošās grupas ar Skujiņu tās sastāvā atrāvās igaunis Tanels Kangerts (“EF Education”) un “Astana” komandas riteņbraucējs Oskars Freile. Vēlāk gan abi tika panākti. Peletonā kontroli uzņēmās “Astana” riteņbraucēji, kuru līderis bija Jabobs Fūglsangs.

15 kilometrus pirms finiša dānim izdevās atrauties kopā ar Maiklu Vudsu (“EF Education”) un Davidu Formolo (“Bora – hansgrohe”). Turpinājumā spēki un meistarība vairāk bija Fūglsangan, kurš ieguva solo vadību. Sekoja Formolo, bet Vudsu jau bija panākuši sekotāji ar Vinčeso Nibali priekšgalā.

Nevienam dāņa Fūglsanga pozīcijas apdraudēt līdz finišam tā arī neizdevās. Olimpiskais vicečempions svinēja skaistu un godam pelnītu triumfu. Trasē viņš pavadīja 6 stundas 37 minūtes un 37 sekundes. Otro vietu ieguva Formolo (+00:00:27), bet trijnieku noslēdza Maksimilians Šahmans (abi “Bora – hansgrohe”), kurš uzvarētājam piekāpās par 57 sekundēm.

Toms Skujiņš bija labākais no Baltijas valstu riteņbraucējiem, kā arī ieņēma augstāko pozīciju starp “Trek – Segafredo” vīriem. Latvietim finišā 175 dalībnieku konkurencē cienījamā 26. vieta. Fūglsangam Tomam zaudēja 2 minūtes un 9 sekundes. Carnikavietis arī ieguva 20 UCI pasaules ranga punktus.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli