LLPA: Lielajās pilsētās pašvaldības policija strādā pastiprinātā režīmā

Latvijas lielajās pilsētās pašvaldības policijas vienības, līdztekus sabiedriskās kārtības uzraudzībai, kontrolē valdības rīkojuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ievērošanu, pārrauga pašizolēšanās nosacījumu izpildi un ierobežo nekontrolētu iedzīvotāju pulcēšanos sabiedriskajās vietās. Tā liecina Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) apkopotā informācija.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija uzrauga sabiedrisko kārtību gan pie Daugavpils Reģionālās slimnīcas, gan arī Covid-19 analīžu nodošanas punktā pie Daugavpils Olimpiskā centra. Tāpat atpūtas un tirdzniecības vietās tiek kontrolēta valdības rīkojuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ievērošana, sniegtas atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem un skaidrots, kā pareizi jārīkojas. Tiek veikti arī preventīvie pasākumi, lai iedzīvotājiem skaidrotu nepieciešamību ievērot sociālo distancēšanos, ka arī ierobežota neorganizēta pulcēšanās.

Jelgavas pašvaldības policija, saņemot ziņas par iespējamiem iedzīvotāju pašizolācijas vai karantīnas nosacījumu pārkāpumiem, nodod informāciju Valsts policijai (VP). Pašvaldības policijas darbinieki, kas dodas izsaukumos vai kontaktējas ar iedzīvotājiem, ir nodrošināti ar sejas maskām, bet dienesta automašīnās ir pieejamas dezinficējošās salvetes. Pašvaldības policijas ēkā ir izvietoti trauki ar dezinfekcijas šķīdumiem, un darbiniekiem tiek regulāri atgādināts par nepieciešamību veikt regulāru roku dezinficēšanu.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija ir izvietojusi stacionāru posteni pie Covid-19 mobilā analīžu ņemšanas punkta Jēkabpils Sporta namā. Aizvadītās nedēļas laikā tika apsekoti lielveikali, tirdzniecības centri un cilvēku pulcēšanās vietas, kā arī veiktas pārrunas ar iedzīvotājiem un skaidrojošais darbs. Par iespējamiem ārkārtas stāvokļa nosacījumu pārkāpumiem pašvaldības policija informē VP.

Arī Jūrmalas pilsētas pašvaldības policija strādā ciešā sadarbībā ar VP, īpašu uzmanību pievēršot valstī noteikto ierobežojumu uzraudzīšanai un kontrolei.  Pastiprināti tiek apsekotas publiski pieejamas vietas, un cilvēki tiek aicināti ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus.

Liepājas pilsētas pašvaldības policija sadarbojas ar Valsts policiju, apseko Liepājas pilsētas teritoriju, informē cilvēkus un brīdina par valsts izdoto noteikumu ievērošanu. Tāpat ir veikts kopīgs reids ar VP darbiniekiem, apsekojot dzīvesvietas tām personām, kurām jāievēro pašizolācijas režīms. Liepājas pašvaldības policija sadarbībā ar VP uzrauga sabiedrisko kārtību pie Covid-19 analīžu telts stadionā “Olimpija”, veic dežūras prāmju ostā un lidostā, kā arī sniedz atbalstu no prāmjiem nobraukušo automašīnu konvojēšanā. Liepājas pašvaldības policijas darbinieki ir  nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem un aizsarglīdzekļiem.

Rīgas pilsētas pašvaldības policija sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Kartības policiju veic izklaižu vietu, restorānu, diskotēku u.c. objektu apsekošanu, kontrolējot darba laika ierobežojumus. Papildus tam tiek uzraudzīta sabiedriskā kārtība un distancēšanās nosacījumu ievērošana sociālo pakalpojumu sniegšanas vietās, piemēram, zupas virtuvēs un silta ēdiena izsniegšanas vietās mazaizsargātajiem iedzīvotājiem. Rīgas pašvaldības policija arī apseko pašvaldības stadionus un bērnu atpūtas un rotaļu laukumus, kur ierobežota iedzīvotāju atrašanās. Konstatējot personu atrašanos slēgtajās teritorijās, tiek izsaukta VP, lai izvērtētu, vai nav pārkāpti valdības noteiktie ierobežojumi. Šobrīd ir atcelti visi veicamie preventīvie, izglītojošie un citi pasākumi, RPP strādā tikai reaģēšanas režīmā, reaģējot uz informāciju par tiesību aizskārumiem. Ziņas par iespējamiem personu pārkāpumiem nekavējoties tiek nodotas VP dežūrdaļai.

Valmieras pilsētas pašvaldības policija strādā ciešā sadarbībā ar VP. Saņemot informāciju par to, ka persona pārkāpj pašizolēšanās nosacījumus, pašvaldības policijas patruļa uz vietas pārbauda informāciju, pieņem no pieteicēja paskaidrojumu, ka arī viņu iepazīstina ar valdības noteiktajiem ierobežojumiem un administratīvo un kriminālatbildību pārkāpumu gadījumā, fiksējot to patruļdarbinieka  tērpā iestrādātajā videokamerā. Ja tiek saņemts jau atkārtots pieteikums par vienu un to pašu personu, tiek ziņots VP, kura vainīgajai personai sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu. Tāpat Valmieras pašvaldības policija izrauga, lai pie veikaliem vai citās vietās nepulcējas cilvēki.

Par LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomiskajā, saimnieciskajā un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils un Valmiera.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 2122232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums