Rīdzinieki aicināti noslēgt jaunos atkritumu līgumus elektroniskā veidā


foto: reitingi.lv
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi pārtraukuši klientu apkalpošanu klātienē. Tāpēc, lai noslēgtu jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus, iedzīvotāji aicināti ar uzņēmumiem sazināties zvanot pa telefonu, elektroniskā veidā vai pa pastu.

Uzņēmums “Clean R”  aicina klientus Rīgā, kuriem šobrīd ir jāpārslēdz līgumi par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, darīt to elektroniski vai telefoniski, izmantot izdrukātas līguma kopijas un atsūtīt tās pa pastu, vai arī izmantot apmaksātas atpakaļ sūtāmas līguma formas, kas tiks nosūtītas visiem privātmāju iedzīvotājiem Rīgā “Clean R” apkalpošanas zonā jau šīs nedēļas laikā.

Iedzīvotāji un uzņēmumi pakalpojumus, informāciju  var saņemt telefoniski, zvanot uz 67111001, kā arī elektroniski mājas lapā www.cleanr.lv, sadaļā e-pakalpojumi un rakstot uz kc@cleanr.lv. Par aktuālo informāciju par CleanR pakalpojumu pieejamību informēs mājaslapā www.cleanr.lv, kā arī sociālajos tīklos.

Uzņēmums “Eco Baltia vide” informē, ka līgumu noslēgšanu ērti var veikt mājaslapā https://www.ecobaltiavide.lv/visi-pakalpojumi/ sadaļā “Klientiem”, izvēloties “Līguma noslēgšana”. Līguma noslēgšanu var pieteikt arī rakstot uz e-pastu info@ecobaltiavide.lv.

Pieteikt pakalpojumus un saņemt atbildes uz saviem jautājumiem iedzīvotāji aicināti mājaslapā, vai sazinoties ar klientu centru pa tālruni 8717 un e-pastu info@ecobaltiavide.lv . Zvanu centra darba laiks ir no plkst.9 līdz 17 katru darba dienu.

Uzņēmums “Lautus Vide” informē, ka iedzīvotāji un uzņēmumi pakalpojumus, informāciju  var saņemt telefoniski, zvanot uz 60000011, kā arī elektroniski mājas lapā  https://lautusvide.lv/  Tāpat mājaslapā var aizpildīt apsaimniekošanas līguma pieteikumu.

Jau vēstīts, ka no šā gada 20. maija Rīgā ieviesta jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība - turpmāk pilsēta sadalīta četrās zonās, kurās pakalpojumus nodrošinās uzņēmumi SIA „Clean R”, SIA „Eco Baltia vide” un Pilnsabiedrība „Lautus vide”.

Jaunie līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu līdz 19. maijam jānoslēdz visu nekustamo īpašumu īpašniekiem, pilnvarotajām personām, pārvaldniekiem un apsaimniekotājiem, kā arī valsts un pašvaldību iestādēm. Līgumus par atkritumu apsaimniekošanu daudzdzīvokļu namos slēgs māju apsaimniekotāji.

Atkritumu apsaimniekotāji tika izvēlēti atklātā konkursā. Noslēgtie līgumi paredz, ka 1. zonu (Centra rajons un Latgales priekšpilsēta) un 2. zonu (Kurzemes rajons) apkalpos SIA „Clean R”, 3. zonu (Zemgales priekšpilsēta) - pilnsabiedrība „Lautus Vide” un 4. zonu (Vidzemes priekšpilsēta un Ziemeļu rajons) -  SIA „Eco Baltia vide”.

Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem, maksa par sadzīves nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu būs:

{C}·        1. zona – EUR 13.34 (bez PVN), jeb EUR 16.14 (ar PVN) par 1 m3;

{C}·        2. zona – EUR 13.58 (bez PVN), jeb EUR 16.43 (ar PVN) par 1 m3;

{C}·        3. zona – EUR 10.02 (bez PVN), jeb EUR 12.12 (ar PVN) par 1 m3;

{C}·        4. zona – EUR 13.66 (bez PVN), jeb EUR 16.53 (ar PVN) par 1 m3.

Visi atkritumu apsaimniekotāji nodrošinās arī bioloģiski noārdāmo atkritumu dalīto vākšanu par atsevišķu maksu, kas ir zemāka nekā nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanai:

{C}·        1. zona – EUR 7.74 (bez PVN), jeb EUR 9.36 (ar PVN) par 1 m3;

{C}·        2. zona – EUR 8.00 (bez PVN), jeb EUR 9.68 (ar PVN) par 1 m3;

{C}·        3. zona – EUR 6.00 (bez PVN), jeb EUR 7.26 (ar PVN) par 1 m3;

{C}·        4. zona – EUR 10.39 (bez PVN), jeb EUR 12.57 (ar PVN) par 1 m3.

Lai noskaidrotu savu atkritumu apsaimniekošanas zonu un pakalpojuma sniedzēju, aicinām apmeklēt Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājas lapu vai sazināties ar zvanu centru, tālrunis: 67474700. Zvanīt aicinām darba laikā (pirmdien no plkst. 8.30 līdz 18.00, otrdien, trešdien un ceturtdien no plkst. 8.30 līdz 17.00 un piektdien no plkst. 8.30 līdz 16.00) vai rakstīt uz e-pastu: atkritumi@riga.lv .

Slēdzot līgumus, iedzīvotājiem būs iespēja izvēlēties sev piemērotāko atkritumu konteineru un nepieciešamo izvešanas biežumu, nodrošinot regulāru atkritumu izvešanu, ņemot vērā īpašumā radīto atkritumu daudzumu. Individuālajām dzīvojamām mājām atkritumi jāizved ne retāk kā reizi četrās nedēļās, ja dzīvojamā mājā dzīvesvietu deklarējušas ne vairāk kā divas personas un izvesto atkritumu daudzums mēnesī ir 120 litri neatkarīgi no atkritumu savākšanas veida, vai arī reizi divās nedēļās, ja dzīvojamā mājā dzīvesvietu deklarējušas vairāk nekā divas personas. Daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām atkritumi jāizved ne retāk kā reizi nedēļā, bet  nedzīvojamām ēkām, kurās tiek veikta saimnieciskā darbība (biroji, skolas, stacijas un citas tamlīdzīgas ēkas) – vismaz reizi četrās nedēļās. Saimnieciskās darbības veicējam, kura darbība ir saistīta ar pārtikas preču tirdzniecību, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu vai kas nodarbojas ar pārtikas produkcijas ražošanu vai apstrādi atkritumi jāizved vismaz reizi četrās nedēļās.

Esošie konteineri tiks saglabāti un laika gaitā nomainīti, ja tas būs nepieciešams. Papildus sadzīves nešķiroto atkritumu konteineriem, atkarībā no atkritumu apjoma vai sezonas, atkritumu apsaimniekotāji nodrošinās atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu, izmantojot atkritumu savākšanas maisus. To tilpumi būs vismaz 60 litri, maisi būs speciāli marķēti, ūdens necaurlaidīgi, ar celtspēju vismaz 10 kg. Maisu cena būs atbilstoša noteiktajai atkritumu apsaimniekošanas maksai. Iegādājoties šos maisus, atkritumu apsaimniekotājs maisus savāks vienlaikus ar konteinera iztukšošanu, ja tie būs novietoti blakus konteineram, un par maisa savākšanu netiks piemērota papildus maksa. Sezonālajiem klientiem, kuri izmantos tikai maisus bez konteineriem, to izvešana būs iepriekš jāpiesaka.       

No pakalpojuma sākšanas brīža visi atkritumu apsaimniekotāji nodrošinās arī bioloģiski noārdāmo atkritumu dalīto vākšanu par atsevišķu maksu, kas ir zemāka nekā nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanai.

Starp Rīgas pašvaldību un atkritumu apsaimniekotājiem noslēgtie līgumi paredz, ka divu gadu laikā Rīgā tiks izveidoti aptuveni 1050 dalīti vākto jeb šķiroto atkritumu savākšanas punkti, kā arī Rīgas pašvaldība tuvāko gadu laikā izveidos vismaz astoņus šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumus.

Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu ikviena iedzīvotāja pienākums ir iesaistīties pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, noslēdzot līgumu ar pašvaldības izvēlētajiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzējiem.

 

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums