Lielā Talka: kā tajā piedalīties?

Sestdien, 27. aprīlī ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicinats uz pavasara Lielo Talku.

Kas ir Lielā Talka?

Lielā Talka ir Latvijā lielākā nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. 10 gadu garumā Lielajā Talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku.

2.Kad un cikos notiks Lielā Talka?

Lielā Talka notiks sestdien, 27. aprīlī plkst. 9.00 – 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā!

3.Kur talkot?

Savu talkošanas vietu jautā Lielās Talkas Koordinatoram tuvākajā pašvaldībā vai noskaidro mājaslapā www.talkas.lv! Tur Tu vari ērti apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē aktīvākās pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 27. aprīlī pievienojies tai! Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava atbildīgā persona. Piefiksē tās tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!

4.Kur saņemt atkritumu maisus?

Lielās Talkas atkritumu maisi šogad ir baltā un zilā krāsā, un talcinieki tos bez maksas varēs saņemt tikai 27. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos! Papildu informācija par maisiem pieejama pie konkrētā novada koordinatora! Šogad, pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos - visus pārējos atkritumus.

5.Kur atstāt piepildītos maisus?

Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram.

6.Ko iesākt ar aizdomīgiem atkritumiem un mirušiem dzīvniekiem?

Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas atbildīgo! Bet, ja, talkojot dabā vai pilsētas teritorijā, uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojāgājušus dzīvniekus, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

7.Kā apģērbties?

Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs Tevi pasargās arī no ērču kodieniem!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums