59% mājsaimniecību veido uzkrājumus


Zane Kaktiņa public.foto
Vairāk kā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju veido uzkrājumus, liecina nozares apskata "Maxima mazumtirdzniecības kompass" aptaujas dati. Visvairāk respondentu (59,4%), neatkarīgi no vecuma grupas, uzkrājumus veido neparedzētu izdevumu segšanai (+4,5% pieaugums pret iepriekšējo gadu).

Salīdzinot respondentu atbildes ar iepriekšējiem periodiem, pēdējā gada laikā par 3,9 procentpunktiem pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri uzkrājumus veic bez konkrēta mērķa, jo paliek brīvi līdzekļi. Savukārt par 1,7 procentpunktiem palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri veido iekrājumus vecumdienām.

Zane Kaktiņa, “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta vadītāja, norāda: “Aptaujas ietvaros novērojām, ka iedzīvotāju vidū mainījušies īpatsvari mērķiem, kam paredzēti naudas uzkrājumi. Mazāka nozīme salīdzinājumā̄ ar iepriekšējiem periodiem ir tādiem mērķiem kā “nebaltai dienai”, kas, visticamāk, saistīts ar drošāku sajūtu par nākotnes ekonomisko situāciju.”

Iedzīvotāji arī retāk veic uzkrājumus kādam konkrētam dārgākam pirkumam. Šī mērķa īpatsvars visvairāk samazinājies gados jaunākajiem respondentiem, kuri savus iekrājumus novirza citiem mērķiem, piemēram, konkrētam pakalpojumam (veselībai/izglītībai) vai notikumam (kāzas/ceļojums). Gados jaunākie respondenti sākuši vairāk krāt naudu tieši ceļošanai.

Par nozares apskatu „Maxima mazumtirdzniecības kompass”

„Maxima mazumtirdzniecības kompass” ir visaptverošs mazumtirdzniecības nozares apskats, kurā mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” eksperti ir snieguši savu vērtējumu par situāciju mazumtirdzniecībā un tās attīstības tendencēm nākotnē. Apskats tapis, balstoties uz „Maxima Latvija” datiem, kā arī piesaistot nozares labākos pētniekus no tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un izmantojot datus no Centrālās statistikas pārvaldes, Eurostat un citiem avotiem.

 

SIA "Maxima Latvija"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums