Rīgā tiek atsāktas bezmaksas ciguna nodarbības


foto;https://www.ziemellatvija.lv/
No šodienas, 9. marta, Rīgā tiek atsāktas bezmaksas ciguna nodarbības, uz kurām tiek aicināti visi interesenti. Domājot par iedzīvotāju ērtībām, ir plānots, ka nodarbības notiks vairākās Rīgas pilsētas apkaimēs. Interesentus gaidīsim Rīgas centrā, Juglā, Purvciemā, Pļavniekos, Teikā, Latgales priekšpilsētā, Ziepniekkalnā, Imantā, Zolitūdē un Vecmīlgrāvī.

Ciguna nodarbības jau ceturto gadu tiek organizētas projekta „Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” gaitā.

Nodarbības vadīs Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas licencētas programmas “Ciguns-instruktors” (RD IKSD licence DIKS-17-318-ail) sertificētas instruktores. Pirms nodarbības obligāti jāpierakstās pie instruktorēm, jo vietu skaits grupās ir ierobežots.

Vairāk informācijas par nodarbību vietām un laikiem: www.veseligsridzinieks.lv, www.labsajuta.lv

Ciguna vingrošana ir Ķīnas medicīnas 5000 gadu senu un iedarbīgu zināšanu kompleksa sastāvdaļa. Vingrojumi ir ļoti vienkārši izpildāmi un neprasa īpašu sagatavotību, lokanību, priekšzināšanas vai vecuma ierobežojumu.

Pastāv uzskats, ka, ja cilvēks pareizi kustās, pareizi elpo un pareizi domā – viņa veselība uzlabosies. Šīs trīs lietas – Trīs Dārgumi – ir ķīniešu tradicionālās veselības veicināšanas sistēmas “Ci Gun” (tulk. no ķīniešu val. – ciguns) sastāvdaļas. Viens no ciguna pamata principiem ir darbs ar enerģiju “Ci” (tulk. no ķīniešu valodas - dzīvības spēks, enerģija) un “Gun” (tulk. no ķīniešu valodas – mērķtiecīgs darbs). Tātad,  “Ci Gun” – tas ir darbs ar dzīvības enerģiju.

Cigunam ir dažādi veidi – reliģiskais, kaujas un medicīniskais. Medicīnisko cigunu jau vairākas tūkstošgades veselības uzlabošanai praktizē Ķīnas un Dienvidaustrumāzijas iedzīvotāji. Mūsdienās tas ir kļuvis populārs arī Rietumu pasaulē – savas efektivitātes, drošuma un vieglās pieejamības dēļ. Latvijā ar medicīnas cigunu profesionāli nodarbojas Latvijas Austrumu vingrošanas asociācija.

Latvijas kontekstā ciguna metodi saprotam kā atveseļošanas vingrošanu, atbrīvotu no mistikas un reliģiskiem uzskatiem, metodoloģiski pielāgotu mūsu iedzīvotāju mentalitātei. Ārstnieciskais ciguns ir oficiāli apstiprināta metode (kods M08), un sertifikātu tā praktizēšanai izsniedz Latvijas Ārstu biedrība. Patlaban medicīnas ciguna elementus savā profesionālajā darbībā aktīvi izmanto arī fizioterapeiti. RSU Tālākizglītības fakultātē ārstniecības personas var apgūt medicīnas cigunu.

Vingrojumu pozitīvais efekts izpaužas dažādos veidos un ir pierādīts arī mūsdienu zinātniskajos pētījumos, taču īsumā raksturojams kā veselības uzlabošanās un dzīves kvalitātes paaugstināšanās. Medicīniskais ciguns pats pa sevi un kā papildinājums pamata terapijai palīdz tiem, kam ir HOPS – hroniska obstruktīvā plaušu slimība, sāpes mugurā, artrīti un/vai artrozes, cukura diabēts, neiroze vai veģetatīvā disfunkcija jeb distonija, depresija, paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens, paaugstināts stress  un miega traucējumi. Ciguna pozitīvu iedarbību onkoloģiskiem pacientiem apstiprina vairāki zinātniskie pētījumi. Pacientiem samazinās ķīmijterapijas blaknes, uzlabojas garastāvoklis, miegs, dzīves kvalitāte vispār.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums