RTAB: Darījumu tūrismā prioritārie tirgi ir Skandināvija, Vācija, Lielbritānija un Nīderlande


foto;qulady.ru
Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) secinājis, ka darījumu tūrisma veicināšanai Latvijā prioritārie tirgi ir Skandināvijas valstis, Vācija, Lielbritānija un Nīderlande – tās ir valstis, kuras visbiežāk izvēlas Rīgu pasākumu un konferenču rīkošanai.

RTAB valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds atzīst, ka, izpētot darījumu tūrista profilu Latvijā, ir izvirzīti mērķa tirgi, uz kuriem tiek vērstas biroja mārketinga aktivitātes un veidotas kontaktbiržas. Viņš uzsver, ka Latvijai darījumu tūrismā ir daudz augstāks potenciāls, nekā līdz šim tas novērtēts. Tāpēc daļa no nākotnes RTAB aktivitātēm būs vērstas darījumu tūrisma attīstīšanai. Kā sekundāros mērķa tirgus RTAB vadītājs min Krieviju, Itāliju, Franciju, Spāniju, Poliju, Ukrainu, Dāniju un Baltkrieviju.

Tūrists, kurš ierodas Latvijā atpūtas braucienā, dienā vidēji tērē 130 eiro un gada griezumā tas valsts ekonomikai kopumā dod 99 miljonus eiro lielu pienesumu. Katrs darījumu tūrists, kurš ierodas Rīgā, atstāj te vidēji trīs reizes vairāk.

Saskaņā ar Latvijas darījumu un pasākumu tūrisma kompāniju uzņemto darījumu tūristu skaitu, aptuveni 40% tūristu veido Skandināvijas valstis – Norvēģija, Zviedrija un Somija. Rēķinot individuāli pēc valstīm, pirmo trijnieku veido Norvēģija (gandrīz 19%), Zviedrija (18%) un Vācija (16%).

RTAB vadītājs norāda, ka darījumu tūrisms ir būtisks atspēriena punkts tūrisma attīstībā kopumā, jo tie, kas atbrauc uz šejieni vienreiz izvēlas atgriezties un rīkot jaunus pasākumus. Tūrisma nozare ir pierādījusi sevi, ka spēj nodrošināt augstu kvalitāti un servisu pasākumu un konferenču rīkošanā, kas ir svarīgākais priekšnosacījums darījumu tūrismā. Tāpat mūsu reģionālā priekšrocība ir gastronomiskais restorānu piedāvājums, kas vilina atgriezties.

Ar mērķi veicināt darījuma tūrisma attīstību Latvijā, RTAB rīkoja domnīcu, kas bija pirmais šāda veida pasākums, kurā nozares pārstāvji ar ārvalstu ekspertiem un politikas veidotājiem diskutēja par Rīgas kā darījumu tūrisma potenciāla attīstīšanu Baltijas un Ziemeļeiropas mērogā. Diskusija ir nozīmīga ne tikai Rīgas, bet visas valsts tautsaimniecības un izaugsmes kontekstā, jo darījumu tūrisms ir spēcīgs ekonomikas attīstības dzinējspēks. Lai Rīga varētu kļūt ne vien par Baltijas, bet visa Ziemeļu reģiona darījumu tūrisma centru, nepieciešama cieša un savstarpēji koordinēta nozares pārstāvju, politikas veidotāju un tās realizētāju sadarbība. Šim tūrisma segmentam ir liels potenciāls, kura tālākai attīstīšanai nepieciešams visu iesaistīto pušu atbalsts un izpratne.

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) izveidoja MEET RĪGA zīmolu 2010. gada nogalē, lai popularizētu Rīgu kā darījumu un pasākumu tūrismu Eiropas valstīs. MEET RĪGA uzdevums ir veicināt un nostiprināt Rīgas un Latvijas statusu kā ideālai konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu norises vietai Ziemeļeiropā, palīdzot konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu organizētājiem atrast vispiemērotāko vietējo pakalpojumu sniedzēju reģionā.

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums