Ārlietu ministrs: Aicinu Etiopijas uzņēmējus izmantot loģistikas pakalpojumu priekšrocības, ko sniedz Latvija


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 27. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tikās ar Etiopijas Federatīvās Demokrātiskās Republikas ārlietu ministru Gedu Andargačevu (Gedu Andargachew), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas, īpaši ekonomikā, kā arī sadarbību starptautiskajās organizācijās.

E.Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Latvija pakāpeniski paplašina sadarbību ar Āfrikas valstīm un novērtē labās attiecības ar Etiopiju. Latvija vēlas attīstīt politisko dialogu, kā arī veicināt vizīšu apmaiņu.

Ārlietu ministrs uzsvēra Latvijas interesi attīstīt ekonomisko sadarbību ar Etiopiju un īstenot uzņēmēju vizīšu apmaiņu, kā arī noslēgt konvenciju par dubultās nodokļu aplikšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem.

Latvijas ārlietu ministrs informēja par starptautiskās lidostas “Rīga” interesi sadarboties ar Etiopiju avio kravu jomā, jo Etiopijas galvaspilsēta Adisabeba ir viens no lielākajiem aviotransporta mezgliem Āfrikas kontinentā.

Tikšanās laikā ministrs aicināja Etiopiju izmantot Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko stāvokli un labi attīstīto tranzīta infrastruktūru kravu pārvadājumiem uz un no Krievijas, Kazahstānas un citām NVS valstīm. “Latvijas ostas ir laba vieta loģistikas pakalpojumu sniegšanai gan ievedot, gan izvedot kravas no Eiropas Savienības, tādēļ aicinu Etiopijas uzņēmējus izmantot Eiropas līmenim atbilstošos loģistikas un distribūcijas pakalpojumus,” sacīja E. Rinkēvičs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 262728293031
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums