Iedzīvotājus aicina uz Lieldienu pasākumiem Rīgā


foto;vinnews.ru
Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt koncertus, sarīkojumus ģimenēm ar bērniem, Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos, folkloru kopu un dejotāju piedalīšanos. Pasākumi notiks dievnamos, kultūras centros, muzejos, parkos un laukumos Rīgas centrā un apkaimēs, piedāvājot apmeklētājiem svētkus kā garīgās, tā arī tautiskās noskaņās.

Lieldienu pasākumi kristīgā noskaņā sāksies 19. aprīlī ar Ekumenisko krusta ceļu, kas sāksies plkst. 12.00 pie Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles. Lieldienu garīgo gaisotni galvaspilsētā varēs baudīt vairākos koncertos, kuri notiks Rīgas dievnamos. Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs Džovanni Batistas Pergolēzi kantāte „Stabat Mater”. Latvijas Universitātes pūtēju orķestris kopā ar vairākiem koriem muzicēs koncertā „Lux Aeterna”, kas notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā, bet baroka orķestra „Collegium Musicum Riga” un solistu izpildījumā Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā klausītāji varēs dzirdēt Johana Sebastiana Baha un Džovanni Batistas Pergolēzi skaņdarbu „Stabat Mater”. Orķestris „Rīga” aicina uz Lielās Piektdienas koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kas ir viens no Pavasara festivāla „Windstream” notikumiem. Latvijas Universitātes senās mūzikas ansamblis „Canto” kopā ar solistiem aicina uz Fransuā Kuperēna mūzikas atskaņojumu Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā. 20. aprīlī iedzīvotāji gaidīti Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, kur skanēs Klusās Sestdienas psalmi.

21. aprīlī Rīgas vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā skanēs koncerts „Augšāmcelšanās”, bet Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts „Musica Festiva”. Savukārt Otrajās Lieldienās, 22. aprīlī, Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā būs iespēja dzirdēt Lieldienu motetes.

Vairākos Lieldienu svētku pasākumos īpaši gaidīti bērni. Lieldienu radošās darbnīcas darbosies Rīgas Porcelāna muzejā, savukārt izšūpoties būs iespēja laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā. Piedalīties Lieldienu tradicionālajos rituālos, dziedāt, līdzdarboties dažādās aktivitātēs un meistardarbnīcās, vērot priekšnesumus varēs Kultūras pils „Ziemeļblāzma” pasākumā „Lieldienu jampadracis”, kā arī VEF Kultūras pilī pasākumā „Kas šo Lieldienu iešūpoja?”. Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems” bērni gaidīti pasākumā „Zaķim pa pēdām”.

Lieldienu koncerti un svētkiem veltīti pasākumi notiks arī Āgenskalna tirgū, Kultūras centrā „Mazā ģilde”, Mūzikas namā „Daile”, kinoteātrī „K. Suns” un muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”.

Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu, pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv

Lieldienu pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums