Mediācijas konference: trūkst reālas statistikas par mediācijas jomu


public. foto
Šobrīd mediācijas jomā trūkst konsekventas statistikas, turklāt nepieciešami arī daudz detalizētāki standarti un instrumenti. 10 gadu laikā mediācija kā alternatīvs strīdu risināšanas mehānisms ir attīstījusies, taču mediācijai administratīvajā procesā joprojām nepieciešami būtiski uzlabojumi. Vissekmīgāk mediācija līdz šim izmantota ģimenes strīdu risināšanā un civillietās, Baltijā lielākās starptautiskās mediācijas konferences "Mediācijas ieguvumi un priekšrocības mūsdienu strīdu risināšanas pasaulē" ietvaros norādīja Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes asoc.profesors Rimantas Simaitis.

Atklājot konferenci, Biznesa augstskolas Turība profesore Ingrīda Veikša norādīja, ka “kopš 2008. gada, kad stājās spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par konkrētiem mediācijas aspektiem civillietās un komerclietās, mediācija gadu no gada kļūst stiprāka, turklāt tai atbalstu pauduši arī tiesneši un tiesu pārstāvji.” Profesore uzsvēra, ka mediācijai jākļūst par pilntiesīgu tiesu partneri un mūsdienās to vairs nevar uzskatīt tikai par instrumentu ģimenes strīdu risināšanā.

Ar mediācijas starpniecību iespējams izskatīt arī darba strīdus, mantojuma strīdus, nekustamā īpašuma strīdus, komercstrīdus un, jau pieminētos, ģimenes konfliktus. Mediācija kā instruments palīdz saglabāt attiecības, ietaupīt laiku un līdzekļus, kā arī atgūt 50% no iemaksātās valsts nodevas, ja panākta vienošanās un atsaukta prasība tiesā.

Biznesa augstskolas Turība rīkotās mediācijas konferences ietvaros tiek apspriesti vairāki temati:

  • mediācijas attīstības tendences Eiropas Savienībā;

  • mediatoru un zvērinātu advokātu sadarbība strīdu risināšanā;

  • mediācijas pielietošana bērnu tiesību aizsardzības jomā;

  • kvalifikācijas prasības mediatoriem Eiropas Savienībā;

  • mediatoru atbildības līmeņi un to atšķirības;

  • mediācijas psiholoģiskie aspekti.

 

 

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums