400 tūkstoši iesniegumu gadā: ar kādiem jautājumiem rīdzinieki vēršas pie "Rīgas satiksmes"?


foto;Player FM
Katru mēnesi uzņēmums "Rīgas satiksme" saņem vairāk kā tūkstoti elektronisko un parasto vēstuļu, tūkstošiem zvanu un jautājumu sociālajos tīklos. Rīga.lv noskaidroja, par ko tiek uzdoti jautājumi, par ko cilvēki sūdzas, izsaka pateicības vai uzslavē, cik bieži pilsētas sabiedriskā transporta klienti iesniedz savus piedāvājumus un kādos gadījumos iedzīvotāji paliek bez atbildēm.

Kādi piedāvājumi pienāk no klientiem?

Cilvēks invalīdu ratiņos katru dienu vienā un tajā pašā laikā dodas ar sabiedrisko transportu no Pļavniekiem uz Āgenskalnu. Viņam ir svarīgi, lai norādītajā laikā un konkrētajā maršrutā kursētu tieši zemās grīdas sabiedriskais transports. Šāds priekšlikums tiks ņemts vērā.

Baltoties uz saņemtajiem priekšlikumiem, ir atklāti divi jauni autobusu maršruti – 58., kas, apbraucot centru, caur Vairoga ielas pārvadu savieno Purvciemu un Vecmīlgrāvja galu, un 60., kas, jau atkal – apbraucot centru – caur Dienvidu tiltu savieno Ziepniekkalnu un Ķengaragu.

Jāatceras par to, ka, izskatot jebkuru piedāvājumu, tiek ņemta vērā arī ekonomiskā situācija, lai īstenotu noteiktus jaunievedumus. Ir gadījumi, kad lūdz, piemēram, par papildu sabiedriskā transporta pieturām un iesūta teju tūkstoš iesniegumu. Ja šis piedāvājums ir nepamatots, tad ar “balsu” daudzumu tāpat nekas netiks panākts, bet ir gadījumi, kad, balstoties uz vienu iesniegumu, tiek ieviestas izmaiņas, piemēram, konkrēta maršruta kursēšanas sarakstā.

Kā nosūtīt iesniegumu?

2018. gadā uzņēmums “Rīgas satiksme” saņēma 400 tūkstošus iesniegumu. Lauvas tiesa – vairāk kā 90% - ir iedzīvotāju jautājumi, kuriem ir informatīvs raksturs, piemēram – “cikos gaidāms nākamais autobuss?”, “no kurienes līdz kurienei es varu aizbraukt ar noteiktu autobusu?”, “kādu biļeti man iegādāties un kur es to varu izdarīt?”. Uz šādiem iesniegumiem uzņēmums atbild uzreiz. Nereti ziņo arī par aizdomām par problēmām ar transporta darbību. Arī uz šādiem iesniegumiem reaģē operatīvi.

Savukārt 7% no kopējā iesniegumu skaita ir sūdzības, 0,5% - pateicības, un vēl 0,5% - piedāvājumus. Atbildes sagatavošana uz šādiem iesniegumiem var aizņemt līdz pat vienam mēnesim.

Katra vēstule vai ziņojums sociālajos tīklos tiek reģistrēts vienotā informācijas sistēmā un vēl nav bijis tāds gadījums, kad konkrēta cilvēka pieteikums būtu pazaudēts. Pēc iesniegumu reģistrācijas informācijas centra operatori tos apstrādā un sašķiro pa tematiem, pēc tam nosūta konkrētajai uzņēmuma nodaļai. Ja runa ir par kontrolieriem vai vadītājiem, tad pie iesnieguma pievieno video, kurus arī apstrādā informācijas centra darbinieki.

Starp citu, pēc tam, kad pie kontrolieru apģērba pārstāts piestiprināt videokameras, ir samazinājies sūdzību skaits par kontrolieru darbu un konfliktu starp pasažieriem un kontrolieriem ir mazāk.

Ja sabiedriskā transporta lietotājiem ir sūdzības un viņi par kaut ko vēlas ziņot, tas jādara pēc iespējas ātrāk! Jo videoieraksti par sabiedriskā transporta salonā notiekošo tiek glabāti tikai no 3 līdz 5 dienām. Pēc tam iepriekšējo dienu video faili tiek pārrakstīti. Tāpat ir svarīgi norādīt precīzu laiku, datumu, maršrutu un autobusa, trolejbusa vai tramvaja, kurā noticis tas, par ko tiek ziņots, borta numuru, lai “Rīgas satiksmes” informācijas centra operatori varētu atrast konkrēto video.

 “Kad pienāk sūdzība, kurā norādīts, ka 12. trolejbuss kavē vai kāda tramvaja vadītājs ir bijis rupjš, mēs ar šādu iesniegumu neko nevaram darīt. Bet ir jāsaprot, ka uz līnijas kursē ļoti liels transportlīdzekļu skaits un atrast konkrēto tramvaju, kurā kāds pret jums ir bijis rupjš, ja netiek sniegta nekāda papildu informācija, ir ļoti grūti. Tas pats attiecas uz pateicībām – lai konkrētais vadītājs saņemtu jūsu uzslavu vai pateicību par to, ka viņš kādu ir pagaidījis pieturā, viņš ir jāidentificē,” atzīmē “Rīgas satiksmes” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča – Feldmane.

Savus iesniegumus un piedāvājumus uzņēmumam “Rīgas satiksme” var nosūtīt sociālajos tīklos Facebook un Twitter, sūtot uz elektroniskā pasta adresi info@rigassatiksme.lv, mājaslapā www.rigassatiksme.lv – sadaļā “Sazinies ar mums”, sūtot vēstuli uz adresi Rīga, Vestienas iela 35, LV-1035, vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8001919 (vispārēji jautājumi) un 8585 (jautājumi, kas saistīti ar autostāvvietām).

Jāņem vērā, ka, ja iesniegums/ piedāvājums/ sūdzība satur rupjības, uzņēmumam ir tiesības uz to neatbildēt.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

decembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 171819202122
23242526272829
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli